Projekce Cesty do pravěku ke vstupence ZDARMA

2.–28. 12.

Na nic nečekáme a dárky nadělujeme během celého prosince. Od 2. 12. do 31. 12. dostane ke vstupenkám do Muzea Karla Zemana každý návštěvník možnost užít si projekci jednoho z nejoblíbenějších filmů Karla Zemana Cesty do pravěku – ZDARMA! Od 2. 12. do 23. 12. promítáme každý všední den v 11:00 a v 13:00 a během vánočních svátků od 26. 12. do 28. 12. v 11:00. A to vždy v místnosti Filmohraní naproti expozici přes muzejní dvůr. Délka filmu je cca 1,5 hod.

Cesta do pravěku

Populárně naučný film z roku 1955 vypráví příběh čtyř chlapců, kteří se vydají na dřevěné loďce proti proudu času. Celé generace dětí se díky ní seznámily s minulostí naší planety, s rostlinami a živočichy, které zásluhou kreativity a trikového umění Karla Zemana poprvé spatřily v pohybu. Jeden z nejlepších dětských dobrodružných filmů je zároveň průkopnickým dílem světové kinematografie. O jeho popularitě svědčilo uvedení v americké distribuci v roce 1960 s novým rozšířeným úvodem.

Na co dalšího se můžete o Vánocích u nás těšit?