KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

  Pro školy

  Věrnostní program pro školy

  Pro všechny školy jsme připravili odměňující věrnostní program. S každou pátou návštěvou získáte novou výhodu. Počet návštěv se počítá v rámci celé jedné školy, a tak jde sbírání velmi rychle. Čím více skupin z vaší školy do muzea zavítá, tím snadnější, levnější a zajímavější výlety mohou být!

  Od 5. návštěvyPřednostní vstup do muzea od 9:00 v případě rezervace doprovodného programu
  Od 10. návštěvyMožnost platby na fakturu po návštěvě muzea a 10% sleva na balíček Prohlídka muzea a plavba lodí
  Od 15. návštěvy15% sleva na workshopy animace
  Od 20. návštěvyPřednáška trikového výtvarníka a specialistu Borise Masníka přímo ve škole

  S celou třídou do světa fantazie Karla Zemana!

  Muzeum může být i zábava! Zveme vás k návštěvě unikátní interaktivní expozice, která vás provede světem filmových triků génia světového filmu Karla Zemana. Jednotlivé části muzea jsou koncipovány jako filmové scény a malé ateliéry s kulisami, do kterých můžete vstupovat, fotit a natáčet se v akci a pochopit tak podstatu trikové tvorby a výjimečnost fantazie Karla Zemana. Můžete se vznést na létajícím stroji, proletět se na okřídlených koních Barona Prášila či ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.

  Svou návštěvu si můžete vytvořit na míru vašim časovým a finančním možnostem. Vybírat můžete z:

  Návštěva expozice

  Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Výstava mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

  Vstupné do muzea pro školní skupiny: 75 Kč na dítě. Na každých započatých 10 dětí je jeden pedagogický doprovod zdarma. Cena platí pro školní skupiny dětí a studentů do 18 let.

  Komentované prohlídky

  Pokud máte zájem o podrobnější vhled do tvorby Karla Zemana s výkladem je možno si za příplatek 300 Kč objednat komentovanou prohlídku. Průvodci vám fundovaně přiblíží klíčové momenty tvorby i osobního života Karla Zemana a pomohou lépe pochopit, jaká kouzla tento „český Meliés“ ve svých filmech používal.

  Specializovaná komentovaná prohlídka

  Interaktivní expozice navíc nabízí možnost napojení na probíranou látku či osnovy. V rámci specializované komentované prohlídky tak může průvodce např. nastínit dějiny po 2. světové válce nebo představit prehistorická zvířata a poodhalit svět pravěku. Specializovaná komentovaná prohlídka je určena pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol a nabízíme jí v těchto oblastech: historie, přírodní vědy, technika, kultura (výtvarné umění, literatura a hudba)

  Příplatek ke vstupnému za komentovanou prohlídku je 300 Kč.

  Doba trvání je cca 45 – 60 minut. Kapacita jedné skupiny pro komentovanou prohlídku je 15 dětí. Komentované prohlídky mohou startovat s 15 minutovým rozestupem.

  Motivační hry

  Cesta do pravěku

  Pro menší dobrodruhy (4 až 7 let) je připravena Cesta do pravěku. Vydají se společně s filmovými hrdiny proti proudu času do světa dinosaurů. Za jejich putování jim bude odměnou sádrový trilobit, kterého si můžou nabarvit dle své fantazie.
  Hra je zdarma ke vstupnému.

  Samostatná objevovací hra Vynález zkázy

  Hra je určena žákům od 7 do 12 let. Pracovní list provede účastníky filmem Vynález zkázy. Položí dětem otázky, s jejichž pomocí zjistí, jak Karel Zeman vytvářel kombinované filmy, nebo jak vznikají filmové triky. Děti po zodpovězení otázek vyluští frekvenci, kterou naladí na rádiu a získají kód k pokladu, který si můžete zakoupit v obchůdku muzea se slevou 15 % nebo si přinést vlastní. Oblíbeným pokladem jsou např. placky s krásnými motivy z filmů Karla Zemana již po slevě za pouhých 20 Kč za kus.
  Hra je zdarma ke vstupnému.

  Nová Hra mezi literaturou a filmem

  Pro děti a studenty od 12 do 26 let. Nová Hra Mezi literaturou a filmem zábavným způsobem spojuje filmy Karla Zemana s jejich literárními předlohami napříč celou historií české i světové literatury. Hráčům se díky ní ukáží nové souvislosti, a zároveň si otestují schopnost spolupráce v týmu, logické myšlení a trpělivost. Vyluštěním tajenky zjistí hráči kód k otevření truhly s pokladem. který si můžete zakoupit v obchůdku muzea se slevou 15 % nebo si přinést vlastní. Oblíbeným pokladem jsou např. placky s krásnými motivy z filmů Karla Zemana již po slevě za pouhých 20 Kč za kus.

  Hra je určena pro týmovou hru. Ideální počet hráčů v týmu je v rozmezí 3-10 účastníků. V jednu chvíli jsou k dispozici až čtyři sady her. Hra je zdarma ke vstupnému.

  Kreativní výtvarné dílny

  Ve výtvarných dílnách se děti zábavným způsobem blíže seznámí s různými díly Karla Zemana. Ze široké nabídky si navíc vybere každá věková kategorie! Nabízíme tyto dílny:

  • lampička z filmových pásů (75 Kč na dítě)
  • potisk tří pohledů pomocí linorytových tiskátek s motivy z filmů Karla Zemana (30 Kč na dítě)
  • výroba tří dokreslovaček s motivy z filmu Cesta do pravěku (60 Kč na dítě)
  • výroba „ukradené vzducholodě“ (90 Kč na dítě)

  Doba trvání: 30 – 90 minut podle typu dílny
  Kapacita: 15 – 20 osob podle typu dílny a věku dětí

  Workshopy animace a trikové tvorby

  Klasický workshop animace

  V dvouhodinovém workshopu animace zkušení lektoři provedou děti výrobou animovaného filmu, který vám po závěrečné postprodukci zašleme na e-mail. Děti se stanou scenáristy, režiséry i mistry speciálních efektů!
  Workshop je určen pro děti od 7 let.

  Cena: 290 Kč na dítě
  Doba trvání: 2 hodiny
  Kapacita: 21 dětí (na jedno stanoviště 7 dětí)

  Předanimační techniky

  V hodinovém workshopu se děti seznámí a vyzkouší si čtyři předanimační techniky, které stojí na optickém triku – Flipbook, Thaumatrop, Zootrop a Phenakistoscope.
  Workshop je určen pro děti od 5 let.

  Cena: 250 Kč na dítě
  Doba trvání: 1 hodina
  Kapacita: 20 dětí (na jedno stanoviště 10 dětí)

  Plavby lodí po Čertovce a Vltavě

  Užijte si atmosféru filmů Karla Zemana naplno a spojte návštěvu expozice s malým výletem po Čertovce a okolí Karlova mostu! Plavba elektrolodí umožní poznat kouzelnou atmosféru historického srdce Prahy z vodní hladiny. Plavba lodí je možná za každého počasí.

  Cena balíčku muzeum a loď: 150 Kč na dítě
  Cena samostatné plavby: 100 Kč na dítě
  Doba trvání: 40 – 45 minut
  Kapacita: 25 osob

  Filmové projekce

  Nabízíme filmové projekce digitalizovaných snímků Karla Zemana – Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Baron Prášil, Ukradená vzducholoď, Čarodějův učeň, Na kometě a Pohádku o Honzíkovi a Mařence.

  Cena: 30 Kč na dítě
  Doba trvání: 1,5 hodiny
  Kapacita: 25 dětí

  Rezervace programu pro školy

  Vzhledem k omezené kapacitě je nezbytné školní skupiny objednat předem na konkrétní datum a čas. Doporučujeme se objednat s minimálním 14 denním předstihem. Muzeum je otevřeno denně od 10:00 do 19:00 hodin (poslední vstup v 18:00). Nevyžadujeme jmenný seznam dětí.

  Ke stažení pro školy

  Pro přípravu návštěvy expozice i pro práci v expozici jsme pro Vás připravili na míru vytvořené listy:

  Motivační hry
  Metodické listy
  Ostatní

  Kompletní ceník programu pro školy

  Vstupné do expozice
   školy – 10 a více osob (cena za osobu) 
  75 Kč
  Komentované prohlídky
   školy do 15 dětí 
  300 Kč
   školy do 30 dětí 
  600 Kč
  Vstupné expozice a plavba elektrolodí
   školy – 10 a více osob (cena za osobu) 
  150 Kč
  Vstupné plavba elektrolodí samostatně
   školy – 10 a více osob (cena za osobu) 
  160 Kč
  Filmové projekce
   školy – 10 a více osob (cena za osobu) 
  30 Kč
  Workshopy animace a trikové tvorby
   školy – 10 a více osob (cena za osobu) 
  200 Kč
  Motivační hry v expozici
   Motivační hry v expozici
  (poklad je možné zakoupit v muzejním obchodě nebo donést vlastní)
   
  zdarma

  Pedagogický dozor vždy zdarma (maximálně 1 pedagog na každých započatých 10 žáků).