KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

  Kreativní výtvarné dílny

  V kreativních výtvarných dílnách si můžete naproužkovat látkovou tašku metodou, kterou používal Karel Zeman ve filmu Vynález zkázy, vytvořit si svůj jedinečný tajný deník, linorytovými tiskátky s motivy z filmů Karla Zemana vlastnoručně vyzdobit pohledy a mnoho dalšího.

  Odborný lektor vás provede postupem výroby a poskytne veškerý potřebný materiál. K dosažení co nejlepších výsledků využíváme různé techniky a technologie, podle individuálních potřeb a schopností jednotlivých účastníků dílen. Vše, co si během dílen vyrobíte, si můžete také odnést domů. Výtvarné dílny jsou vhodné jako doplněk k návštěvě expozice i samostatně.

  Kreativní dílny jsou vždy součástí našich doprovodných akcí, programů pro školy nebo narozeninových oslav. Po domluvě lze uspořádat speciální termín.
  Dokreslovačky s prehistorickými zvířaty


  Vytvořte si vlastní filmovou scénu a vydejte se na dobrodružnou cestu do pravěku. Dokreslovačka, neboli představený model, je filmový trik, který Karel Zeman používal nejen ve filmu Cesta do pravěku. Svou dokreslovačku s dinosaury si u nás můžete nejen vyrobit, ale rovnou i vyzkoušet v praxi s vlastním fotoaparátem pod vedením zkušeného lektora. Dílnu doporučujeme od 6 let.


  Cena až tří dokreslovaček: 90 Kč na osobu pro veřejnost, 60 Kč na osobu v rámci školní skupiny


  Ukradená vzducholoď


  Ve filmech Karla Zemana se často objevují netradiční dopravní prostředky a jedním z nich je i vzducholoď. Přijď za námi do muzea a ve výtvarné dílničce inspirované filmem Ukradená vzducholoď určené pro všechny věkové kategorie si vyrob vzducholoď podle svých představ!


  Cena: 90 Kč na osobu pro veřejnost, 90 Kč na osobu v rámci školní skupiny


  Lampička z filmových pásů


  Pro milovníky světelných efektů jsme připravili výrobu originální lampičky z filmových pásů. Lampičky nejen krásně svítí, ale vytváří i unikátní stíny z filmových pásů, které budou děti doprovázet na cestě do říše spánku. Lampičku pod vedením našich zkušených lektorů zvládne bez problémů každý.


  Cena: 90 Kč na osobu pro veřejnost, 75 Kč na osobu v rámci školní skupiny


  Linorytové výtvarné dílny


  Chceš si vyrobit originální pohled nebo oživit látkovou tašku? Máme pro tebe připravená linorytová razítka s postavami z filmů Karla Zemana. Například s panem Prokoukem, Baronem Prášilem, mamutem z Cesty do pravěku nebo s ponorkou Sword. Pohledy i oblečení pro tebe máme v muzeu, ale můžeš si donést i vlastní. Dílnička je určena pro všechny věkové kategorie.


  Cena potisku tří pohledů: 30 Kč na osobu pro veřejnost, 30 Kč na osobu v rámci školní skupiny


  Barvení sádrových odlitků s motivy z filmů Karla Zemana


  Odneste si domů vlastního havrana a čaroděje z Čarodějova učně nebo různě vybarvené okřídlené koně z vesmírného korábu Barona Prášila. Budete překvapeni, jak “3D” omalovánky baví i dospělé!


  Cena: 30 Kč na osobu pro veřejnost, 30 Kč na osobu v rámci školní skupiny