Workshopy animace a trikové tvorby

Tvůrčí workshopy animace jsou určeny všem zájemcům od 6 až do 100 let. Účastníci během nich pracují s filmovým médiem ne jako pasivní diváci, ale jako jeho tvůrci. Ve dvouhodinovém workshopu se můžete seznámit s klasickou ploškovou metodou natáčení nebo si zkusit animaci s loutkami v prostorové scéně. Natočíte si krátký film s vlastnoručně připravenou kresbou či loutkou.

Staňte se scénáristou, režisérem i mistrem speciálních efektů! Jaké téma budete zpracovávat je jen na vás.

V základní dvouhodinové variantě workshopu si natočíte krátký film s vlastní jednoduchou loutkou či dvojrozměrnou rekvizitou vyrobenou na místě. Pokud zůstanete celý den (seskupíte si dva a více dvouhodinových bloků), je kromě námětu prostor i na tvorbu propracovanějšího scénáře a na delší stopáž filmu.

Workshopy vedou zkušení lektoři - absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionální animátoři z filmových studií, členové sdružení Ultrafun.

Co všechno již účastníci workshopů animace vytvořili, si můžete prohlédnout na muzejním youtube kanálu.

Kdy:
aktuální termíny workshopů najdete v sekci Nejbližší program, další termíny jsou možné na vyžádání.

Workshopy otevíráme při počtu minimálně 5 přihlášených zájemců

Cena: 200 Kč na osobu za dvouhodinový workshop (cena platí do 31. 8. 2016). Od 1. září je cena na osobu za dvouhodinový workshop 290 Kč.

Storno podmínky:
Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro skupinu do 7 osob při zrušení 3 - 5 dní před konáním workshopu 300 Kč, při zrušení do 2 dnů před konáním workshopu 600 Kč. Pro skupinu nad 7 osob je výše storno poplatku dvojnásobná.

workshopy animace

• 4 srp
    Ve kterých kinosálech a videotékách můžete vidět digitálně restaurovanou verzi filmu Baron Prášil od Karla Zemana? Podívejte se na náš přehled.
  • 4 srp
    Digitálně restaurovaný Vynález zkázy si můžete vypůjčit nebo pořídit napořád. K dostání v české i anglické verzi na iTunes nebo na Blu-ray.
  • 3 srp
    Nabízíme možnost stát se členem týmu Muzea Karla Zemana. Hledáme nové kolegy na pozici kustodů, nejlépe studenty nebo čerstvé absolventy. Nástup ihned, preferujeme dlouhodobější spolupráci,…