Kreativní výtvarné dílny

Inspirujte se tvorbou Karla Zemana ve výtvarných dílnách s tematikou jednotlivých filmů. Přijďte si vyrobit “Ukradenou” vzducholoď, dokreslovačku s dinosaury z Cesty do pravěku nebo si naproužkujte kostým ve stylu Vynálezu zkázy.

Dále v našich výtvarných dílnách recyklujeme filmové pásy a přetváříme je na hotová umělecká díla! Z filmových pásů si u nás můžete vyrobit lampičku, kytičku nebo záložku.

Odborný lektor vás provede postupem výroby a poskytne veškerý potřebný materiál. K dosažení co nejlepších výsledků využíváme různé techniky a technologie, podle individuálních potřeb a schopností jednotlivých účastníků dílen. Vše, co si během dílen vyrobíte, si můžete také odnést domů. Výtvarné dílny jsou vhodné jako doplněk k návštěvě expozice i samostatně.

Kdy:
aktuální termíny výtvarných dílen najdete v sekci Nejbližší program, další termíny jsou možné na vyžádání.

Ceník dílen:

 • výroba dokreslovačky s prehistorickými zvířaty - 30 Kč na osobu
 • výroba kostýmu metodou proužkování - 90 Kč na osobu
 • výroba vzducholodě - 90 Kč na osobu
 • výroba filmové lampičky - 90 Kč na osobu, 75 Kč na osobu v rámci školní skupiny
 • výroba záložky z filmových pásů – 40 Kč na osobu
 • výroba kytičky z filmových pásů – 50 Kč na osobu
 • linorytové výtvarné dílny – potisk pohledů cena 30Kč/ osoba a až 3 pohledy
 • linorytové výtvarné dílny – potisk trička 75Kč/ osoba

Více o kreativních výtvarných dílnách:

1) “Ukradená” vzducholoď
Ve filmech Karla Zemana se často objevují netradiční dopravní prostředky a jedním z nich je i vzducholoď. Přijď za námi do muzea a ve výtvarné dílničce inspirované filmem Ukradená vzducholoď určené pro všechny věkové kategorie si vyrob vzducholoď podle svých představ!

ukradenavzducholod

2) Lampička z filmových pásů
Pro milovníky světelných efektů jsme připravili výrobu originální lampičky z filmových pásů. Lampičky nejen krásně svítí, ale vytváří i unikátní stíny z filmových pásů, které budou děti doprovázet na cestě do říše spánku. Lampičku pod vedením našich zkušených lektorů zvládne bez problémů každý.

lampicky

3) Kytička z filmových pásů
V našem muzeu rozkvetly kytičky z filmových pásů! Jestli si chceš podobnou kytičkou vyzdobit svůj pokojíček nebo maminčinu kuchyň v našich výtvarných dílnách ti s tím pomůžeme a ty si vyrobíš kytičku podle své fantazie. Vše, co budeš k výrobě potřebovat, pro Tebe máme připravené. Výroba kytičky je určená pro děti od 10 let.

kyticky

4) Záložka z filmových pásů
Rád čteš, ale vždy zapomeneš, kde si přestal? Tento problém ti pomůže vyřešit záložka z filmových pásů. Výroba záložky je určena dětem od 10 let.

zalozka

5) Proužkovaný kostým
Chceš si vyzkoušet techniku, jakou Karel Zeman proužkoval kostýmy a kulisy ve filmu Vynález zkázy? Pokud ano, neváhej navštívit výtvarnou dílnu a naproužkovat si vlastní kostým pomocí speciálně upravených válečků. Veškeré výtvarné potřeby i velký výběr oblečení k proužkování na Tebe čekají u nás v muzeu. Proužkování je určené pro všechny bez rozdílu věku!

prouzkovani

6) Dokreslovačka
Dokreslovačka, neboli představený model, je trik, který Karel Zeman používal nejen ve filmu Cesta
do pravěku
. Svou dokreslovačku s dinosaury si můžeš vyrobit u nás v muzeu ve výtvarných dílnách i ty!

dokreslovacka

7) Linorytové výtvarné dílny
Chceš si vyrobit originální pohled nebo oživit staré tričko? Máme pro tebe připravená linorytová razítka
s postavami z filmů Karla Zemana
. Například s panem Prokoukem, Baronem Prášilem, mamutem z Cesty do pravěku nebo s ponorkou Sword.
Pohledy i oblečení pro tebe máme v muzeu, ale můžeš si donést i vlastní. Dílnička je určena pro všechny věkové kategorie.

kzlit 004

Novinky

 • 17 led
  Napsal(a)
  Ve čtvrtek 19. ledna 2017 od 18:00 vás zveme na vernisáž výstavy Vánoční balada v Muzeu Karla Zemana. Vůně vánočního cukroví a rodinné pohody u…
 • 5 led
  Napsal(a)
  Muzeum Karla Zemana ve dnech 3. – 5. února 2017 navštíví děti z celé České republiky v rámci akce Ledová Praha. Díky akce se mohou…
 • 17 lis
  Napsal(a)
  Přijďte si odpočinout od vánočního shonu do Muzea Karla Zemana. Připravili jsme pro vás bohatý doprovodný program v duchu magické pohádky Čarodějův učeň režiséra Karla…