Kreativní výtvarné dílny

Inspirujte se tvorbou Karla Zemana ve výtvarných dílnách s tematikou jednotlivých filmů. Přijďte si vyrobit “Ukradenou” vzducholoď, dokreslovačky s dinosaury z Cesty do pravěku nebo si naproužkujte kostým ve stylu Vynálezu zkázy.

Dále v našich výtvarných dílnách recyklujeme filmové pásy a přetváříme je na hotová umělecká díla! Z filmových pásů si u nás můžete vyrobit lampičku, kytičku nebo záložku.

Odborný lektor vás provede postupem výroby a poskytne veškerý potřebný materiál. K dosažení co nejlepších výsledků využíváme různé techniky a technologie, podle individuálních potřeb a schopností jednotlivých účastníků dílen. Vše, co si během dílen vyrobíte, si můžete také odnést domů. Výtvarné dílny jsou vhodné jako doplněk k návštěvě expozice i samostatně.

Kdy:
aktuální termíny výtvarných dílen najdete v sekci Nejbližší program, další termíny jsou možné na vyžádání.

Ceník dílen:

 • výroba tří dokreslovaček s prehistorickými zvířaty – 90 Kč na osobu pro veřejnost, 60 Kč na osobu v rámci školní skupiny
 • výroba šperku z filmových pásů: čelenka – 90 Kč na osobu, sponka – 75 Kč na osobu, 
  brož – 75 Kč na osobu
 • výroba vzducholodě – 90 Kč na osobu
 • výroba filmové lampičky – 90 Kč na osobu pro veřejnost, 75 Kč na osobu v rámci školní skupiny
 • linorytové výtvarné dílny – potisk tří pohledů - 30 Kč na osobu

 

Více o kreativních výtvarných dílnách:


1) Dokreslovačky s prehistorickými zvířaty
Vytvořte si vlastní filmovou scénu a vydejte se na dobrodružnou cestu do pravěkuDokreslovačka, neboli představený model, je filmový trik, který Karel Zeman používal nejen ve filmu Cesta do pravěku. Svou dokreslovačku s dinosaury si můžete na stánku Muzea Karla Zemana nejen vyrobit, ale rovnou i vyzkoušet v praxi s vlastním fotoaparátem pod vedením zkušeného lektora. Dílna je určena pro všechny od 6 do 100 let. 

Dokreslovacky facebook3

 2) Šperky z filmových pásů

Malé i velké parádnice – vytvořte si originální doplněk z filmových pásů! Na výběr máš ze tří možností: čelenka, sponka nebo brož. Všechny potřebné komponenty i pomocnou ruku Ti poskytne náš zkušený lektor. Výrobu šperků zvládnou všichni od 6 do 100 let. 

 DSC 0411 small web

3) “Ukradená” vzducholoď
Ve filmech Karla Zemana se často objevují netradiční dopravní prostředky a jedním z nich je i vzducholoď. Přijď za námi do muzea a ve výtvarné dílničce inspirované filmem Ukradená vzducholoď určené pro všechny věkové kategorie si vyrob vzducholoď podle svých představ!

ukradenavzducholod

4) Lampička z filmových pásů
Pro milovníky světelných efektů jsme připravili výrobu originální lampičky z filmových pásů. Lampičky nejen krásně svítí, ale vytváří i unikátní stíny z filmových pásů, které budou děti doprovázet na cestě do říše spánku. Lampičku pod vedením našich zkušených lektorů zvládne bez problémů každý.

lampicky

5) Linorytové výtvarné dílny
Chceš si vyrobit originální pohled nebo oživit staré tričko? Máme pro tebe připravená linorytová razítka s postavami z filmů Karla Zemana. Například s panem Prokoukem, Baronem Prášilem, mamutem z Cesty do pravěku nebo s ponorkou Sword. Pohledy i oblečení pro tebe máme v muzeu, ale můžeš si donést i vlastní. Dílnička je určena pro všechny věkové kategorie.

kzlit 004

 

 

Novinky

 • 13 srp
  Už se to blíží! Vyndejte si diáře a zakroužkujte si sobotu 6. října, protože s námi slavíte 6. narozeniny Muzea. Všechny filmy Karla Zemana jsou bezpochyby…
 • 24 čec
  Napsal(a)
  Po dvou proběhlých úspěšných dnech, v nichž jsme se pokaždé věnovali jinému filmu Karla Zemana, jsme se pro velký zájem návštěvníků rozhodli v populární sérii…
 • 5 čec
  Napsal(a)
  Pro všechny fanoušky filmu a animace od září a října 2018 otevíráme řadu možností, jak se vyřádit, poznat nové přátelé, odpočinout si od denního shonu…