Kreativní výtvarné dílny

Inspirujte se tvorbou Karla Zemana ve výtvarných dílnách s tematikou jednotlivých filmů. Přijďte si vyrobit “Ukradenou” vzducholoď, dokreslovačku s dinosaury z Cesty do pravěku nebo si naproužkujte kostým ve stylu Vynálezu zkázy.

Dále v našich výtvarných dílnách recyklujeme filmové pásy a přetváříme je na hotová umělecká díla! Z filmových pásů si u nás můžete vyrobit lampičku, kytičku nebo záložku.

Odborný lektor vás provede postupem výroby a poskytne veškerý potřebný materiál. K dosažení co nejlepších výsledků využíváme různé techniky a technologie, podle individuálních potřeb a schopností jednotlivých účastníků dílen. Vše, co si během dílen vyrobíte, si můžete také odnést domů. Výtvarné dílny jsou vhodné jako doplněk k návštěvě expozice i samostatně.

Kdy:
aktuální termíny výtvarných dílen najdete v sekci Nejbližší program, další termíny jsou možné na vyžádání.

Ceník dílen:

 • výroba dokreslovačky s prehistorickými zvířaty – 30 Kč na osobu
 • výroba kostýmu metodou proužkování – 90 Kč na osobu
 • výroba vzducholodě – 90 Kč na osobu
 • výroba filmové lampičky – 90 Kč na osobu, 75 Kč na osobu v rámci školní skupiny
 • výroba záložky z filmových pásů – 40 Kč na osobu
 • výroba kytičky z filmových pásů – 50 Kč na osobu
 • linorytové výtvarné dílny – potisk pohledů cena 30Kč/ osoba a až 3 pohledy
 • linorytové výtvarné dílny – potisk trička 75Kč/ osoba
 • karnevalové výtvarné dílny – 60 Kč na osobu


Více o kreativních výtvarných dílnách:

1) “Ukradená” vzducholoď
Ve filmech Karla Zemana se často objevují netradiční dopravní prostředky a jedním z nich je i vzducholoď. Přijď za námi do muzea a ve výtvarné dílničce inspirované filmem Ukradená vzducholoď určené pro všechny věkové kategorie si vyrob vzducholoď podle svých představ!

ukradenavzducholod

2) Lampička z filmových pásů
Pro milovníky světelných efektů jsme připravili výrobu originální lampičky z filmových pásů. Lampičky nejen krásně svítí, ale vytváří i unikátní stíny z filmových pásů, které budou děti doprovázet na cestě do říše spánku. Lampičku pod vedením našich zkušených lektorů zvládne bez problémů každý.

lampicky

3) Kytička z filmových pásů
V našem muzeu rozkvetly kytičky z filmových pásů! Jestli si chceš podobnou kytičkou vyzdobit svůj pokojíček nebo maminčinu kuchyň v našich výtvarných dílnách ti s tím pomůžeme a ty si vyrobíš kytičku podle své fantazie. Vše, co budeš k výrobě potřebovat, pro Tebe máme připravené. Výroba kytičky je určená pro děti od 10 let.

kyticky

4) Záložka z filmových pásů
Rád čteš, ale vždy zapomeneš, kde si přestal? Tento problém ti pomůže vyřešit záložka z filmových pásů. Výroba záložky je určena dětem od 10 let.

zalozka

5) Proužkovaný kostým
Chceš si vyzkoušet techniku, jakou Karel Zeman proužkoval kostýmy a kulisy ve filmu Vynález zkázy? Pokud ano, neváhej navštívit výtvarnou dílnu a naproužkovat si vlastní kostým pomocí speciálně upravených válečků. Veškeré výtvarné potřeby i velký výběr oblečení k proužkování na Tebe čekají u nás v muzeu. Proužkování je určené pro všechny bez rozdílu věku!

prouzkovani

6) Dokreslovačka
Dokreslovačka, neboli představený model, je trik, který Karel Zeman používal nejen ve filmu Cesta
do pravěku
. Svou dokreslovačku s dinosaury si můžeš vyrobit u nás v muzeu ve výtvarných dílnách i ty!

dokreslovacka

7) Linorytové výtvarné dílny
Chceš si vyrobit originální pohled nebo oživit staré tričko? Máme pro tebe připravená linorytová razítka
s postavami z filmů Karla Zemana
. Například s panem Prokoukem, Baronem Prášilem, mamutem z Cesty do pravěku nebo s ponorkou Sword.
Pohledy i oblečení pro tebe máme v muzeu, ale můžeš si donést i vlastní. Dílnička je určena pro všechny věkové kategorie.

kzlit 004

8) Karnevalové výtvarné dílny
K masopustu každoročně patří veselí, spousta jídla, a hlavně průvody v maskách. Masopust je tradiční oslava před dlouhým postním obdobím, kterou bys rozhodně neměl minout. Vyrob si originální škrabošku z filmových pásů a vrhni se do víru oslav a maškarních plesů! Vše, co budeš k výrobě potřebovat, pro Tebe máme připraveno. Dílna je určena pro děti od 5 let a nadšené dospělé tvůrce.

 PRA7914

Novinky

 • 11 dub
  Napsal(a)
  17. dubna 2017 V pondělí 17. dubna 2017 vás na Malé Straně v blízkosti Muzea Karla Zemana čeká dobrodružná výprava za dinosauřími vejci!
 • 7 dub
  Napsal(a)
  13. – 17. dubna 2017 Jednou v roce na Velikonoce se v Muzeu Karla Zemana dějí zvláštní věci. Místo kuřat líhnou se dinosauři, místo pomlázky…
 • 7 bře
  Napsal(a)
  Nabízíme možnost stát se členem týmu Muzea Karla Zemana.