Pro školy

Muzeum může být i zábava!  Zveme vás k návštěvě unikátní interaktivní expozice, která vás provede světem filmových triků génia světového filmu Karla Zemana. Jednotlivé části Muzea jsou koncipovány jako filmové scény a malé ateliéry s kulisami, do kterých můžete vstupovat, fotit a natáčet se v akci a pochopit tak podstatu trikové tvorby a výjimečnost fantazie Karla Zemana. Můžete se vznést na létajícím stroji, projít se po měsíci Barona Prášila či ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. 

Interaktivní expozice nepostrádá ani možnost napojení na probíranou látku či osnovy. Pro inspiraci: Vývoj života na zemi (Cesta do pravěku), soudobé dějiny po 2 světové válce (Vynález zkázy), interpretace, zobecňování tématu, asociace, práce s fakty a fikcí a pod.

Muzeum Karla Zemana je však především bezpečným a hravým prostorem, který vybízí k vlastní kreativitě a rozvoji fantazie návštěvníků všeho věku. Disponujeme i zázemím, kde je možné si odložit osobní věci, případně se v klidu před návštěvou nasvačit i v méně příznivém počasí.

Pokud se chystáte do našeho Muzea se skupinou žáků či studentů, prostudujte si následující informace. Návštěvu v Muzeu si tak všichni ještě více užijete!

Vzhledem k omezené kapacitě je nezbytné školní skupiny objednat předem na konkrétní datum a čas. 

Prohlídka samotné expozice zabere mladým návštěvníkům cca 1 h.

Využijte návštěvu Muzea pro rozvoj kreativity studentů, navažte návštěvu expozice a Zemanovu tvorbu na právě probíranou látku! 

Návštěvu Muzea můžete spojit s doprovodným programem:

Kontakt pro školy: Marie Chramosilová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , telefon +420 724 341 091


IMG 20131012 114505-MOTION2

Máme pro Vás připravené čtyři hry v expozici muzea pro různé věkové kategorie. Všechny tiskové materiály ke hrám Vám připravíme.

Využijte možnost prostudovat si doprovodné texty výstavy předem. Přiblíží vám strukturu expozice a mohou vás inspirovat k dalšímu využití Muzea Karla Zemana v souvislosti s aktuální probíranou látkou!

Texty ke stažení zde.

Novinky

 • 4 čec
  Napsal(a)
  Praha, 3. července 2017 Po celou dobu letních prázdnin jsme si pro návštěvníky ve spolupráci s filmovým muzeem NaFilM připravili speciální akci.
 • 26 čen
  Napsal(a)
  Praha, 26. června 2017 Jako každý rok odměníme děti a studenty za vysvědčení a úspěchy u zkoušek vstupem do muzea zdarma. Od 30. června do…
 • 6 čen
  Napsal(a)
  Praha, 6. června 2017 Již tradičně patří druhá červnová sobota v metropoli muzeím a galeriím. Už po páté se otevřou brány i Muzea Karla Zemana,…