Pro školy

Muzeum může být i zábava!  Zveme vás k návštěvě unikátní interaktivní expozice, která vás provede světem filmových triků génia světového filmu Karla Zemana. Jednotlivé části Muzea jsou koncipovány jako filmové scény a malé ateliéry s kulisami, do kterých můžete vstupovat, fotit a natáčet se v akci a pochopit tak podstatu trikové tvorby a výjimečnost fantazie Karla Zemana. Můžete se vznést na létajícím stroji, projít se po měsíci Barona Prášila či ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. 

Interaktivní expozice nepostrádá ani možnost napojení na probíranou látku či osnovy. Pro inspiraci: Vývoj života na zemi (Cesta do pravěku), soudobé dějiny po 2 světové válce (Vynález zkázy), interpretace, zobecňování tématu, asociace, práce s fakty a fikcí a pod.

Muzeum Karla Zemana je však především bezpečným a hravým prostorem, který vybízí k vlastní kreativitě a rozvoji fantazie návštěvníků všeho věku. Disponujeme i zázemím, kde je možné si odložit osobní věci, případně se v klidu před návštěvou nasvačit i v méně příznivém počasí.

Pokud se chystáte do našeho Muzea se skupinou žáků či studentů, prostudujte si následující informace. Návštěvu v Muzeu si tak všichni ještě více užijete!

Vzhledem k omezené kapacitě je nezbytné školní skupiny objednat předem na konkrétní datum a čas. 

Prohlídka samotné expozice zabere mladým návštěvníkům cca 1 h.

Využijte návštěvu Muzea pro rozvoj kreativity studentů, navažte návštěvu expozice a Zemanovu tvorbu na právě probíranou látku! 

Návštěvu Muzea můžete spojit s doprovodným programem:

Kontakt pro školy: Marie Chramosilová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , telefon +420 724 341 091


IMG 20131012 114505-MOTION2

Máme pro Vás připravené čtyři hry v expozici muzea pro různé věkové kategorie. Všechny tiskové materiály ke hrám Vám připravíme.

Využijte možnost prostudovat si doprovodné texty výstavy předem. Přiblíží vám strukturu expozice a mohou vás inspirovat k dalšímu využití Muzea Karla Zemana v souvislosti s aktuální probíranou látkou!

Texty ke stažení zde.

Novinky

 • 11 dub
  Napsal(a)
  17. dubna 2017 V pondělí 17. dubna 2017 vás na Malé Straně v blízkosti Muzea Karla Zemana čeká dobrodružná výprava za dinosauřími vejci!
 • 7 dub
  Napsal(a)
  13. – 17. dubna 2017 Jednou v roce na Velikonoce se v Muzeu Karla Zemana dějí zvláštní věci. Místo kuřat líhnou se dinosauři, místo pomlázky…
 • 7 bře
  Napsal(a)
  Nabízíme možnost stát se členem týmu Muzea Karla Zemana.