Pro školy

Muzeum může být i zábava!  Zveme vás k návštěvě unikátní interaktivní expozice, která vás provede světem filmových triků génia světového filmu Karla Zemana. Jednotlivé části Muzea jsou koncipovány jako filmové scény a malé ateliéry s kulisami, do kterých můžete vstupovat, fotit a natáčet se v akci a pochopit tak podstatu trikové tvorby a výjimečnost fantazie Karla Zemana. Můžete se vznést na létajícím stroji, projít se po měsíci Barona Prášila či ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. 

Interaktivní expozice nepostrádá ani možnost napojení na probíranou látku či osnovy. Pro inspiraci: Vývoj života na zemi (Cesta do pravěku), soudobé dějiny po 2 světové válce (Vynález zkázy), interpretace, zobecňování tématu, asociace, práce s fakty a fikcí a pod.

Muzeum Karla Zemana je však především bezpečným a hravým prostorem, který vybízí k vlastní kreativitě a rozvoji fantazie návštěvníků všeho věku. Disponujeme i zázemím, kde je možné si odložit osobní věci, případně se v klidu před návštěvou nasvačit i v méně příznivém počasí.

Pokud se chystáte do našeho Muzea se skupinou žáků či studentů, prostudujte si následující informace. Návštěvu v Muzeu si tak všichni ještě více užijete!

Vzhledem k omezené kapacitě je nezbytné školní skupiny objednat předem na konkrétní datum a čas. 

 Prohlídka samotné expozice zabere mladým návštěvníkům cca 1 h.

Využijte návštěvu Muzea pro rozvoj kreativity studentů, navažte návštěvu expozice a Zemanovu tvorbu na právě probíranou látku!

 • Motivační hra s hledáním odpovědí v expozici Muzea a objevením pokladu Ptačího ostrova.
 • Texty z expozice Muzea Karla Zemana pro přípravu pedagogů před návštěvou Muzea.

 

V Muzeu Karla Zemana pro vás rádi připravíme program i tak, abyste zde mohli strávit celé dopoledne.

Návštěvu Muzea můžete spojit s doprovodným programem:

 

V případě zájmu rádi poradíme s maximálním využitím expozice Muzea.
Kontakt pro školy: Lenka Lukáčková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , telefon +420 724 341 091


IMG 20131012 114505-MOTION2

Máme pro Vás připravené čtyři hry v expozici muzea pro různé věkové kategorie. Všechny tiskové materiály ke hrám Vám připravíme.

Využijte možnost prostudovat si doprovodné texty výstavy předem. Přiblíží vám strukturu expozice a mohou vás inspirovat k dalšímu využití Muzea Karla Zemana v souvislosti s aktuální probíranou látkou!

Texty ke stažení zde.

Novinky

 • 7 bře
  Napsal(a)
  Nabízíme možnost stát se členem týmu Muzea Karla Zemana. 
 • 7 bře
  Napsal(a)
  Nově můžete v Muzeu Karla Zemana platit za vstupenky těmito čtyřmi druhy poukázek Le Chèque Déjeuner - Unišek, Unišek+, Unišek+ FKSP a Cadhoc. Hotovost z těchto poukázek…
 • 16 úno
  Napsal(a)
  K masopustu každoročně patří veselí, spousta jídla, a hlavně průvody v maskách. Masopust je tradiční oslava před dlouhým postním obdobím, kterou byste rozhodně neměli minout.…