Návštěvu expozice je možné spojit s doprovodným programem: Doporučený

Motivační hry v expozici

Pro různé věkové kategorie máme připravené motivační hry. Jsou zdarma ke vstupnému a všechny tiskové materiály ke hrám vám rádi připravíme. Více informací o hrách najdete ZDE.

Komentované prohlídky

Expozice je upravena tak, abyste si odnesli maximální zážitek i bez komentované prohlídky s průvodcem. Pokud máte zájem o podrobnější vhled do tvorby Karla Zemana s výkladem je možno si za příplatek 300 Kč objednat komentovanou prohlídku. Průvodci vám fundovaně přiblíží klíčové momenty tvorby i osobního života Karla Zemana a pomohou lépe pochopit, jaká kouzla tento "český Meliés" ve svých filmech používal.
Příplatek ke vstupnému za komentovanou prohlídku: 300 Kč
Doba trvání: 45 - 60 minut

Kapacita jedné skupiny pro komentovanou prohlídku: 15 dětí

Plavby lodí po Čertovce a Vltavě

Užijte si atmosféru filmů Karla Zemana naplno a spojte návštěvu expozice s malým výletem po Čertovce a okolí Karlova mostu! Plavba elektrolodí umožní poznat kouzelnou atmosféru historického srdce Prahy z vodní hladiny. Plavba lodí je možná za každého počasí.
Cena balíčku muzeum a loď: 150 Kč na dítě
Cena samostatné plavby: 100 Kč na dítě
Doba trvání: 40 - 45 minut
Kapacita: 25 osob

Kreativní výtvarné dílny

Ve výtvarných dílnách se děti zábavným způsobem blíže seznámí s různými díly Karla Zemana. Ze široké nabídky si navíc vybere každá věková kategorie! Pro školní skupiny nabízíme tyto výtvarné dilny:

• lampička z filmových pásů (75 Kč na dítě)
• potisk tří pohledů pomocí linorytových tiskátek s motivy z filmů Karla Zemana (30 Kč na dítě)
• výroba tří dokreslovaček s motivy z filmu Cesta do pravěku (60 Kč na dítě)
• výroba „ukradené vzducholodě“ (90 Kč na dítě)

Doba trvání: 30 - 90 minut podle typu dílny
Kapacita: 15 - 20 osob podle typu dílny a věku dětí

Workshopy animace a trikové tvorby

Klasický workshop animace
V dvouhodinovém workshopu animace zkušení lektoři provedou děti výrobou animovaného filmu, který vám po závěrečné úpravě zašleme na e-mail. Děti se stanou scenáristy, režiséry i mistry speciálních efektů! Co všechno již účastníci workshopů animace vytvořili, si můžete prohlédnout na muzejním YouTube kanálu.
Cena: 290 Kč na dítě
Doba trvání: 2 hodiny
Kapacita: 21 dětí
Workshop je určen pro děti od 7 let.

Předanimační techniky
V hodinovém workshopu se děti seznámí a vyzkouší si čtyři předanimační techniky, které stojí na optickém triku – Flipbook, Thaumatrop, Zootrop a Phenakistoscope. 
Cena: 250 Kč na dítě
Doba trvání: 1 hodina
Kapacita: 20 dětí
Workshop je určen pro děti od 5 let.

Filmové projekce

Nabízíme filmové projekce digitalizovaných snímků Karla Zemana - Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Baron Prášil, Ukradená vzducholoď, Čarodějův učeň, Na kometě a Pohádku o Honzíkovi a Mařence. 
Cena: 30 Kč na dítě
Doba trvání: 1,5 hodiny
Kapacita: 25 dětí

Kontakt

Pokud vás nabídka návštěvy muzea oslovila a máte zájem o konkrétní objednávku, či ještě váháte, co by bylo pro vaši školní skupinu nejvhodnější, neváhejte nás kontaktovat!
Telefon: +420 724 341 091 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IMG 20131012 114505-MOTION2

Novinky

 • 13 srp
  Už se to blíží! Vyndejte si diáře a zakroužkujte si sobotu 6. října, protože s námi slavíte 6. narozeniny Muzea Karla Zemana.
 • 24 čec
  Napsal(a)
  Po dvou proběhlých úspěšných dnech, v nichž jsme se pokaždé věnovali jinému filmu Karla Zemana, jsme se pro velký zájem návštěvníků rozhodli v populární sérii…
 • 5 čec
  Napsal(a)
  Pro všechny fanoušky filmu a animace od září a října 2018 otevíráme řadu možností, jak se vyřádit, poznat nové přátelé, odpočinout si od denního shonu…