Program

Tvůrčí workshopy animace jsou určeny všem zájemcům od 6 až do 100 let. Účastníci během nich pracují s filmovým médiem ne jako pasivní diváci, ale jako jeho tvůrci. Ve dvouhodinovém workshopu se můžete seznámit s klasickou ploškovou metodou natáčení nebo si zkusit animaci s loutkami v prostorové scéně. Natočíte si krátký film s vlastnoručně připravenou kresbou či loutkou.

Užijte si atmosféru filmů Karla Zemana naplno a spojte návštěvu expozice s malým výletem po Čertovce a okolí Karlova mostu! Plavba lodí Elektronemo vám umožní poznat kouzelnou atmosféru nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny. Stačí jen usednout a vydat se za dobrodružstvím! 

Potěšte své děti o letních prázdninách a pošlete je na příměstský tábor do světa filmových kouzel! Čeká na ně pětidenní program, během něhož zažijí spoustu zábavy a proniknou do tajů výroby animovaného filmu. Ten si společně s ostatními natočí a tábor zakončí slavnostní projekcí pro rodiče a přátele.

Připravili jsme opravdovou lahůdku pro malé milovníky filmových kouzel: pravidelné kroužky animace a trikové tvorby pro děti od 9 do 15 let.

Otevíráme prostor pro vaši vlastní fantazii! Inspirujte se tvorbou Karla Zemana ve výtvarných dílnách s tematikou jednotlivých filmů a vyrobte si filmový trik, tzv. dokreslovačku s dinosaury jako z Cesty do pravěku, vytvořte si vzducholoď jako ze snímku Ukradená vzducholoď, naproužkujte si kostým ve stylu Vynálezu zkázy nebo vyrobte lampičku z filmových pásů. 

Muzeum se v dubnu 2015 rozrostlo o nový interaktivní prostor, který nabízí novou moderní trikovou scénu i tematické výstavy.

Uspořádejte pro své děti netradiční oslavu narozenin ve světě fantazie, ve světě filmu! Poskládat jí můžete z mnoha programových částí, záleží jen na vás, co si vyberete.

Pro malé návštěvníky jsme připravili tematické motivační hry v expozici muzea. Díky nim si děti ještě více užijí prohlídku muzea a hravou formou se dozvědí i spoustu zajímavých informací nejen o tvorbě Karla Zemana.

Zdarma k návštěvě muzea.

Ačkoliv je expozice Muzea Karla Zemana připravena tak, abyste si ji mohli plně vychutnat při samostatné návštěvě, nabízíme i prohlídku expozice s průvodcem. Komentované prohlídky jsou určeny jak pro skupiny, tak i pro jednotlivce a probíhají v českém či anglickém jazyce. Pro rezervaci konkrétního termínu nás neváhejte kontaktovat!

V expozici muzea nahlédnete do zákulisí Zemanovy tvorby a poznáte jeho jedinečné trikové postupy. Po prohlídce pak není nic lepšího, než zhlédnout některý ze Zemanových filmů v přidruženém projekčním sálku. Termíny projekcí jsou možné na vyžádání. Pokud to umožňuje volná kapacita, promítneme film třeba jen pro jednu rodinu! Projekce je vhodná pro skupiny do 40 osob.

Realizujeme veřejné semináře a přednášky věnované tvorbě Karla Zemana, jednotlivým filmům, trikovým a animační technikám. Dle konkrétního programu budou určeny jak odborníkům z Čech i zahraničí, studentům odborných škol i zájemcům z řad laické veřejnosti.