Vstupte do scény z filmu

Muzeum se v dubnu 2015 rozrostlo o nový interaktivní prostor, který nabízí novou moderní trikovou scénu i tematické výstavy.

Ústředním prvkem rozšířené části expozice je interaktivní triková scéna, založená na principu klíčování. Jejím prostřednictvím přímo vstoupíte do filmů Karla Zemana. V ponorce z Vynálezu zkázy, na měsíci z Barona Prášila nebo mezi dinosaury z Cesty do pravěku si můžete natočit vlastní filmovou scénu, kterou ihned odešlete na e-mail sobě nebo přátelům. Nový trik tak doplňuje stávající interaktivní objekty expozice, ve kterých se můžete fotit a natáčet a které tematicky vycházejí z trikových postupů, jaké používal režisér Zeman.

Rozšířená část expozice bude sloužit také výstavám. První výstava s názvem Cesta filmu přiblíží život filmu od nasnímání obrazu až po digitální restaurování. Vysvětlí, jak film vznikal ve svých počátcích a jak probíhá natáčení dnes. Odhalí zákulisí digitálního restaurování včetně ukázek restaurovaných políček filmů. Představí i tradiční filmový materiál, který si mohou zejména malí návštěvníci vyrůstající už v době digitálních technologií osahat a seznámit se s ním. Výstava tak doplňuje koncept filmového vzdělávání v Muzeu Karla Zemana.

expoziceextend