V Muzeu Karla Zemana fotí Vánoce robot!

Praha, 7. prosince 2017

Během tohoto víkendu, 9. a 10. prosince, se v Muzeu Karla Zemana opět spojí jedinečné světy filmové fantazie geniálního režiséra Karla Zemana s dobrodružnou a stylovou náladou moderního steampunku. Již podruhé se návštěvníci muzea budou moct nechat vyfotografovat unikátním kovovým fotografem z mosazi a mědi.

Přes dva metry vysoký kovový fotograf jakoby vyšel z rekvizitářské dílny Karla Zemana nebo J. P. Jeuneta a M. Cara. Roboshot, jak ho nazývají jeho tvůrci, je tak jedinečný, že je chráněný mezinárodní ochrannou známkou pro duševní vlastnictví.

Každý návštěvník muzea si může zvolit z několika zábavných pozadí, třeba z filmů Vynález zkázy nebo Baron Prášil, a nechat se vyfotografovat se speciálními na zakázku vyráběnými steampunkovými doplňky. Robot pak přímo na místě fotografii vyvolá v profesionální kvalitě.

Roboshot nejen že fotí: mnohé jistě překvapí i doprovodnými zvukovými efekty a ucházející parou z uší, ale také propracovanými detaily uvnitř jeho těla.

Foto robot je součástí pravidelného vánočního programu v Muzeu Karla Zemana. Setkání s ním tak lze spojit třeba s návštěvou kreativních výtvarných dílen, speciálních workshopů animace nebo s prohlídkou expozice muzea. Termíny a informace o konkrétních akcích v muzeu najdete na www.muzeumkarlazemana.cz nebo na muzejním facebooku.

robot1robot2  robot3

O Muzeu Karla Zemana
Muzeum Karla Zemana se za dobu svého téměř̌ pětiletého působení́ nesmazatelné̌ zapsalo na mapu kulturních institucí v metropoli. Za svůj cíl si klade představit celoživotní́ dílo světové̌ uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Filmy Karla Zemana jsou restaurovány v rámci projektu Čistíme svět fantazie partnerů Nadace české bijáky, Česká televize a Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s UPP.

Kontakt pro média
Kateřina Kuthanová
PR & Marketing Manager | Muzeum Karla Zemana
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | T: +420 777 094 566

Tisková zpráva ke stažení
Formát DOCX (velikost 768 kB)
Formát PDF (velikost 404 kB)
Fotografie v plném rozlišení (velikost 19,9 MB)

 
Muzeum Karla Zemana                               
Saská 520/3, 118 00 Praha 1                        
www.muzeumkarlazemana.cz                       

MKZ logo                   

Roboshot s.r.o.
Holečkova 100/9, Praha 5
www.roboshot.cz

Roboshot logo

                                         

Naposledy změněno čtvrtek, 07 prosinec 2017 10:44

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 14 srp
  Praha, 16. srpna 2018 Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně…
  Číst více
 • 25 čec
  Praha, 26. července 2018 Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v…
  Číst více
 • 16 čec
  Praha, 17. července 2018 Už tento týden v neděli 22. července proběhne již druhý v pořadí úspěšný Den s Karlem Zemanem. V duchu oslav skoro…
  Číst více