Média

Muzeum Karla Zemana zahajuje cyklus přednášek věnovaný tvorbě Karla Zemana, trikovým technikám a technologiím a animaci. Jako první odkrývaje zákulisí filmového triku v Čechách i ve světě 20. 4. 2013 Boris Masník.

Během 2-hodinové přednášky plné poutavých ukázek s názvem Od Karla Zemana po digitální technologie provede zájemce vývojem trikové tvorby od dob klasických technologií druhé poloviny 20. století, ve kterých kraloval vizionář Karel Zeman, až po současnost. Přední český odborník návštěvníky provede jednotlivými klasickými technikami, přelomovými filmy i aktuálními trendy počítačových triků v éře 3D filmů a digitálních technologií.

Praha 14. 3. 2013 - Muzeum Karla Zemana, které bylo v Saském dvoře u Karlova mostu v Praze otevřeno na sklonku loňského roku, dnes obdrželo Cenu ARAS. Toto ocenění již devátým rokem uděluje Asociace režisérů a kameramanů za výrazné tvůrčí, organizační nebo producentské činy v oblasti audiovize.

Muzeum Karla Zemana ve spolupráci se společností Incheba připravilo v rámci veletrhu Holiday World opravdovou lahůdku. Od 7. do 10. února se na pražském výstavišti v Holešovicích mohou návštěvníci prostřednictvím interaktivní trikové expozice přenést do pravěku.

Máme pro Vás další dobrou zprávu!

Muzeum Karla Zemana vydává třetí film z filmografie Karla Zemana. Baron Prášil vychází právě dnes!

Film můžete zakoupit, stejně jako předchozí tituly Cesta do pravěku a Vynález zkázy, v Muzeu Karla Zemana a po dobu dvou týdnů od vydání i ve vašem novinovém stánku. DVD s filmem Baron Prášil je součástí dlouhodobé edice Filmový klub Karla Zemana. Všechny tituly vychází poprvé v digitalizované podobě zpracované s použitím původních filmových materiálů.

V edici Filmový klub Karla Zemna vychází 9. ledna již třetí titul! Je jím jeden z nejoceňovanějších Zemanových filmů - Baron Prášil. DVD bude po dobu čtrnácti dnů opět k dostání na novinových stáncích a nadále spolu s ostatními filmy v Muzeu Karla Zemana v Praze. Filmy je možné si v Muzeu také objednat poštou.

Muzeum Karla Zemana připravilo pro návštěvníky workshopy animace a trikové tvorby i výtvarné dílny pro malé návštěvníky. 

 

Originální novoroční přání, workshopy i vánoční dárky, které potěší ...

V Praze můžete navštívit novou unikátní interaktivní expozici, která vás provede světem filmových triků génia světového filmu Karla Zemana. Jednotlivé části muzea jsou koncipovány jako filmové scény a malé ateliéry s kulisami, do kterých mohou zájemci vstupovat a natáčet se v akci. Mohou se vznést na létajícím stroji, projít se po měsíci Barona Prášila či ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. Současně se také seznámí s dosud nepublikovanými fotografiemi, originálními loutkami a dalšími dokumentárními materiály. V tomto muzeu je možné si vše osahat a vyzkoušet. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po tvorbu z jeho posledního tvůrčího období.

Máme pro Vás dobrou zprávu! 
Filmy Karla Zemana v digitalizované podobě vychází poprvé na DVD!

Muzeum Karla Zemana vydává první tři filmy z filmografie Karla Zemana. Cesta do pravěku vyšla 27. listopadu, o týden později pak Vynález zkázy, 9.ledna 2013 přibyl i Baron Prášil.

Strana 5 z 5

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 12 úno
  Napsal(a)
  Praha, 13. února 2018 V sobotu 3. března se děti i rodiče postaví svým malým i velkým strachům a utkají se s nimi v Muzeu…
  Číst více
 • 3 led
  Napsal(a)
  Praha, 3. ledna 2018 Britský tisk zvolil digitálně restaurovanou verzi filmu Baron Prášil nejlepším restaurovaným filmem roku 2017. Druhé vydání filmu na Blu-ray tak porazilo…
  Číst více
 • 7 pro
  Napsal(a)
  Praha, 7. prosince 2017 Během tohoto víkendu, 9. a 10. prosince, se v Muzeu Karla Zemana opět spojí jedinečné světy filmové fantazie geniálního režiséra Karla…
  Číst více