Média

Muzeum Karla Zemana od 8. října vystavuje originály kostýmů ze Zemanových filmů. Rozšířenou expozici přijíždí z Kanady otevřít Ludmila Zemanová, dcera režiséra. U příležitosti prvních narozenin Muzea čekají návštěvníky také doprovodné programy: filmové, výtvarné a hudební dílny inspirované Zemanovou fantazií, půjčovna kostýmů či ukázky dalších filmových řemesel. Oslavy pak vyvrcholí multimediálním koncertem Clarinet Factory na Čertovce.

Muzeum Karla Zemana se s hrdostí připojuje k prestižním pražským muzeím a otevírá své brány v sobotu 14. září ve večerních hodinách v rámci tradiční akce Muzejní noc.

Návštěvníky kromě zpřístupnění atraktivní expozice muzea v netradičních hodinách čeká slavnostní nasvícení areálu, noční plavby lodí ElektroNemo (do 22:00), křížovky a kvízy, ukázky workshopů animace a trikového filmu i promítání Zemanových filmů.

Muzeum Karla Zemana v Praze připravuje o prázdninách jako doplněk interaktivní expozice bohatý doprovodný program. Soboty jsou věnovány pravidelným workshopům animace, letní neděle pak filmovým projekcím Zemanových filmů. Speciální komponované programy připravuje i pro vybrané příměstské tábory.

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech se uskuteční znovuobnovená filmová premiéra digitalizované verze filmu Karla Zemana Cesta do pravěku.

Populárně-naučný film z roku 1955 vyprávějící příběh čtyř chlapců, kteří se vydají na dřevěné loďce proti proudu času na fantastickou výpravu do pravěku Země, mohou návštěvníci festivalu shlédnout 30. června a 4. července 2013. Snímek je na festivalu uváděn v rámci sekce Návraty k pramenům.

Znovuobnovená filmová premiéra digitalizované verze filmu Cesta do pravěku se uskuteční 30. června a 4. července 2013 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlovýc Varech.

Praha 11.6.2013 – Muzeum Karla Zemana obnovuje svůj provoz po více jak týdenní odstávce. Expozice, která je umístěna přímo u Čertovky na Malé Straně, byla uzavřena v rámci preventivních opatření, které muzeum podniklo v souvislosti s povodněmi v Čechách.

 

Pravěké příšery chodí po dvoře a Nemo se plaví po Čertovce!

Praha, 21.5.2013 - Muzeum Karla Zemana představuje novinky, které návštěvníky ještě intenzivněji přenesou do atmosféry unikátních filmů Karla Zemana. Saský dvůr u Karlova mostu v Praze na Malé Straně, kde muzeum sídlí, zaplnily nové triky z filmu Cesta do pravěku. Návštěvníky tak nově, ještě před vstupem do samotné expozice, čeká brodící se dinosaurus, pravěký slon i močál z prvohor. Od června muzeum rozšiřuje doprovodný program o pravidelné nedělní filmové projekce a speciální bohatý program je připraven i na Den dětí.

Muzeum Karla Zemana zahajuje cyklus přednášek věnovaný tvorbě Karla Zemana, trikovým technikám a technologiím a animaci. Jako první odkrývaje zákulisí filmového triku v Čechách i ve světě 20. 4. 2013 Boris Masník.

Během 2-hodinové přednášky plné poutavých ukázek s názvem Od Karla Zemana po digitální technologie provede zájemce vývojem trikové tvorby od dob klasických technologií druhé poloviny 20. století, ve kterých kraloval vizionář Karel Zeman, až po současnost. Přední český odborník návštěvníky provede jednotlivými klasickými technikami, přelomovými filmy i aktuálními trendy počítačových triků v éře 3D filmů a digitálních technologií.

Praha 14. 3. 2013 - Muzeum Karla Zemana, které bylo v Saském dvoře u Karlova mostu v Praze otevřeno na sklonku loňského roku, dnes obdrželo Cenu ARAS. Toto ocenění již devátým rokem uděluje Asociace režisérů a kameramanů za výrazné tvůrčí, organizační nebo producentské činy v oblasti audiovize.

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 17 zář
  Praha, 18. září 2018 V sobotu 6. října slaví filmové pražské Muzeum Karla Zemana 6. narozeniny. K oslavám svého výročí připravilo den plný kouzel, filmových…
  Číst více
 • 14 srp
  Praha, 16. srpna 2018 Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně…
  Číst více
 • 25 čec
  Praha, 26. července 2018 Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v…
  Číst více