Média

Znovuobnovená filmová premiéra digitalizované verze filmu Cesta do pravěku se uskuteční 30. června a 4. července 2013 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlovýc Varech.

Praha 11.6.2013 – Muzeum Karla Zemana obnovuje svůj provoz po více jak týdenní odstávce. Expozice, která je umístěna přímo u Čertovky na Malé Straně, byla uzavřena v rámci preventivních opatření, které muzeum podniklo v souvislosti s povodněmi v Čechách.

 

Pravěké příšery chodí po dvoře a Nemo se plaví po Čertovce!

Praha, 21.5.2013 - Muzeum Karla Zemana představuje novinky, které návštěvníky ještě intenzivněji přenesou do atmosféry unikátních filmů Karla Zemana. Saský dvůr u Karlova mostu v Praze na Malé Straně, kde muzeum sídlí, zaplnily nové triky z filmu Cesta do pravěku. Návštěvníky tak nově, ještě před vstupem do samotné expozice, čeká brodící se dinosaurus, pravěký slon i močál z prvohor. Od června muzeum rozšiřuje doprovodný program o pravidelné nedělní filmové projekce a speciální bohatý program je připraven i na Den dětí.

Muzeum Karla Zemana zahajuje cyklus přednášek věnovaný tvorbě Karla Zemana, trikovým technikám a technologiím a animaci. Jako první odkrývaje zákulisí filmového triku v Čechách i ve světě 20. 4. 2013 Boris Masník.

Během 2-hodinové přednášky plné poutavých ukázek s názvem Od Karla Zemana po digitální technologie provede zájemce vývojem trikové tvorby od dob klasických technologií druhé poloviny 20. století, ve kterých kraloval vizionář Karel Zeman, až po současnost. Přední český odborník návštěvníky provede jednotlivými klasickými technikami, přelomovými filmy i aktuálními trendy počítačových triků v éře 3D filmů a digitálních technologií.

Praha 14. 3. 2013 - Muzeum Karla Zemana, které bylo v Saském dvoře u Karlova mostu v Praze otevřeno na sklonku loňského roku, dnes obdrželo Cenu ARAS. Toto ocenění již devátým rokem uděluje Asociace režisérů a kameramanů za výrazné tvůrčí, organizační nebo producentské činy v oblasti audiovize.

Muzeum Karla Zemana ve spolupráci se společností Incheba připravilo v rámci veletrhu Holiday World opravdovou lahůdku. Od 7. do 10. února se na pražském výstavišti v Holešovicích mohou návštěvníci prostřednictvím interaktivní trikové expozice přenést do pravěku.

Máme pro Vás další dobrou zprávu!

Muzeum Karla Zemana vydává třetí film z filmografie Karla Zemana. Baron Prášil vychází právě dnes!

Film můžete zakoupit, stejně jako předchozí tituly Cesta do pravěku a Vynález zkázy, v Muzeu Karla Zemana a po dobu dvou týdnů od vydání i ve vašem novinovém stánku. DVD s filmem Baron Prášil je součástí dlouhodobé edice Filmový klub Karla Zemana. Všechny tituly vychází poprvé v digitalizované podobě zpracované s použitím původních filmových materiálů.

V edici Filmový klub Karla Zemna vychází 9. ledna již třetí titul! Je jím jeden z nejoceňovanějších Zemanových filmů - Baron Prášil. DVD bude po dobu čtrnácti dnů opět k dostání na novinových stáncích a nadále spolu s ostatními filmy v Muzeu Karla Zemana v Praze. Filmy je možné si v Muzeu také objednat poštou.

Muzeum Karla Zemana připravilo pro návštěvníky workshopy animace a trikové tvorby i výtvarné dílny pro malé návštěvníky. 

 

Strana 5 z 5

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 18 čen
  Napsal(a)
  Praha, 18. června 2018 Letní kino, divadlo i koncerty pod širým nebem nabídne po celé léto zahrada budovy Českého rozhlasu v Karlíně. V průběhu července…
  Číst více
 • 14 kvě
  Napsal(a)
  Praha, 15. května 2018 Muzeum Karla Zemana vyhlašuje od prvního do třetího června Dny literární a filmové zábavy. K oslavám Dne dětí připravilo zcela novou…
  Číst více
 • 21 bře
  Napsal(a)
  Praha, 22. března 2018 Muzeum Karla Zemana letos nabízí návštěvníkům netradiční oslavy jarních svátků, a to v kulisách populárního českého filmu Cesta do pravěku, jehož…
  Číst více