Média

Tisková zpráva, 9. 6. 2014

V pondělí 9. 6. 2014 začala nová etapa v životě Muzea Karla Zemana. Muzeum, které doposud provozovala agentura C & COM Advertising s.r.o., se stává samostatnou institucí – zapsaným ústavem. Mezi zakladatele nové instituce patří i Ludmila Zemanová, dcera režiséra Karla Zemana.

4. dubna 2014, Praha

Zítra, 5. dubna, uplyne 25 let od úmrtí Karla Zemana, světově proslulého českého režiséra a výtvarníka. Jeho film Cesta do pravěku od poloviny 20. století formoval několika generacím představu o podobě života na zemi v období druhohor a třetihor. Stejně tak prostřednictvím jeho filmů desítky miliónů diváků po celém světě poznávaly svět dobrodružství a exotických dálek románů Julese Verna.

8. února 2014, Praha
Muzeum Karla Zemana rozhodně nespí zimním spánkem. V době pražských termínů jarních prázdnin chystá nejen celodenní kreativní programy pro děti, které mají rodiče v práci, ale i masopustní a karnevalovou atmosféru. Opravdovou lahůdku pak přinese poslední únorový víkend: na veletrhu Holiday World představí Muzeum Karla Zemana zbrusu novou trikovou scénu z filmu Ukradená vzducholoď.

Jedinečná příležitost pro sváteční vánoční dny: v prostorách Muzea Karla Zemana můžete poprvé nahlédnout do ateliéru tvůrců a animátorů právě natáčeného celovečerního loutkového filmu Malá z rybárny.

Nové tituly Filmového Klubu Karla Zemana: Ukradená vzducholoď a Čarodějův učeň vychází na DVD, filmy Karla Zeman poprvé vydány na nosičích Blu-ray • Disky se Zlatým kupónem, díky kterému bude vstup do Muzeum Karla Zemana pro celou rodinu navždy zdarma! • Vánoční trik, „pfko“ i nové adventní dílny pro celou rodinu v Muzeu Karla Zemana • Vánoce ve znamení filmu Malá z rybárny.

Muzeum Karla Zemana od 8. října vystavuje originály kostýmů ze Zemanových filmů. Rozšířenou expozici přijíždí z Kanady otevřít Ludmila Zemanová, dcera režiséra. U příležitosti prvních narozenin Muzea čekají návštěvníky také doprovodné programy: filmové, výtvarné a hudební dílny inspirované Zemanovou fantazií, půjčovna kostýmů či ukázky dalších filmových řemesel. Oslavy pak vyvrcholí multimediálním koncertem Clarinet Factory na Čertovce.

Více informací naleznete zde.

VÁNOČNÍ VÝSTAVA V MUZEU KARLA ZEMANA: Jan Balej: Malá z rybárny

POUZE od 20. 12. 2013 do 5. 1. 2014

Jedinečná příležitost poprvé nahlédnout do ateliéru tvůrců a animátorů právě natáčeného celovečerního loutkového filmu Malá z rybárny. Ambiciózní projekt výtvarníka a režiséra Jana Baleje je moderní adaptací pohádkového příběhu o velké lásce Malé mořské víly, od jednoho z největších vypravěčů H. Ch. Andersena. Neodejdete bez dárku, který vás bude provázet až do premiéry filmu.

Máme pro vás další dobré zprávy. Nyní v předvánočním období vychází další dva tituly edice Filmový Klub Karla Zemana.

Na začátku prosince Muzeum Karla Zemana vydává v nově digitalizované verzi filmy Ukradená vzducholoď a Čarodějův učeň. Tituly Cesta do pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil pak budou k dispozici zcela poprvé na nosičích Blu-ray. A další tip na dárek? Darujte svým blízkým zážitek. Darujte celý den v Muzeu Karla Zemana!

V Muzeu Karla Zemana čeká návštěvníky nyní expozice rozšířená o originály kostýmů ze Zemanových filmů. Celý víkend bude také v duchu doprovodných programů inspirovaných Zemanovou fantazií. Program vás nečeká pouze v samotném Muzeu, ale také v Divadle Minor, kde workshopy, filmové triky a projekce připravujeme ve spolupráci s festivalem Struny podzimu.

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 18 čen
  Napsal(a)
  Praha, 18. června 2018 Letní kino, divadlo i koncerty pod širým nebem nabídne po celé léto zahrada budovy Českého rozhlasu v Karlíně. V průběhu července…
  Číst více
 • 14 kvě
  Napsal(a)
  Praha, 15. května 2018 Muzeum Karla Zemana vyhlašuje od prvního do třetího června Dny literární a filmové zábavy. K oslavám Dne dětí připravilo zcela novou…
  Číst více
 • 21 bře
  Napsal(a)
  Praha, 22. března 2018 Muzeum Karla Zemana letos nabízí návštěvníkům netradiční oslavy jarních svátků, a to v kulisách populárního českého filmu Cesta do pravěku, jehož…
  Číst více