Média

LETÍME DÁL! POLEŤTE S NÁMI!

Praha, 9. 10. 2014

Muzeum Karla Zemana slaví 2. výročí od otevření stálé expozice na Malé Straně. Za uplynulá dvě léta se stalo respektovanou institucí zabývající se uchováváním a zpřístupňováním Zemanova díla široké veřejnosti, muzeem s mezinárodním přesahem a řadou významných ocenění. Interaktivní expozici, věnovanou Zemanovu dílu a trikům, které režisér ve svých filmech používal, navštívilo již více než 90 tisíc návštěvníků z Čech i zahraničí. Do dalšího roku muzeum vstupuje s heslem Letíme dál! Chystá vydání dalších filmů na DVD, světovou premiéru digitálně restaurovaného snímku Vynález zkázy, zahraniční výstavy i celovečerní dokument o Karlu Zemanovi. Nejbližší akcí je pak velká oslava narozenin Muzea Karla Zemana, která se koná již tento víkend od 10. do 12. října!

LETÍME DÁL! POLEŤTE S NÁMI!

Praha, 19. 9. 2014

Už za tři týdny oslaví Muzeum Karla Zemana 2. výročí své existence. Oslavy, které se budou konat od 10. do 12. října, se ponesou v duchu filmu Ukradená vzducholoď. Připraven je rozmanitý program i výjimeční hosté – pozvání přijala pětice představitelů hlavních rolí filmu Ukradená vzducholoď i paní Ludmila Zemanová. Jedinečný audiovizuální zážitek připraví přímo pro tuto událost muzikant Jan Burian ml. a kapela Clarinet Factory. A nad tím vším se bude po dobu oslav vznášet opravdová vzducholoď... Letíme dál! Poleťte s námi!

7. července, Karlovy Vary

Memorandum o tříleté spolupráci na projektu Čistíme svět fantazie dnes v Karlových Varech podepsali generální ředitel České televize Petr Dvořák, předseda správní rady Nadace české bijáky Petr Šikoš a ředitel Muzea Karla Zemana Jakub Matějka. Projekt vzniká ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky. Jeho cílem je digitálně zrestaurovat tři vybrané české filmy ze Zlatého fondu české kinematografie z produkce Karla Zemana, představit je široké veřejnosti a zajistit jejich uchování v nejvyšší možné kvalitě i pro budoucí generace. Jako první projde digitální obnovou film Vynález zkázy, následovat budou snímky Baron Prášil a Cesta do pravěku. V plánu je zrenovovat každý rok jeden film. Do projektu se prostřednictvím veřejné sbírky může zapojit i odborná a široká veřejnost.

Tisková zpráva, 10. 6. 2014

 

Noc a film neodmyslitelně patří k sobě. Noc, kdy se otevírají brány pražských muzeí, zase bezpochyby patří i Muzeu Karla Zemana. V sobotu 14. 6. muzeum nabídne v rámci Pražské muzejní noci nejen netradiční noční prohlídku stálé expozice, ale připravilo i bohatý doprovodný program, který zahrnuje například koncert jedinečné skupiny Clarinet Factory, promítání Zemanova filmu i velkoplošná projekce dosud nezveřejněných archivních fotografií. Jedinečný pohled na noční Prahu a kouzelnou atmosféru zažijí návštěvníci také při nočních plavbách elektroloděmi po Čertovce, které jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu. Pro všechny návštěvníky je vstup do muzea i doprovodný program zdarma.

Tisková zpráva, 9. 6. 2014

V pondělí 9. 6. 2014 začala nová etapa v životě Muzea Karla Zemana. Muzeum, které doposud provozovala agentura C & COM Advertising s.r.o., se stává samostatnou institucí – zapsaným ústavem. Mezi zakladatele nové instituce patří i Ludmila Zemanová, dcera režiséra Karla Zemana.

4. dubna 2014, Praha

Zítra, 5. dubna, uplyne 25 let od úmrtí Karla Zemana, světově proslulého českého režiséra a výtvarníka. Jeho film Cesta do pravěku od poloviny 20. století formoval několika generacím představu o podobě života na zemi v období druhohor a třetihor. Stejně tak prostřednictvím jeho filmů desítky miliónů diváků po celém světě poznávaly svět dobrodružství a exotických dálek románů Julese Verna.

8. února 2014, Praha
Muzeum Karla Zemana rozhodně nespí zimním spánkem. V době pražských termínů jarních prázdnin chystá nejen celodenní kreativní programy pro děti, které mají rodiče v práci, ale i masopustní a karnevalovou atmosféru. Opravdovou lahůdku pak přinese poslední únorový víkend: na veletrhu Holiday World představí Muzeum Karla Zemana zbrusu novou trikovou scénu z filmu Ukradená vzducholoď.

Jedinečná příležitost pro sváteční vánoční dny: v prostorách Muzea Karla Zemana můžete poprvé nahlédnout do ateliéru tvůrců a animátorů právě natáčeného celovečerního loutkového filmu Malá z rybárny.

Nové tituly Filmového Klubu Karla Zemana: Ukradená vzducholoď a Čarodějův učeň vychází na DVD, filmy Karla Zeman poprvé vydány na nosičích Blu-ray • Disky se Zlatým kupónem, díky kterému bude vstup do Muzeum Karla Zemana pro celou rodinu navždy zdarma! • Vánoční trik, „pfko“ i nové adventní dílny pro celou rodinu v Muzeu Karla Zemana • Vánoce ve znamení filmu Malá z rybárny.

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 17 zář
  Praha, 18. září 2018 V sobotu 6. října slaví filmové pražské Muzeum Karla Zemana 6. narozeniny. K oslavám svého výročí připravilo den plný kouzel, filmových…
  Číst více
 • 14 srp
  Praha, 16. srpna 2018 Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně…
  Číst více
 • 25 čec
  Praha, 26. července 2018 Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v…
  Číst více