Média

Praha, 12. 2. 2015

Muzeum Karla Zemana vstupuje do nového roku hned s několika novinkami, které představí na letošním ročníku veletrhu Holiday World. Tou první je nová programová nabídka Praha filmová, která umožní návštěvníkům i stálým obyvatelům metropole poznat a zažít její krásu ve filmovém duchu. Navštívit místa, kde se natáčely slavné filmové scény, odhalit filmové triky, prozkoumat filmové ateliéry nebo se na chvíli stát filmovou hvězdou či režisérem. Druhou novinkou, kterou si budou moci návštěvníci holešovického veletrhu hned na vlastní kůži vyzkoušet, je zbrusu nový foto trik, který po ukončení veletrhu obohatí stávající expozici muzea na Malé Straně.

Praha, 10. 12. 2014

Na pulty obchodů vstupují ve středu dvě dlouho očekávaná DVD s filmy světově uznávaného režiséra Karla Zemana - Na kometě a Pohádka o Honzíkovi a Mařence. Na novém vydání filmů se podílí i režisérova dcera Ludmila, která na kreslené české pohádce se svým otcem před lety spolupracovala. Příběh o Honzíkovi a jeho hledání štěstí okouzlil diváky nejen jedinečným výtvarným zpracováním, ale i hudbou Karla Svobody s ústřední písní v podání Heleny Vondráčkové. Kombinovaný snímek Na kometě s Magdou Vašáryovou a Emilem Horváthem ml. v hlavních rolích byl zase poslední režisérovou výpravou do dobrodružného světa Julese Vernea a dodnes fascinuje diváky nejen jedinečnými filmovými triky, ale i stále aktuálním tématem. Filmy vycházejí jako v pořadí již šestý a sedmý titul edice Filmový klub Karla Zemana, distributorem je společnost Bontonfilm.

Praha, 27. 11. 2014

Dva dlouho očekávané filmy - Na kometě a Pohádku o Honzíkovi a Mařence - z dílny trikového mága Karla Zemana vydává Muzeum Karla Zemana na DVD. Kombinovaný snímek Na kometě s Magdou Vašáryovou a Emilem Horváthem v hlavních rolích byl poslední režisérovou výpravou do dobrodružného světa Julese Vernea. Kreslená Pohádka o Honzíkovi a Mařence, která vznikla na motivy českých národních pohádek, zase okouzlila diváky nejen jedinečným výtvarným zpracováním, ale i hudbou Karla Svobody. Filmy vycházejí jako v pořadí již šestý a sedmý titul edice Filmový klub Karla Zemana, distributorem je společnost Bontonfilm.

Praha, 14. 10. 2014

V pondělí začalo historicky první digitální restaurování filmu Karla Zemana. Na započetí restaurování filmu Vynález zkázy přijela dohlídnout režisérova dcera Ludmila Zemanová i americký archivář a restaurátor James Mockoski, který se podílel na digitálním restaurování filmů Francise Forda Coppoly. Film projde obnovou díky projektu Čistíme svět fantazie, společného projektu Muzea Karla Zemana, Nadace české bijáky a České televize, v rámci kterého budou postupně restaurovány tři filmy Karla Zemana.

LETÍME DÁL! POLEŤTE S NÁMI!

Praha, 9. 10. 2014

Muzeum Karla Zemana slaví 2. výročí od otevření stálé expozice na Malé Straně. Za uplynulá dvě léta se stalo respektovanou institucí zabývající se uchováváním a zpřístupňováním Zemanova díla široké veřejnosti, muzeem s mezinárodním přesahem a řadou významných ocenění. Interaktivní expozici, věnovanou Zemanovu dílu a trikům, které režisér ve svých filmech používal, navštívilo již více než 90 tisíc návštěvníků z Čech i zahraničí. Do dalšího roku muzeum vstupuje s heslem Letíme dál! Chystá vydání dalších filmů na DVD, světovou premiéru digitálně restaurovaného snímku Vynález zkázy, zahraniční výstavy i celovečerní dokument o Karlu Zemanovi. Nejbližší akcí je pak velká oslava narozenin Muzea Karla Zemana, která se koná již tento víkend od 10. do 12. října!

LETÍME DÁL! POLEŤTE S NÁMI!

Praha, 19. 9. 2014

Už za tři týdny oslaví Muzeum Karla Zemana 2. výročí své existence. Oslavy, které se budou konat od 10. do 12. října, se ponesou v duchu filmu Ukradená vzducholoď. Připraven je rozmanitý program i výjimeční hosté – pozvání přijala pětice představitelů hlavních rolí filmu Ukradená vzducholoď i paní Ludmila Zemanová. Jedinečný audiovizuální zážitek připraví přímo pro tuto událost muzikant Jan Burian ml. a kapela Clarinet Factory. A nad tím vším se bude po dobu oslav vznášet opravdová vzducholoď... Letíme dál! Poleťte s námi!

7. července, Karlovy Vary

Memorandum o tříleté spolupráci na projektu Čistíme svět fantazie dnes v Karlových Varech podepsali generální ředitel České televize Petr Dvořák, předseda správní rady Nadace české bijáky Petr Šikoš a ředitel Muzea Karla Zemana Jakub Matějka. Projekt vzniká ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky. Jeho cílem je digitálně zrestaurovat tři vybrané české filmy ze Zlatého fondu české kinematografie z produkce Karla Zemana, představit je široké veřejnosti a zajistit jejich uchování v nejvyšší možné kvalitě i pro budoucí generace. Jako první projde digitální obnovou film Vynález zkázy, následovat budou snímky Baron Prášil a Cesta do pravěku. V plánu je zrenovovat každý rok jeden film. Do projektu se prostřednictvím veřejné sbírky může zapojit i odborná a široká veřejnost.

Tisková zpráva, 10. 6. 2014

 

Noc a film neodmyslitelně patří k sobě. Noc, kdy se otevírají brány pražských muzeí, zase bezpochyby patří i Muzeu Karla Zemana. V sobotu 14. 6. muzeum nabídne v rámci Pražské muzejní noci nejen netradiční noční prohlídku stálé expozice, ale připravilo i bohatý doprovodný program, který zahrnuje například koncert jedinečné skupiny Clarinet Factory, promítání Zemanova filmu i velkoplošná projekce dosud nezveřejněných archivních fotografií. Jedinečný pohled na noční Prahu a kouzelnou atmosféru zažijí návštěvníci také při nočních plavbách elektroloděmi po Čertovce, které jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu. Pro všechny návštěvníky je vstup do muzea i doprovodný program zdarma.

Tisková zpráva, 9. 6. 2014

V pondělí 9. 6. 2014 začala nová etapa v životě Muzea Karla Zemana. Muzeum, které doposud provozovala agentura C & COM Advertising s.r.o., se stává samostatnou institucí – zapsaným ústavem. Mezi zakladatele nové instituce patří i Ludmila Zemanová, dcera režiséra Karla Zemana.

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 7 pro
  Napsal(a)
  Praha, 7. prosince 2017 Během tohoto víkendu, 9. a 10. prosince, se v Muzeu Karla Zemana opět spojí jedinečné světy filmové fantazie geniálního režiséra Karla…
  Číst více
 • 5 pro
  Napsal(a)
  Praha, 5. prosince 2017 Okřídlené koně, baron létající na dělové kouli a mnohé další motivy ze slavného filmu Baron Prášil ukazuje unikátní světelná projekce na…
  Číst více
 • 15 lis
  Napsal(a)
  Praha, 7. listopadu 2017 Zažijte neobyčejnou atmosféru pohádkové cesty na Měsíc v oblíbeném rodinném Muzeu Karla Zemana – a nechte letošní Vánoce plynout na kouzelné…
  Číst více