Média

Praha, 14. 5. 2015

V Muzeu Karla Zemana se neustále něco děje. Připravované akce potěší zejména nejmenší návštěvníky, pro které muzeum připravilo dny plné her a zábavy ve filmovém duchu k oslavám Dne dětí i ke konci školního roku. Za zmínku stojí ale i Pražská muzejní noc, které se i letos muzeum účastní a v rámci které návštěvníkům nabídne krom prohlídky expozice i její nové rozšíření a bohatý doprovodný program. Těšit se mohou na workshopy animace, projekce nebo jedinečný koncert Jana Buriana ml.

Praha, 22. 4. 2015

Stálá expozice Muzea Karla Zemana v Praze na Malé Straně se rozrůstá o nový interaktivní prostor, který návštěvníkům nabízí moderní trikovou scénu i tematickou výstavu o filmu od jeho natočení po digitální restaurování. Rozšířenou část muzea ve středu v 17 hodin slavnostně otevře spoluzakladatelka muzea paní Ludmila Zemanová a americký expert na digitální restaurování James Mockoski. Oba tento týden během svého pobytu v České republice pracují v rámci projektu Čistíme svět fantazie na digitálním restaurování Zemanova filmu Vynález zkázy.

Projekt Čistíme svět fantazie může od této chvíle podpořit každý aneb Přispějte na restaurování své vteřiny filmu Karla Zemana

PRAHA 20. dubna 2015

Partneři projektu Čistíme svět fantazie se dohodli na uspořádání veřejné sbírky, jejíž výtěžek bude určen na digitální restaurování tří filmů Karla Zemana. Základní kámen, který organizátoři symbolicky nazývají s odkazem k filmu Baron Prášil kamenem "měsíčním" položila v podobě prvního příspěvku do sbírky ve výši 800 tisíc korun Nadace české bijáky.

Praha, 27. 3. 2015

Jak by vypadaly Velikonoce v pravěku? Odpověď na tuto otázku a netradiční pojetí velikonočních svátků naleznou návštěvníci od 1. do 6. dubna v Muzeu Karla Zemana. Kromě velikonoční kraslice větší než dospělý člověk, kterou návštěvníci společně nabarví, se budou moci podívat na zkamenělinu prehistorického dinosauřího vejce nebo se do dob dinosaurů, mamutů a trilobitů vydat s dětmi prostřednictvím hry Cesta do pravěku inspirované stejnojmenným Zemanovým filmem. V dubnu se filmoví fandové mohou těšit i na rozšíření expozice muzea s novou trikovou scénou a výstavou pojednávající o filmu od jeho vzniku až po digitální restaurování. Slavnostně ji zahájí paní Ludmila Zemanová.

Praha, 20. 2. 2015

Společnou programovou nabídku zacílenou na milovníky filmu dnes na veletrhu Holiday World představili zástupci všech pěti partnerských institucí. Smyslem projektu Praha filmová je vytvořit spojení rozmanitých aktivit, které umožní tuzemským i zahraničním návštěvníkům metropole poznat naše hlavní město jinak - jako filmovou destinaci. Město, ve kterém se dá objevit nejen spousta lokací, na nichž se natáčela řada známých filmových scén, ale i míst, kde je možné nahlédnout pod pokličku filmových triků, do filmového zákulisí a ateliérů nebo kde se návštěvníci dokonce sami mohou na okamžik stát filmovými hvězdami či režiséry.

Ve světě začala největší přehlídka filmů Karla Zemana

Česká centra, 13. 2. 2015

Česká centra a Muzeum Karla Zemana odstartovaly spolupráci. Těžištěm společného zájmu je český film a jeho prezentace v zahraničí. Rok 2015 je z tohoto důvodu věnován Karlu Zemanovi, od jehož narození právě letos uplyne 105 let. Grandiózní start zahájilo České centrum Varšava a České centrum Stockholm, v průběhu roku 2015 bude následovat představení dalších slavných Zemanových filmů ve světě. Součástí rozsáhlé prezentace zahrnující projekce, kulaté stoly s odborníky, otevřené debaty a zejména historickou retrospektivu Zemanových filmů, je výstava přibližující život, tvorbu a umělcovy inspirační zdroje.

Praha, 12. 2. 2015

Muzeum Karla Zemana vstupuje do nového roku hned s několika novinkami, které představí na letošním ročníku veletrhu Holiday World. Tou první je nová programová nabídka Praha filmová, která umožní návštěvníkům i stálým obyvatelům metropole poznat a zažít její krásu ve filmovém duchu. Navštívit místa, kde se natáčely slavné filmové scény, odhalit filmové triky, prozkoumat filmové ateliéry nebo se na chvíli stát filmovou hvězdou či režisérem. Druhou novinkou, kterou si budou moci návštěvníci holešovického veletrhu hned na vlastní kůži vyzkoušet, je zbrusu nový foto trik, který po ukončení veletrhu obohatí stávající expozici muzea na Malé Straně.

Praha, 10. 12. 2014

Na pulty obchodů vstupují ve středu dvě dlouho očekávaná DVD s filmy světově uznávaného režiséra Karla Zemana - Na kometě a Pohádka o Honzíkovi a Mařence. Na novém vydání filmů se podílí i režisérova dcera Ludmila, která na kreslené české pohádce se svým otcem před lety spolupracovala. Příběh o Honzíkovi a jeho hledání štěstí okouzlil diváky nejen jedinečným výtvarným zpracováním, ale i hudbou Karla Svobody s ústřední písní v podání Heleny Vondráčkové. Kombinovaný snímek Na kometě s Magdou Vašáryovou a Emilem Horváthem ml. v hlavních rolích byl zase poslední režisérovou výpravou do dobrodružného světa Julese Vernea a dodnes fascinuje diváky nejen jedinečnými filmovými triky, ale i stále aktuálním tématem. Filmy vycházejí jako v pořadí již šestý a sedmý titul edice Filmový klub Karla Zemana, distributorem je společnost Bontonfilm.

Praha, 27. 11. 2014

Dva dlouho očekávané filmy - Na kometě a Pohádku o Honzíkovi a Mařence - z dílny trikového mága Karla Zemana vydává Muzeum Karla Zemana na DVD. Kombinovaný snímek Na kometě s Magdou Vašáryovou a Emilem Horváthem v hlavních rolích byl poslední režisérovou výpravou do dobrodružného světa Julese Vernea. Kreslená Pohádka o Honzíkovi a Mařence, která vznikla na motivy českých národních pohádek, zase okouzlila diváky nejen jedinečným výtvarným zpracováním, ale i hudbou Karla Svobody. Filmy vycházejí jako v pořadí již šestý a sedmý titul edice Filmový klub Karla Zemana, distributorem je společnost Bontonfilm.

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 16 čec
  Praha, 17. července 2018 Už tento týden v neděli 22. července proběhne již druhý v pořadí úspěšný Den s Karlem Zemanem. V duchu oslav skoro…
  Číst více
 • 18 čen
  Napsal(a)
  Praha, 18. června 2018 Letní kino, divadlo i koncerty pod širým nebem nabídne po celé léto zahrada budovy Českého rozhlasu v Karlíně. V průběhu července…
  Číst více
 • 14 kvě
  Napsal(a)
  Praha, 15. května 2018 Muzeum Karla Zemana vyhlašuje od prvního do třetího června Dny literární a filmové zábavy. K oslavám Dne dětí připravilo zcela novou…
  Číst více