Média

Praha, 11. 7. 2015

Během prací na digitálním restaurování filmu Karla Zemana Vynález zkázy se restaurátorům podařil nečekaný a unikátní objev: byla nalezena vystřižená scéna z filmu! Významná scéna, o jejíž existenci ještě donedávna nikdo nevěděl, tak byla po téměř 60 letech navrácena zpět do filmu. Diváci ji mohli poprvé zhlédnout při světové premiéře restaurovaného filmu, která proběhla 10. 7. 2015 od 20:00 souběžně na MFF Karlovy Vary, na obrazovkách České televize, v rámci Světové výstavy EXPO 2015 v Turíně a také v New Yorku.

Praha, 9. června 2015

Právě před 57 lety proběhla na Světovém filmovém festivalu při EXPO 58 v Bruselu premiéra filmu Vynález zkázy Karla Zemana. Fantaskní snímek o vynálezu, který snadno může zničit celý svět, byl na festivalu oceněn Velkou cenou a následně obletěl doslova celý svět. V New Yorku byl dokonce v jeden večer uveden v 96 kinech současně!

Praha, 9. 6. 2015

Muzeum Karla Zemana se i v letošním roce zapojuje do unikátní akce, kdy brány pražských muzeí zůstávají po soumraku otevřené. O Pražské muzejní noci v sobotu 13. 6. nabídne muzeum prohlídku stálé expozice a láká návštěvníky zejména do její nově otevřené části s výstavou o filmu a novou trikovou scénou, díky které mohou přímo vstoupit do filmů Karla Zemana a natočit si v nich krátké video. Muzeum připravilo i bohatý program. Zve na koncert Jana Buriana ml., workshopy animace, letní kino či promítání archivních fotografií. Kouzelnou atmosféru zažijí návštěvníci také při nočních plavbách elektroloděmi po Čertovce, které jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu. Pro všechny návštěvníky je vstup do muzea i doprovodný program zdarma.

Praha, 14. 5. 2015

V Muzeu Karla Zemana se neustále něco děje. Připravované akce potěší zejména nejmenší návštěvníky, pro které muzeum připravilo dny plné her a zábavy ve filmovém duchu k oslavám Dne dětí i ke konci školního roku. Za zmínku stojí ale i Pražská muzejní noc, které se i letos muzeum účastní a v rámci které návštěvníkům nabídne krom prohlídky expozice i její nové rozšíření a bohatý doprovodný program. Těšit se mohou na workshopy animace, projekce nebo jedinečný koncert Jana Buriana ml.

Praha, 22. 4. 2015

Stálá expozice Muzea Karla Zemana v Praze na Malé Straně se rozrůstá o nový interaktivní prostor, který návštěvníkům nabízí moderní trikovou scénu i tematickou výstavu o filmu od jeho natočení po digitální restaurování. Rozšířenou část muzea ve středu v 17 hodin slavnostně otevře spoluzakladatelka muzea paní Ludmila Zemanová a americký expert na digitální restaurování James Mockoski. Oba tento týden během svého pobytu v České republice pracují v rámci projektu Čistíme svět fantazie na digitálním restaurování Zemanova filmu Vynález zkázy.

Projekt Čistíme svět fantazie může od této chvíle podpořit každý aneb Přispějte na restaurování své vteřiny filmu Karla Zemana

PRAHA 20. dubna 2015

Partneři projektu Čistíme svět fantazie se dohodli na uspořádání veřejné sbírky, jejíž výtěžek bude určen na digitální restaurování tří filmů Karla Zemana. Základní kámen, který organizátoři symbolicky nazývají s odkazem k filmu Baron Prášil kamenem "měsíčním" položila v podobě prvního příspěvku do sbírky ve výši 800 tisíc korun Nadace české bijáky.

Praha, 27. 3. 2015

Jak by vypadaly Velikonoce v pravěku? Odpověď na tuto otázku a netradiční pojetí velikonočních svátků naleznou návštěvníci od 1. do 6. dubna v Muzeu Karla Zemana. Kromě velikonoční kraslice větší než dospělý člověk, kterou návštěvníci společně nabarví, se budou moci podívat na zkamenělinu prehistorického dinosauřího vejce nebo se do dob dinosaurů, mamutů a trilobitů vydat s dětmi prostřednictvím hry Cesta do pravěku inspirované stejnojmenným Zemanovým filmem. V dubnu se filmoví fandové mohou těšit i na rozšíření expozice muzea s novou trikovou scénou a výstavou pojednávající o filmu od jeho vzniku až po digitální restaurování. Slavnostně ji zahájí paní Ludmila Zemanová.

Praha, 20. 2. 2015

Společnou programovou nabídku zacílenou na milovníky filmu dnes na veletrhu Holiday World představili zástupci všech pěti partnerských institucí. Smyslem projektu Praha filmová je vytvořit spojení rozmanitých aktivit, které umožní tuzemským i zahraničním návštěvníkům metropole poznat naše hlavní město jinak - jako filmovou destinaci. Město, ve kterém se dá objevit nejen spousta lokací, na nichž se natáčela řada známých filmových scén, ale i míst, kde je možné nahlédnout pod pokličku filmových triků, do filmového zákulisí a ateliérů nebo kde se návštěvníci dokonce sami mohou na okamžik stát filmovými hvězdami či režiséry.

Ve světě začala největší přehlídka filmů Karla Zemana

Česká centra, 13. 2. 2015

Česká centra a Muzeum Karla Zemana odstartovaly spolupráci. Těžištěm společného zájmu je český film a jeho prezentace v zahraničí. Rok 2015 je z tohoto důvodu věnován Karlu Zemanovi, od jehož narození právě letos uplyne 105 let. Grandiózní start zahájilo České centrum Varšava a České centrum Stockholm, v průběhu roku 2015 bude následovat představení dalších slavných Zemanových filmů ve světě. Součástí rozsáhlé prezentace zahrnující projekce, kulaté stoly s odborníky, otevřené debaty a zejména historickou retrospektivu Zemanových filmů, je výstava přibližující život, tvorbu a umělcovy inspirační zdroje.

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 17 zář
  Praha, 18. září 2018 V sobotu 6. října slaví filmové pražské Muzeum Karla Zemana 6. narozeniny. K oslavám svého výročí připravilo den plný kouzel, filmových…
  Číst více
 • 14 srp
  Praha, 16. srpna 2018 Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně…
  Číst více
 • 25 čec
  Praha, 26. července 2018 Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v…
  Číst více