Média

Projekt Čistíme svět fantazie může od této chvíle podpořit každý aneb Přispějte na restaurování své vteřiny filmu Karla Zemana

PRAHA 20. dubna 2015

Partneři projektu Čistíme svět fantazie se dohodli na uspořádání veřejné sbírky, jejíž výtěžek bude určen na digitální restaurování tří filmů Karla Zemana. Základní kámen, který organizátoři symbolicky nazývají s odkazem k filmu Baron Prášil kamenem "měsíčním" položila v podobě prvního příspěvku do sbírky ve výši 800 tisíc korun Nadace české bijáky.

Praha, 27. 3. 2015

Jak by vypadaly Velikonoce v pravěku? Odpověď na tuto otázku a netradiční pojetí velikonočních svátků naleznou návštěvníci od 1. do 6. dubna v Muzeu Karla Zemana. Kromě velikonoční kraslice větší než dospělý člověk, kterou návštěvníci společně nabarví, se budou moci podívat na zkamenělinu prehistorického dinosauřího vejce nebo se do dob dinosaurů, mamutů a trilobitů vydat s dětmi prostřednictvím hry Cesta do pravěku inspirované stejnojmenným Zemanovým filmem. V dubnu se filmoví fandové mohou těšit i na rozšíření expozice muzea s novou trikovou scénou a výstavou pojednávající o filmu od jeho vzniku až po digitální restaurování. Slavnostně ji zahájí paní Ludmila Zemanová.

Praha, 20. 2. 2015

Společnou programovou nabídku zacílenou na milovníky filmu dnes na veletrhu Holiday World představili zástupci všech pěti partnerských institucí. Smyslem projektu Praha filmová je vytvořit spojení rozmanitých aktivit, které umožní tuzemským i zahraničním návštěvníkům metropole poznat naše hlavní město jinak - jako filmovou destinaci. Město, ve kterém se dá objevit nejen spousta lokací, na nichž se natáčela řada známých filmových scén, ale i míst, kde je možné nahlédnout pod pokličku filmových triků, do filmového zákulisí a ateliérů nebo kde se návštěvníci dokonce sami mohou na okamžik stát filmovými hvězdami či režiséry.

Ve světě začala největší přehlídka filmů Karla Zemana

Česká centra, 13. 2. 2015

Česká centra a Muzeum Karla Zemana odstartovaly spolupráci. Těžištěm společného zájmu je český film a jeho prezentace v zahraničí. Rok 2015 je z tohoto důvodu věnován Karlu Zemanovi, od jehož narození právě letos uplyne 105 let. Grandiózní start zahájilo České centrum Varšava a České centrum Stockholm, v průběhu roku 2015 bude následovat představení dalších slavných Zemanových filmů ve světě. Součástí rozsáhlé prezentace zahrnující projekce, kulaté stoly s odborníky, otevřené debaty a zejména historickou retrospektivu Zemanových filmů, je výstava přibližující život, tvorbu a umělcovy inspirační zdroje.

Praha, 12. 2. 2015

Muzeum Karla Zemana vstupuje do nového roku hned s několika novinkami, které představí na letošním ročníku veletrhu Holiday World. Tou první je nová programová nabídka Praha filmová, která umožní návštěvníkům i stálým obyvatelům metropole poznat a zažít její krásu ve filmovém duchu. Navštívit místa, kde se natáčely slavné filmové scény, odhalit filmové triky, prozkoumat filmové ateliéry nebo se na chvíli stát filmovou hvězdou či režisérem. Druhou novinkou, kterou si budou moci návštěvníci holešovického veletrhu hned na vlastní kůži vyzkoušet, je zbrusu nový foto trik, který po ukončení veletrhu obohatí stávající expozici muzea na Malé Straně.

Praha, 10. 12. 2014

Na pulty obchodů vstupují ve středu dvě dlouho očekávaná DVD s filmy světově uznávaného režiséra Karla Zemana - Na kometě a Pohádka o Honzíkovi a Mařence. Na novém vydání filmů se podílí i režisérova dcera Ludmila, která na kreslené české pohádce se svým otcem před lety spolupracovala. Příběh o Honzíkovi a jeho hledání štěstí okouzlil diváky nejen jedinečným výtvarným zpracováním, ale i hudbou Karla Svobody s ústřední písní v podání Heleny Vondráčkové. Kombinovaný snímek Na kometě s Magdou Vašáryovou a Emilem Horváthem ml. v hlavních rolích byl zase poslední režisérovou výpravou do dobrodružného světa Julese Vernea a dodnes fascinuje diváky nejen jedinečnými filmovými triky, ale i stále aktuálním tématem. Filmy vycházejí jako v pořadí již šestý a sedmý titul edice Filmový klub Karla Zemana, distributorem je společnost Bontonfilm.

Praha, 27. 11. 2014

Dva dlouho očekávané filmy - Na kometě a Pohádku o Honzíkovi a Mařence - z dílny trikového mága Karla Zemana vydává Muzeum Karla Zemana na DVD. Kombinovaný snímek Na kometě s Magdou Vašáryovou a Emilem Horváthem v hlavních rolích byl poslední režisérovou výpravou do dobrodružného světa Julese Vernea. Kreslená Pohádka o Honzíkovi a Mařence, která vznikla na motivy českých národních pohádek, zase okouzlila diváky nejen jedinečným výtvarným zpracováním, ale i hudbou Karla Svobody. Filmy vycházejí jako v pořadí již šestý a sedmý titul edice Filmový klub Karla Zemana, distributorem je společnost Bontonfilm.

Praha, 14. 10. 2014

V pondělí začalo historicky první digitální restaurování filmu Karla Zemana. Na započetí restaurování filmu Vynález zkázy přijela dohlídnout režisérova dcera Ludmila Zemanová i americký archivář a restaurátor James Mockoski, který se podílel na digitálním restaurování filmů Francise Forda Coppoly. Film projde obnovou díky projektu Čistíme svět fantazie, společného projektu Muzea Karla Zemana, Nadace české bijáky a České televize, v rámci kterého budou postupně restaurovány tři filmy Karla Zemana.

LETÍME DÁL! POLEŤTE S NÁMI!

Praha, 9. 10. 2014

Muzeum Karla Zemana slaví 2. výročí od otevření stálé expozice na Malé Straně. Za uplynulá dvě léta se stalo respektovanou institucí zabývající se uchováváním a zpřístupňováním Zemanova díla široké veřejnosti, muzeem s mezinárodním přesahem a řadou významných ocenění. Interaktivní expozici, věnovanou Zemanovu dílu a trikům, které režisér ve svých filmech používal, navštívilo již více než 90 tisíc návštěvníků z Čech i zahraničí. Do dalšího roku muzeum vstupuje s heslem Letíme dál! Chystá vydání dalších filmů na DVD, světovou premiéru digitálně restaurovaného snímku Vynález zkázy, zahraniční výstavy i celovečerní dokument o Karlu Zemanovi. Nejbližší akcí je pak velká oslava narozenin Muzea Karla Zemana, která se koná již tento víkend od 10. do 12. října!

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 14 kvě
  Napsal(a)
  Praha, 15. května 2018 Muzeum Karla Zemana vyhlašuje od prvního do třetího června Dny literární a filmové zábavy. K oslavám Dne dětí připravilo zcela novou…
  Číst více
 • 21 bře
  Napsal(a)
  Praha, 22. března 2018 Muzeum Karla Zemana letos nabízí návštěvníkům netradiční oslavy jarních svátků, a to v kulisách populárního českého filmu Cesta do pravěku, jehož…
  Číst více
 • 12 úno
  Napsal(a)
  Praha, 13. února 2018 V sobotu 3. března se děti i rodiče postaví svým malým i velkým strachům a utkají se s nimi v Muzeu…
  Číst více