Média

Praha, 18. března 2016

Hody, hody doprovody, dejte ponorky malovaný! Od 25. – 28. března 2016 proběhnou již tradiční oslavy jara v Muzeu Karla Zemana. Návštěvníci se mohou těšit na velkou velikonoční soutěž o hodnotné ceny a bohatý program ve znamení kreativních a animačních dílen, které vedou zkušení lektoři. Nebude chybět ani malování obřího dinosauřího vejce!

Praha, 25. 1. 2016

Po úspěšném digitálním restaurování Vynálezu zkázy započaly práce na dalším filmovém skvostu režiséra Karla Zemana, filmu Baron Prášil. Film projde obnovou díky projektu Čistíme svět fantazie, který je společným projektem Nadace české bijáky, Muzea Karla Zemana a České televize ve spolupráci s Universal Production Partners (UPP). Projekt je dále podporován Ministerstvem kultury a Státním fondem kinematografie České republiky. Digitálně zrestaurovaný film bude mít slavnostní premiéru v polovině roku 2016.

Praha, 7. 10. 2015

Před třemi lety otevřelo malostranské Muzeum Karla Zemana brány své interaktivní expozice veřejnosti. Z původně statického projektu se muzeum stalo živým organismem, které šíří odkaz filmového tvůrce Karla Zemana nejen v Čechách, ale i v kontextu evropské a světové kinematografie. Důkazem je uvedení digitálně restaurovaného Vynálezu zkázy na velká plátna v rámci projektu Čistíme svět fantazie, celovečerní dokumentární film Filmový dobrodruh Karel Zeman nebo světová putovní výstava Filmový kouzelník. Oslavy 3. narozenin Muzea Karla Zemana proběhnou 8. – 10. 10. 2015, a to rovněž ve filmovém duchu.

Praha, 29. 7. 2015

Již před 57 lety režisér Karel Zeman vytvořil ve filmu Vynález zkázy tajuplný svět, který se díky spolupráci Nadace české bijáky, Muzea Karla Zemana, České televize a usilovné práci českých restaurátorů z Universal Production Partners (UPP) opět vrací na velká filmová plátna dnešních kin. Zítra 30.7.2015 ho diváci mohou zhlédnout na Letní filmové škole, po této distribuční premiéře bude film uveden v rámci Projektu 100 v kinech po celé České republice a také jej bude možné stahovat na legálních videotékách. Jak restaurování filmu probíhalo a jaké jedinečné záběry odhalilo, ukazuje nové video.

Praha, 11. 7. 2015

Během prací na digitálním restaurování filmu Karla Zemana Vynález zkázy se restaurátorům podařil nečekaný a unikátní objev: byla nalezena vystřižená scéna z filmu! Významná scéna, o jejíž existenci ještě donedávna nikdo nevěděl, tak byla po téměř 60 letech navrácena zpět do filmu. Diváci ji mohli poprvé zhlédnout při světové premiéře restaurovaného filmu, která proběhla 10. 7. 2015 od 20:00 souběžně na MFF Karlovy Vary, na obrazovkách České televize, v rámci Světové výstavy EXPO 2015 v Turíně a také v New Yorku.

Praha, 9. června 2015

Právě před 57 lety proběhla na Světovém filmovém festivalu při EXPO 58 v Bruselu premiéra filmu Vynález zkázy Karla Zemana. Fantaskní snímek o vynálezu, který snadno může zničit celý svět, byl na festivalu oceněn Velkou cenou a následně obletěl doslova celý svět. V New Yorku byl dokonce v jeden večer uveden v 96 kinech současně!

Praha, 9. 6. 2015

Muzeum Karla Zemana se i v letošním roce zapojuje do unikátní akce, kdy brány pražských muzeí zůstávají po soumraku otevřené. O Pražské muzejní noci v sobotu 13. 6. nabídne muzeum prohlídku stálé expozice a láká návštěvníky zejména do její nově otevřené části s výstavou o filmu a novou trikovou scénou, díky které mohou přímo vstoupit do filmů Karla Zemana a natočit si v nich krátké video. Muzeum připravilo i bohatý program. Zve na koncert Jana Buriana ml., workshopy animace, letní kino či promítání archivních fotografií. Kouzelnou atmosféru zažijí návštěvníci také při nočních plavbách elektroloděmi po Čertovce, které jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu. Pro všechny návštěvníky je vstup do muzea i doprovodný program zdarma.

Praha, 14. 5. 2015

V Muzeu Karla Zemana se neustále něco děje. Připravované akce potěší zejména nejmenší návštěvníky, pro které muzeum připravilo dny plné her a zábavy ve filmovém duchu k oslavám Dne dětí i ke konci školního roku. Za zmínku stojí ale i Pražská muzejní noc, které se i letos muzeum účastní a v rámci které návštěvníkům nabídne krom prohlídky expozice i její nové rozšíření a bohatý doprovodný program. Těšit se mohou na workshopy animace, projekce nebo jedinečný koncert Jana Buriana ml.

Praha, 22. 4. 2015

Stálá expozice Muzea Karla Zemana v Praze na Malé Straně se rozrůstá o nový interaktivní prostor, který návštěvníkům nabízí moderní trikovou scénu i tematickou výstavu o filmu od jeho natočení po digitální restaurování. Rozšířenou část muzea ve středu v 17 hodin slavnostně otevře spoluzakladatelka muzea paní Ludmila Zemanová a americký expert na digitální restaurování James Mockoski. Oba tento týden během svého pobytu v České republice pracují v rámci projektu Čistíme svět fantazie na digitálním restaurování Zemanova filmu Vynález zkázy.

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 7 pro
  Napsal(a)
  Praha, 7. prosince 2017 Během tohoto víkendu, 9. a 10. prosince, se v Muzeu Karla Zemana opět spojí jedinečné světy filmové fantazie geniálního režiséra Karla…
  Číst více
 • 5 pro
  Napsal(a)
  Praha, 5. prosince 2017 Okřídlené koně, baron létající na dělové kouli a mnohé další motivy ze slavného filmu Baron Prášil ukazuje unikátní světelná projekce na…
  Číst více
 • 15 lis
  Napsal(a)
  Praha, 7. listopadu 2017 Zažijte neobyčejnou atmosféru pohádkové cesty na Měsíc v oblíbeném rodinném Muzeu Karla Zemana – a nechte letošní Vánoce plynout na kouzelné…
  Číst více