Média

Praha, 16. srpna 2018

Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina. Tentokrát se program ponese v duchu oslav 60. výročí české premiéry do teď nejúspěšnějšího českého filmu ve světě – Vynálezu zkázy! Kromě večerní projekce digitálně restaurovaného filmu Vynález zkázy připravilo Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s rádiem Regina DAB Praha doprovodný program plný kreativních výtvarných dílen, rodinných her a filmových aktivit. Prvních 30 nejrychlejších navíc v předprodeji získá jako dárek ke vstupence dobrodružnou knihu z unikátní verneovské edice!

Praha, 26. července 2018

Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v úspěšné sérii letního kina s odpoledním programem. V srpnu se tak zájemci mohou těšit na dva tematické dny. Neděle 5. 8. bude věnována jednomu z nejoblíbenějších dětských dobrodružných filmů české kinematografie – Cestě do pravěku. Středa 22. 8. se ponese v duchu do teď nejúspěšnějšího českého filmu ve světě – Vynálezu zkázy. Pro návštěvníky je vždy přichystán odpolední tematický program, po němž následuje večerní velkoplošné promítání filmu Karla Zemana. Vstupenky v předprodeji jsou dostupné na e-shopu Muzea Karla Zemana. Pro ty nejrychlejší je navíc připraven hodnotný dárek.

Praha, 17. července 2018

Už tento týden v neděli 22. července proběhne již druhý v pořadí úspěšný Den s Karlem Zemanem. V duchu oslav skoro 50. výročí prvního přistání na Měsíc se návštěvníci vydají s chvástavým Baronem Prášilem na dobrodružné cesty vesmírem. Kromě večerní projekce digitálně restaurovaného filmu Baron Prášil připravilo Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s rádiem Regina DAB Praha doprovodný program plný kreativních výtvarných dílen, rodinných her a filmových aktivit. Prvních 50 nejrychlejších navíc v předprodeji získává jako dárek ke vstupence dobrodružnou knihu z unikátní verneovské edice!

Praha, 18. června 2018

Letní kino, divadlo i koncerty pod širým nebem nabídne po celé léto zahrada budovy Českého rozhlasu v Karlíně. V průběhu července si můžete navíc užít dva tematické Dny s Karlem Zemanem pořádané ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana. Těšit se můžete nejen na jediné letní projekce filmů Ukradená vzducholoď a Baron Prášil na velkém plátně v Praze, ale také na autogramiádu a diskuzi s Ludmilou Zemanovou, výtvarnicí a dcerou Karla Zemana, na skutečnou řídící jednotku vzducholodě, výtvarné kreativní dílny a mnohé další.

Praha, 15. května 2018

Muzeum Karla Zemana vyhlašuje od prvního do třetího června Dny literární a filmové zábavy.
K oslavám Dne dětí připravilo zcela novou týmovou hru,
která propojuje filmy geniálního režiséra Karla Zemana, který proslavil českou kinematografii 20. století po celém světě, s jejich literárními předlohami napříč celou historií české i světové literatury. Členové zúčastněných týmů se navíc mohou zapojit do velké soutěže o atraktivní knihy a DVD.

Praha, 22. března 2018

Muzeum Karla Zemana letos nabízí návštěvníkům netradiční oslavy jarních svátků, a to v kulisách populárního českého filmu Cesta do pravěku, jehož digitálně restaurovaná verze bude mít letos premiéru. Velikonoční program bude v Muzeu probíhat celé prázdniny od 29. 3. do 2. 4. a návštěvníkům nabídne nové tematické kreativní dílny, projížďky lodí po Čertovce a velikonoční workshopy animace a trikové tvorby. V pátek 30. března pak proběhne speciální velikonoční lov dinosauřích vajíček plných krásných dárků - včetně vstupenek do Muzea!

Praha, 13. února 2018

V sobotu 3. března se děti i rodiče postaví svým malým i velkým strachům a utkají se s nimi v Muzeu Karla Zemana. Návštěvníci si poprvé zahrají novou expoziční hru Čarodějův učeň, která je provede Muzeem skrze zábavné, poučné a někdy i strach nahánějící úkoly a nakonec dovede k samotnému Čaroději. Cílem hry je pomoci malým i větším návštěvníkům uvědomit si své každodenní strachy, které nás všechny v životě brzdí, a pomoci zbavit se jich „kulturními kouzly“. Součástí bude čtení z knihy Čarodějův učeň vydané nakladatelstvím Argo, celodenní soutěž o hodnotné ceny a večerní promítání filmu. Akce se koná při příležitosti 40. výročí české premiéry unikátního celovečerního filmu Karla Zemana „Čarodějův učeň“ a celosvětových oslav měsíce března jako měsíce knih a čtení. Celý doprovodný program je pro návštěvníky expozice zdarma!

Praha, 3. ledna 2018

Britský tisk zvolil digitálně restaurovanou verzi filmu Baron Prášil nejlepším restaurovaným filmem roku 2017. Druhé vydání filmu na Blu-ray tak porazilo i taková díla jako Mzda strachu, The Thing a Mulholland Drive – digitálně restaurovaná světovými distribučními společnostmi. Navíc v rámci ankety Britského filmového institutu zmínilo Barona Prášila hned osm světoznámých filmových kritiků a kurátorů jako jednu z nejlepších vydaných novinek na Blu-ray letošního roku!

Praha, 7. prosince 2017

Během tohoto víkendu, 9. a 10. prosince, se v Muzeu Karla Zemana opět spojí jedinečné světy filmové fantazie geniálního režiséra Karla Zemana s dobrodružnou a stylovou náladou moderního steampunku. Již podruhé se návštěvníci muzea budou moct nechat vyfotografovat unikátním kovovým fotografem z mosazi a mědi.

Strana 1 z 6

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 14 srp
  Praha, 16. srpna 2018 Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně…
  Číst více
 • 25 čec
  Praha, 26. července 2018 Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v…
  Číst více
 • 16 čec
  Praha, 17. července 2018 Už tento týden v neděli 22. července proběhne již druhý v pořadí úspěšný Den s Karlem Zemanem. V duchu oslav skoro…
  Číst více