Muzeum Karla Zemana láká návštěvníky na dětský den v retro stylu a letní příměstské tábory s filmovou tematikou

Praha (29. května 2017)

Dětský den se letos bude slavit v Muzeu Karla Zemana v sobotu 3. června 2017. Návštěvníci se mohou těšit na program jako vystřižený z dob nedávno minulých – cvrnkání kuliček, házení žabek do Čertovky, skákání gumy, workshop předanimačních technik nebo přehlídku retro hraček. V červenci pak odstartují již tradiční filmové příměstské tábory pro děti od 7 do 15 let.

 

„Dospělí si mohou s dětmi zahrát hry svého mládí a zároveň ukázat dalším generacím, že lze zažít odpoledne plné zábavy bez tabletů a chytrých telefonů,“ objasňuje záměr akce Denisa Lešková, PR manažerka Muzea. „Zároveň tak mohou zavzpomínat na dětství a pobavit se na jednom z původních malostranských dvorků,“ dodává Lešková.

 

A jak bude dětský den probíhat? V Muzeu Karla Zemana dostanou návštěvníci zdarma ke vstupnému mapku a popis stanovišť všech her a úkolů. Pokud navštíví alespoň 6 z 10 stanovišť, je přichystána odměna. Navíc bude po celý den možnost ochutnat to správné retro občerstvení – chlebíčky, pomazánky jako od maminky, točenou Kofolu, zmrzlinu Créme de la Créme a další dobroty. Návštěvníci mohou propojit návštěvu Muzea i s 45 minutovou komentovanou plavbou po Čertovce a Vltavě, kterou zajišťuje Pražská paroplavební společnost.

 

Dětský den není však jedinou blížící se akcí v Muzeu Karla Zemana. Již čtvrtým rokem se uskuteční filmové letní příměstské tábory, kde mohou děti objevit zákulisí tvorby animovaného filmu a stát se režiséry, střihači nebo mistry speciálních efektů.

 

„Na léto 2017 jsme pro děti od 7 do 15 let připravili 8 turnusů plných nových filmových zážitků. Děti se na týden stanou členy filmového štábu se vším všudy. Vyzkouší si vše, co k filmu patří – od plánování filmového scénáře, po „dotočnou“ na lodi a závěrečnou premiéru,“ podrobně vysvětluje náplň programu Marie Chramosilová, vedoucí příměstských táborů v Muzeu Karla Zemana.

 

Kromě realizace vlastního filmu děti čeká návštěva Národního technického muzea, výstavy Na FilM! 2: V pohybu, Werichovy vily nebo třeba knihařský workshop. Cena 3950 Kč zahrnuje kromě kurzů animace i veškerý výjezdní program a kvalitní stravu (oběd, dopolední a odpolední svačina) se zdravými nápoji pro zajištění správného pitného režimu.

 

Muzeum Karla Zemana se za dobu svého téměř pětiletého působení nesmazatelně zapsalo na mapu kulturních institucí v metropoli, které si klade za cíl představit celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Výstava mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

 

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

 

Kontakt:
Denisa Lešková
Muzeum Karla Zemana | Saská 3, 118 00 Praha 1
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | T: 773 951 991
www.muzeumkarlazemana.cz

Tisková zpráva ke stažení

Formát DOCX (velikost 32 kB)
Formát PDF (velikost 380 kB)

MKZ-detsky-den    mkz-tabory

 

 

Naposledy změněno úterý, 30 květen 2017 14:48

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 14 srp
  Praha, 16. srpna 2018 Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně…
  Číst více
 • 25 čec
  Praha, 26. července 2018 Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v…
  Číst více
 • 16 čec
  Praha, 17. července 2018 Už tento týden v neděli 22. července proběhne již druhý v pořadí úspěšný Den s Karlem Zemanem. V duchu oslav skoro…
  Číst více