Mezi literaturou a filmem: Na Den dětí připravilo Muzeum Karla Zemana novou hru.

Praha, 15. května 2018

Muzeum Karla Zemana vyhlašuje od prvního do třetího června Dny literární a filmové zábavy.
K oslavám Dne dětí připravilo zcela novou týmovou hru,
která propojuje filmy geniálního režiséra Karla Zemana, který proslavil českou kinematografii 20. století po celém světě, s jejich literárními předlohami napříč celou historií české i světové literatury. Členové zúčastněných týmů se navíc mohou zapojit do velké soutěže o atraktivní knihy a DVD.

Dětské úsměvy a rozzářené obličeje jsou pro rodiče tím nejhezčím dárkem na světě. V Muzeu Karla Zemana ale víme, že ještě hezčí pohled je na smějící se celou rodinu! Proto na Den dětí připravujeme zábavný program nejen pro děti, ale pro celé rodiny a pro jejich kamarády,“ popisuje program prvního červnového víkendu
PR & marketingová manažerka Muzea Kateřina Kuthanová.

Nejen na Den dětí v pátek 1. června, ale i v následující sobotu a v neděli bude pro všechny akční rodiny
a jejich přátele v Muzeu Karla Zemana připravena zcela nová hra „Mezi literaturou a filmem“. Pro Muzeum
ji vytvořili odborní lektoři tak, aby spojovala radost ze hry i nabývání nových poznatků o literatuře a české kinematografii.

Mezi literaturou a filmem 1  Mezi literaturou a filmem 2
Nová hra je koncipována jako přenositelná desková hra v podobě kufru s magnetickými kartičkami.

Hrát se bude v týmech od tří do osmi členů: „Jen ve dvou to může být nuda – a proto budeme hrát v týmech,“ říká nová koordinátorka doprovodných programů Lucie Škorpová a dodává: „Snahou Muzea je aktivně zapojit do hry i rodiče, prarodiče a kamarády, a ukázat dětem, že se nad kvalitním obsahem mohou bavit všichni společně, napříč generacemi.

Zdarma je pak pro všechny účastníky připravena kreativní dílna, kde si členové týmu vyrobí svou týmovou placku. Pro účast ve hře je nezbytná registrace  týmů na konkrétní den a čas předem prostřednictvím registračního on-line formuláře. Hraje se celý den od 10 až do 19 hodin, poslední hra začíná v 18.00.
Na každou půl hodinu se mohou registrovat maximálně 2 týmy.

Poté, co hráči hru úspěšně dokončí, objeví se jim skrytá tajenka, která je dovede k instrukcím, jak se zapojit
do slosovací soutěže o hodnotné výhry, které s tématem hry přímo souvisí: balíčky knih a DVD. Vyhrát tak mohou např. knihy Čarodějův učeň od Otfrieda Preusslera či Vynález zkázy od Julesa Verna, nebo DVD Cesta do pravěku či Ukradená vzducholoď a mnohem více.

Hra „Mezi literaturou a filmem“ spočívá v nalezení souvislostí mezi 49 kartičkami z různých kategorií. Hráči mají za úkol k sedmi rokům přiřadit vždy film Karla Zemana, ve kterém vznikl, a k němu literární předlohu, jejího autora a žánr, úryvek z dané knihy, příklad její ilustrace a výtvarné inspirace. Cílem je poskládat všechny kartičky na svá místa tak, aby písmena po jejich stranách dala dohromady konečnou tajenku, která hráčům prozradí, co mají udělat dál. Hráčům se tak ukáží nové souvislosti mezi filmy Karla Zemana a jejich literárními předlohami, a zároveň se tak otestuje schopnost spolupráce v týmu a logické myšlení a trpělivost jednotlivých členů. Všichni, kdo hru úspěšně dohrají, se budou moct zapojit do slosovací soutěže o hodnotné ceny.

O Muzeu Karla Zemana
Muzeum Karla Zemana se za dobu svého téměř̌ pětiletého působení́ nesmazatelné̌ zapsalo na mapu kulturních institucí v metropoli. Za svůj cíl si klade představit celoživotní́ dílo světové̌ uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Filmy Karla Zemana jsou restaurovány v rámci projektu Čistíme svět fantazie partnerů Nadace české bijáky, Česká televize a Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s UPP.

Kontakt pro média
Kateřina Kuthanová
PR & Marketing Manager | Muzeum Karla Zemana
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | T: +420 777 094 566

Tisková zpráva ke stažení
Formát DOCX (velikost 416 kB)
Formát PDF (velikost 371 kB)

Muzeum Karla Zemana                               
Saská 520/3, 118 00 Praha 1                        
www.muzeumkarlazemana.cz                        

MKZ logo                              

Naposledy změněno pondělí, 14 květen 2018 21:16

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 17 zář
  Praha, 18. září 2018 V sobotu 6. října slaví filmové pražské Muzeum Karla Zemana 6. narozeniny. K oslavám svého výročí připravilo den plný kouzel, filmových…
  Číst více
 • 14 srp
  Praha, 16. srpna 2018 Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně…
  Číst více
 • 25 čec
  Praha, 26. července 2018 Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v…
  Číst více