Karel Zeman dětem. Filmové léto 2016 v Muzeu Karla Zemana

„Všechny filmy, které jsem vytvořil, věnuji dívkám a chlapcům.“ (Karel Zeman)

Léto 2016 se v Muzeu Karla Zemana ponese v duchu hesla Karel Zeman dětem. Karel Zeman celý svůj život a tvorbu zasvětil právě jim. Ještě před začátkem léta pro děti chystáme oslavu dne dětí, následovat bude Pražská muzejní noc a vítání prázdnin s odměnou pro děti za vysvědčení. Po celé léto si mohou děti v Muzeu Karla Zemana užívat na filmových letních příměstských táborech, máme poslední volná místa!

Nejbližší akce v muzeu je oslava dne dětí, která se uskuteční už tuto sobotu 4. června 2016. Děti v doprovodu alespoň jednoho platícího dospělého mají vstup do expozice muzea zdarma a pro děti budou navíc připraveny soutěže a úkoly! Na každého, kdo splní alespoň 6 z 10 úkolů, čeká odměna! Mimo jiné budou otevřeny workshopy animace, a to po celý den zdarma a bez rezervace.

 Jako na konci každého pololetí i na konci školního roku 2015/2016 bude v Muzeu Karla Zemana připraven od 30. června do 3. července program pro malé i velké. Děti s vysvědčením a v doprovodu dvou platících dospělých osob budou mít vstup do expozice muzea zdarma. V doprovodu jednoho platícího dospělého mají děti vstup za 50 Kč. Nově si veřejnost může vyzkoušet interaktivní hru V triku na vlastní triko. Všechny své zážitky z muzea si můžete uchovat na jednom místě díky připravenému sešitu, který Vás provede expozicí muzea a vysvětlí všechny filmové triky. V neposlední řadě je pro návštěvníky připravena nová výtvarná dílna, kde si můžete vyrobit vlastní triko s potiskem postav z filmů Karla Zemana.

Pro filmaře ve věku od 7 do 15 let po celé léto 2016 pořádáme Filmové letní příměstské tábory. „I přesto, že jsme v tomto roce zaznamenali nárůst konkurence příměstských táborů, nabízíme tak ojedinělý program, že nás rodiče i děti čím dál častěji vyhledávají. Letos otevíráme dokonce 8 turnusů," podotýká Lenka Lukáčková, manažerka muzea.

Program je pro děti připraven vždy od pondělí do pátku od 8:30 do 17:30. Celý týden budou děti provázet workshopy animace a výlety inspirované tvorbou Karla Zemana. Například návštěva filmových ateliérů na Barrandově, výprava na naleziště trilobitů, návštěva Planetária, plavba stylovou elektrolodí po Čertovce a Vltavě či procházka po místech Prahy, kde se natáčely slavné filmy. „Ještě stále máme volná místa, rodiče tedy mají poslední příležitost své ratolesti přihlásit." dodává Lukáčková.

Kontaktní osoba:

Denisa Lešková
PR & Marketing Manager
tel. +420 773 951 991
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tisková zpráva ke stažení
Formát DOCX (velikost 92 kB)
Formát PDF (velikost 159 kB)

Naposledy změněno sobota, 01 říjen 2016 22:41

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 14 srp
  Praha, 16. srpna 2018 Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně…
  Číst více
 • 25 čec
  Praha, 26. července 2018 Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v…
  Číst více
 • 16 čec
  Praha, 17. července 2018 Už tento týden v neděli 22. července proběhne již druhý v pořadí úspěšný Den s Karlem Zemanem. V duchu oslav skoro…
  Číst více