Karel Zeman dětem. Filmové léto 2016 v Muzeu Karla Zemana

„Všechny filmy, které jsem vytvořil, věnuji dívkám a chlapcům.“ (Karel Zeman)

Léto 2016 se v Muzeu Karla Zemana ponese v duchu hesla Karel Zeman dětem. Karel Zeman celý svůj život a tvorbu zasvětil právě jim. Ještě před začátkem léta pro děti chystáme oslavu dne dětí, následovat bude Pražská muzejní noc a vítání prázdnin s odměnou pro děti za vysvědčení. Po celé léto si mohou děti v Muzeu Karla Zemana užívat na filmových letních příměstských táborech, máme poslední volná místa!

Nejbližší akce v muzeu je oslava dne dětí, která se uskuteční už tuto sobotu 4. června 2016. Děti v doprovodu alespoň jednoho platícího dospělého mají vstup do expozice muzea zdarma a pro děti budou navíc připraveny soutěže a úkoly! Na každého, kdo splní alespoň 6 z 10 úkolů, čeká odměna! Mimo jiné budou otevřeny workshopy animace, a to po celý den zdarma a bez rezervace.

 Jako na konci každého pololetí i na konci školního roku 2015/2016 bude v Muzeu Karla Zemana připraven od 30. června do 3. července program pro malé i velké. Děti s vysvědčením a v doprovodu dvou platících dospělých osob budou mít vstup do expozice muzea zdarma. V doprovodu jednoho platícího dospělého mají děti vstup za 50 Kč. Nově si veřejnost může vyzkoušet interaktivní hru V triku na vlastní triko. Všechny své zážitky z muzea si můžete uchovat na jednom místě díky připravenému sešitu, který Vás provede expozicí muzea a vysvětlí všechny filmové triky. V neposlední řadě je pro návštěvníky připravena nová výtvarná dílna, kde si můžete vyrobit vlastní triko s potiskem postav z filmů Karla Zemana.

Pro filmaře ve věku od 7 do 15 let po celé léto 2016 pořádáme Filmové letní příměstské tábory. „I přesto, že jsme v tomto roce zaznamenali nárůst konkurence příměstských táborů, nabízíme tak ojedinělý program, že nás rodiče i děti čím dál častěji vyhledávají. Letos otevíráme dokonce 8 turnusů," podotýká Lenka Lukáčková, manažerka muzea.

Program je pro děti připraven vždy od pondělí do pátku od 8:30 do 17:30. Celý týden budou děti provázet workshopy animace a výlety inspirované tvorbou Karla Zemana. Například návštěva filmových ateliérů na Barrandově, výprava na naleziště trilobitů, návštěva Planetária, plavba stylovou elektrolodí po Čertovce a Vltavě či procházka po místech Prahy, kde se natáčely slavné filmy. „Ještě stále máme volná místa, rodiče tedy mají poslední příležitost své ratolesti přihlásit." dodává Lukáčková.

Kontaktní osoba:

Denisa Lešková
PR & Marketing Manager
tel. +420 773 951 991
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tisková zpráva ke stažení
Formát DOCX (velikost 92 kB)
Formát PDF (velikost 159 kB)

Naposledy změněno sobota, 01 říjen 2016 22:41

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 14 kvě
  Napsal(a)
  Praha, 15. května 2018 Muzeum Karla Zemana vyhlašuje od prvního do třetího června Dny literární a filmové zábavy. K oslavám Dne dětí připravilo zcela novou…
  Číst více
 • 21 bře
  Napsal(a)
  Praha, 22. března 2018 Muzeum Karla Zemana letos nabízí návštěvníkům netradiční oslavy jarních svátků, a to v kulisách populárního českého filmu Cesta do pravěku, jehož…
  Číst více
 • 12 úno
  Napsal(a)
  Praha, 13. února 2018 V sobotu 3. března se děti i rodiče postaví svým malým i velkým strachům a utkají se s nimi v Muzeu…
  Číst více