Filmy Karla Zemana v digitalizované podobě poprvé na DVD!

Máme pro Vás dobrou zprávu! 
Filmy Karla Zemana v digitalizované podobě vychází poprvé na DVD!

Muzeum Karla Zemana vydává první tři filmy z filmografie Karla Zemana. Cesta do pravěku vyšla 27. listopadu, o týden později pak Vynález zkázy, 9.ledna 2013 přibyl i Baron Prášil.

 

Filmy můžete zakoupit v Muzeu Karla Zemana a po dobu dvou týdnů od vydání i ve vašem novinovém stánku. Filmy vychází poprvé v digitalizované podobě zpracované s použitím původních filmových materiálů. Cesta do Pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil jsou součástí nové dlouhodobé edice Filmový klub Karla Zemana. Muzeum tak plní své předsevzetí o zachování filmového odkazu tohoto génia českého a světového filmu.

Filmy jsou opatřeny anglickými titulky a bohatými bonusy, ve kterých nechybí krátké dokumentární filmy speciálně připravené Muzeem Karla Zemana, archivní dobové materiály a rozhovory s tvůrci, či hudebně vizuální bonus virtuální prohlídky muzea s hudbou Clarinet Factory ve formátu 5.1.

Pro Muzeum Karla Zemana provedl digitalizaci tým společnosti UPP - Universal Productions Partner v čele s Ivo Marákem, který stojí i za rekonstrukcí filmů jako je Markéta Lazarová nebo dokumenty Jana Špáty. Příprava pak probíhala pod supervizí Ludmily Zemanové. Koncept jednotlivých DVD připravil Jakub Fabel a Ondřej Beránek. Authoring, premastering DVD a kreativní zpracování menu realizoval Tomáš Frelich. Cena DVD je 129 Kč

Přílohy tiskové zprávy:
Příloha č. 1 – Bonusové materiály DVD
Příloha č.2 – Anotace filmů
Příloha č. 3 – Vánoce a advent v Muzeu Karla Zemana

Bonusové materiály DVD

Bonusové materiály k filmu Cesta do pravěku: 
Zrození filmové legendy
Proč Karel Zeman film natočil
Kde se film natáčel
Hrdinové filmu
Trikové scény s modelem
Legenda pokračuje
Životní příběh Karla Zemana
Filmografie Karla Zemana
Muzeum Karla Zemana (Clarinet Factory mix 5.1)
Celková stopáž bonusových materiálů je cca 30 minut.

Bonusové materiály k filmu Vynález zkázy
Zrození filmové legendy
Proč Karel Zeman film natočil
Moře objektivem Karla Zemana
Nejlepší trikové scény I
Nejlepší trikové scény II
Legenda pokračuje
Životní příběh Karla Zemana
Filmografie Karla Zemana
Cesta za Karlem Zemanem (Clarinet Factory mix 5.1)
Muzeum Karla Zemana

Bonusové materiály k filmu Baron Prášil
Zrození filmové legendy
Proč Karel Zeman film natočil
Obsazení filmu
Nejlepší trikové scény I
Nejlepší trikové scény II
Legenda pokračuje
Životní příběh Karla Zemana
Filmografie Karla Zemana
Muzeum Karla Zemana (Clarinet Factory mix 5.1)

Součástí dokumentů jsou výpovědi Karla Zemana, Ludmily Zemanové, Miloše Kopeckého, Zdeňka Hustáka, Karla Huťečky a dalších osobností.

Hlavním mediálním partnerem vydání je MF DNES.

Anotace filmů


Cesta do pravěku /Journey to the Beginning of Time/

Populárně naučný film z roku 1955 vypráví příběh čtyř chlapců, kteří se vydají na dřevěné loďce proti proudu času.
Celé generace dětí se díky němu seznámily s minulostí naší planety, s rostlinami a živočichy, které zásluhou kreativity a trikového umění Karla Zemana poprvé spatřily v pohybu.

Jeden z nejlepších dětských dobrodružných filmů je zároveň průkopnickým dílem světové kinematografie. O jeho popularitě svědčilo uvedení v americké distribuci v roce 1960 s novým
rozšířeným úvodem.

Hrají: V. Bejval, P. Hermann, J. Lukáš, Z. Husták
Režie: Karel Zeman

Vynález zkázy /The Fabulous World of Jules Verne/

V roce 1958 snímek obletěl doslova celý svět, byl ověnčen cenami a stal se jedním z nejvýznamnějších filmů 20. století. Mimo jiných ocenění získal Velkou cenu na světové výstavě EXPO v Bruselu.
Jedná se o první film Karla Zemana natočený na motivy Julesa Verna. Autor si zde vyzkoušel nový výtvarný styl, jímž oživuje v černobílém provedení rytiny prvních Verneových knih Édouarda Riouna a Léona Benetta. Tento styl pak celý život rozvíjel a uplatňoval v něm svůj vizionářský pohled.
Vernův nadčasový příběh o zneužitém vynálezci, jehož dílo v rukou zločinců ohrozí celý svět, papírové kulisy a výrazná stylizace – to vše se podílí na unikátní vizuální podobě a neopakovatelné atmosféře díla.

Hrají: A. Navrátil, L. Tokoš, F. Šlégr, M. Holub, J. Zatloukalová
Hudba: Zdeněk Liška
Režie: Karel Zeman

Baron Prášil /The Fabulous Baron Munchausen/

V roce 1961 natočil Karel Zeman nejlepší filmové zpracování knihy Gottfrieda Augusta Burgera. Neuvěřitelná dobrodružství chlubivého barona ožívají ve filmu oslavujícím obrazotvornost a odvahu snílků a básníků.

Zeman se inspiroval rytinami knižního vydání z roku 1862, jejichž autorem je jeden z největších ilustrátorů 19. století Gustave Doré. Vizuálně podmanivého stylu dosáhl Zeman následným barevným tónováním černobíle natočeného materiálu. Prášilovo humorné vyprávění kontrastuje s romantickým příběhem moderního fantasty Toníka, jenž se stává baronovým sokem v lásce. Vedle Miloše Kopeckého v titulní roli se ve filmu objevuje tehdejší česká herecká elita. Film získal mnoho zahraničních cen, mimo jiné v Cannes či Locarnu. Americký režisér a člen Monthy Python Terry Gilliam přiznává, že jeho snímek Dobrodružství Barona Prášila (1998) byl prvotně inspirován Zemanovou verzí.

Hrají: Miloš Kopecký, Jana Brejchová, Rudolf Jelínek, Karel Höger, Jan Werich, Rudolf Hrušínský, Eduard Kohout, Bohuš Záhorský, Karel Effa, Naděžda Blažíčková, František Šlégr, Josef Hlinomaz, Zdeněk Hodr, Richard Záhorský, Otto Šimánek, Václav Trégl, Jan Libíček, Jarka Pižla, Miloslav Holub, Vítězslav Černý, Miroslav Homola

Režie: Karel Zeman, Hudba: Zdeněk Liška

Naposledy změněno pátek, 15 srpen 2014 14:52

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 17 zář
  Praha, 18. září 2018 V sobotu 6. října slaví filmové pražské Muzeum Karla Zemana 6. narozeniny. K oslavám svého výročí připravilo den plný kouzel, filmových…
  Číst více
 • 14 srp
  Praha, 16. srpna 2018 Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně…
  Číst více
 • 25 čec
  Praha, 26. července 2018 Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v…
  Číst více