Fantaskní a dobrodružné Vánoce v Muzeu Karla Zemana

Praha, 7. listopadu 2017

Zažijte neobyčejnou atmosféru pohádkové cesty na Měsíc v oblíbeném rodinném Muzeu Karla Zemana – a nechte letošní Vánoce plynout na kouzelné vlně fantaskního a dobrodružného světa Barona Prášila! Po celý prosinec pořádá muzeum speciální vánoční akce s kouzelnou tématikou filmu Baron Prášil. Potkáte se jak s chvástavým Baronem při speciální mikulášské nadílce, tak i s krásnou Biancou a odvážným „Měsíčňanem“ Toníkem při slavnostním rozsvícení vánočního stromku. Po celý měsíc budou v muzeu otvírány tematické vánoční výtvarné dílny a animační workshopy. Kdy jindy objevovat fantastické světy, než o Vánocích?

Vánoční program začne v Muzeu Karla Zemana v neděli 3. 12. netradiční mikulášskou nadílkou: Půvabná Bianca, nebojácný Toník i sám Baron Prášil budou malým návštěvníkům od 10 do 17 hodin rozdávat přímo v expozici Muzea Karla Zemana voňavé a chutné dárky. S úderem páté hodiny pak proběhne slavnostní rozsvícení nejkouzelnějšího vánočního stromku v Praze! Za doprovodu fantastických houslí Ondřeje Nováka a vůně lahodného svařeného vína se budou zpívat tradiční vánoční koledy.

Designový „highlight“ – tak se dá nazvat originální fotorobot, který návštěvníky v expozici vyfotí před stylovým plátnem se steampunkovými a prášilovskými doplňky. Fotografie se přímo na místě okamžitě vytisknou a návštěvníci si tak odnesou další vzrušující vzpomínku.

Během celého prosince si nejen rodiny s dětmi mohou užít jedinečné tvůrčí výtvarné dílny a vánoční animační workshopy! Každý víkend v prosinci a každý den během vánočních svátků si budou moct vyrobit třeba vánoční přáníčka, kouzelné vánoční ozdoby z filmových pásů nebo si vybarvit svého vlastního sádrového okřídleného koně z prášilského vesmírného korábu. Vyzkoušet si klasickou ploškovou animaci, křídovou animaci nebo animaci s loutkami v prostorové scéně bude možné vždy v sobotu od 10 do 12 hodin, a to 2., 9. a 16. prosince.

Specialitou letošních Vánoc pak budou originální kurzy měsíčňančtiny! „Mluvte jako Měsíčňan“ je přímý odkaz ke slavné scéně z filmu baron Prášil, kdy Karel Zeman důvtipným způsobem vyřešil zakomponování cizího jazyka do filmu. Letos poprvé nabízí Muzeum Karla Zemana možnost zakoupit si nejoriginálnější dárek letošních Vánoc − speciální „přístroj“, díky kterému se bleskově naučíte mluvit jako rodilý Měsíčňan! Při dostatečném počtu zájemců navíc uspořádá na začátku nového roku happening, během kterého proběhne jazykový rychlokurz a následné společné vystoupení všech zúčastněných Měsíčňanů.

Informace o podrobném programu a dalších vánočních akcích v Muzeu Karla Zemana na www.muzeumkarlazemana.cz

O Muzeu Karla Zemana
Muzeum Karla Zemana se za dobu svého téměř pětiletého působení nesmazatelně zapsalo na mapu kulturních institucí v metropoli. Za svůj cíl si klade představit celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.
Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Filmy Karla Zemana jsou restaurovány v rámci projektu Čistíme svět fantazie partnerů Nadace české bijáky, Česká televize a Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s UPP.

Kontakt pro média
Kateřina Kuthanová
PR & Marketing Manager | Muzeum Karla Zemana
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | T: +420 777 094 566

Tisková zpráva ke stažení
Formát DOCX (velikost 112 kB)
Formát PDF (velikost 92 kB)
Fotografie v plném rozlišení (velikost 252 kB)

 
Muzeum Karla Zemana
Saská 520/3, 118 00 Praha 1
www.muzeumkarlazemana.cz

MKZ logo

Naposledy změněno čtvrtek, 16 listopad 2017 17:50

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 12 úno
  Napsal(a)
  Praha, 13. února 2018 V sobotu 3. března se děti i rodiče postaví svým malým i velkým strachům a utkají se s nimi v Muzeu…
  Číst více
 • 3 led
  Napsal(a)
  Praha, 3. ledna 2018 Britský tisk zvolil digitálně restaurovanou verzi filmu Baron Prášil nejlepším restaurovaným filmem roku 2017. Druhé vydání filmu na Blu-ray tak porazilo…
  Číst více
 • 7 pro
  Napsal(a)
  Praha, 7. prosince 2017 Během tohoto víkendu, 9. a 10. prosince, se v Muzeu Karla Zemana opět spojí jedinečné světy filmové fantazie geniálního režiséra Karla…
  Číst více