Digitálně restaurovaný Baron Prášil vychází na Blu-ray. V HD kvalitě je také v online distribuci na iTunes

Praha, 8. listopadu 2016 

Digitálně restaurovaný film Baron Prášil filmového génia Karla Zemana se dočká vydání ve vysokém rozlišení na Blu-ray. Slavnostní křest Blu-ray proběhne už tento pátek (11. 11. 2016) v rámci fotografického festivalu FotoŠkoda Fest.

Neuvěřitelná dobrodružství chlubivého barona ožijí na fotografickém festivalu FotoŠkoda Fest už tento pátek 11. listopadu v 17:15, kdy se uskuteční křest Blu-ray s následnou projekcí restaurovaného filmu Baron Prášil. Slavnostního křtu jednoho z českých filmových skvostů se může zdarma zúčastnit i široká veřejnost, ale přijďte včas, kapacita sálu je omezena.

Promítání filmu pod záštitou Muzea Karla Zemana volně navazuje na přednášku „Jak se čistí svět fantazie", která probíhá 11. 11. od 16:00 hodin. „Digitální restaurování je náročný proces, který se neustále vyvíjí. Účastníci přednášky mohou nahlédnout do zákulisí projektu Čistíme svět fantazie a podívat se na poutavé ukázky z restaurování filmu Baron Prášil, " láká na přednášku Denisa Lešková, PR a marketingová manažerka muzea. V rámci festivalu 12. listopadu od 14:00 mohou účastníci navštívit unikátní přednášku „Filmové triky od Karla Zemana po současnost" od trikového výtvarníka a supervizora filmových efektů Borise Masníka. Přednáška odkrývá zákulisí filmového triku v Čechách i ve světě, seznámí diváky i s aktuálními trendy počítačových triků v éře 3D filmů a digitálních technologií. Celý víkend probíhají pod záštitou Muzea Karla Zemana workshopy animace s odbornými lektory ze spolku Ultrafun.

Blu-ray s filmem Baron Prášil je v předprodeji za doporučenou cenu 399,-. Na e-shopu Muzea Karla Zemana si příznivci mohou k Blu-ray zakoupit i originální filmový plakát.

Restaurovaný Baron Prášil je v blu-ray kvalitě k dispozici také v digitální distribuci na iTunes a to nejen v České republice. Díky anglickým titulkům si ho mohou pořídit i diváci v USA, Anglii, Jižní Africe, Austrálii, Kanadě i ve Švédsku. „Online distribuce je v lecčems magický nástroj," říká Ondřej Kulhánek z Bontonfilmu. „Takovýto Blu-ray si můžete pohodlně stáhnout doma a film se díky digitální distribuci dostane do celého světa. Vynález zkázy jsme vloni na iTunes vydali i ve francouzské, italské nebo ruské verzi."

Slavný film Karla Zemana na motivy světoznámé knihy Gottfrida Augusta Bürgera měl svou slavnostní premiéru v květnu tohoto roku na 56. Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně, posléze zamířil do kin a na světová plátna. „Ve světové premiéře byl film uveden na Telluride Film Festival v americkém státě Colorado, úspěch sklidil i na chorvatském Vukovar Film Festival," popisuje cestu filmu Ondřej Beránek, producent a spolumajitel Muzea Karla Zemana.

Film byl digitálně restaurován díky projektu Čistíme svět fantazie partnerů Nadace české bijáky, Muzeum Karla Zemana a Česká televize ve spolupráci s Universal Production Partners, a. s. (UPP) a za podpory Ministerstva kultury a Státního fondu kinematografie České republiky. V současné době pracuje tým na digitálním restaurování dalšího filmového skvostu Karla Zemana.

Informace k Blu-ray Baron Prášil

Režie: Karel Zeman
Kamera: Jiří Tarantík
Hudba: Zdeněk Liška
Scénář: Karel Zeman, Jiří Brdečka, Josef Kainar

Délka: 83 minut
Formát obrazu: 4:3 / 16:9 pillarbox / 1.37:1
Zvuk: český 2.0
Titulky: české, české pro neslyšící, anglické
Bonusy: Film o restaurování filmu; Svět a Karel Zeman; Rozhovor s Ludmilou Zemanovou; Film o filmu

Vydává: Bontonfilm

Kontakty pro média

Za Muzeum Karla Zemana:

Denisa Lešková
PR & Marketing Manager
+420 724 341 091
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.muzeumkarlazemana.cz

Za Bontonfilm:

Lukáš Vedral
PR Manager pro Bontonfilm
+420 731 117 049
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

http://www.bontonfilm.cz

Tisková zpráva ke stažení
Formát DOCX (velikost 93 kB)
Formát PDF (velikost 421 kB) 

Vizuál obalu Blu-ray disku (3D maketa a 2D vizuál):

Baron Prasil BD 3Dm

Baron Prasil BD 2Dm

Fotografie ke stažení:

Baron-Prasil-nataceni-zdroj-Muzeum-Karla-Zemana-m

Baron-Prasil-zdroj-Muzeum-Karla-Zemana

Naposledy změněno středa, 09 listopad 2016 17:02

Tiskové zprávy do e-mailu

*  Email:
    Jméno:
    Příjmení:
    Firma:
    Funkce:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Z tiskových zpráv

 • 14 srp
  Praha, 16. srpna 2018 Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně…
  Číst více
 • 25 čec
  Praha, 26. července 2018 Pro velký zájem návštěvníků červencových Dní s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v…
  Číst více
 • 16 čec
  Praha, 17. července 2018 Už tento týden v neděli 22. července proběhne již druhý v pořadí úspěšný Den s Karlem Zemanem. V duchu oslav skoro…
  Číst více