Workshopy animace

workshopy nahled na web 300x180

Tvůrčí workshopy jsou určeny zájemcům všech věkových a pokročilostních kategorií. Staňte se scénáristou, režisérem i mistrem speciálních efektů! Jaké téma budete zpracovávat je jen na vás.

Na dvouhodinovém workshopu se můžete seznámit s klasickou ploškovou metodou natáčení nebo si zkusit animaci s loutkami v prostorové scéně. V základní dvouhodinové variantě workshopu si natočíte krátký film s vlastní jednoduchou loutkou či dvojrozměrnou rekvizitou vyrobenou na místě. Pokud zůstanete celý den (seskupíte si dva a více dvouhodinových bloků), je kromě námětu prostor i na tvorbu propracovanějšího scénáře a na delší stopáž filmu.

Workshopy vedou zkušení lektoři - absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionální animátoři z filmových studií, členové sdružení Ultrafun.

Co všechno již účastníci workshopů animace vytvořili, si můžete prohlédnout na muzejním youtube kanálu.

Důležité informace:

Kdy a kde se workshopy konají? Každou sobotu, v Muzeu Karla Zemana (Saská 3, Praha 1 - Ukázat na mapě).

Jak provést rezervaci? Voucher k účasti na workshopu je k dostání na našem e-shopu.

Kolik workshop stojí? Dvouhodinový workshop stojí 290 Kč. Pro skupinové ceny nás prosím kontaktujte.

Podmínky konání workshopu: Workshopy otevíráme při počtu minimálně 5 přihlášených zájemců.

Storno podmínky: Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro skupinu do 7 osob při zrušení 3 - 5 dní před konáním workshopu 400 Kč, při zrušení do 2 dnů před konáním workshopu 800 Kč. Pro skupinu nad 7 osob je výše storno poplatku dvojnásobná.

voucher

 

Lektorky workshopů animace pro děti:

Svobodova-mVeronika Svobodová -
Neživé oživuje, ruchostroje sestavuje. Je absolventkou scénografie na katedře alternativního a loutkového divadla. Věnuje se autorským projektům a práci s prostorem v divadle i mimo něj. Zaměřuje se na živou animaci v reálném čase, klasické animační, audiovizuální a zvukové dílny.

 


Kvasnickova-mMagdalena Kvasničková -
Ve své vlastní tvorbě se věnuje užité i volné grafice, ráda pracuje s abstrakcí a efekty (od výbuchu k mlhovině a zpět) Grafiku s animací propojuje v různých formách. Výtvarno začíná vždy na papíru a končí v počítači. Nebojí se ani technologií jako je greenscreen či vektorová animace.
V současné době stále studuje UMPRUM.


Berankova2mAlžběta Beránková - Je animátorka, výtvarnice a lektorka. Se zaměřením především na loutkovou animaci, pixilaci a stop-motion animaci
v exteriéru. Kromě filmové tvorby se věnuji malbě, kresbě i sochařství.

 

Mastnikova2mAnna Mastníková - Ilustrátorka a animátorka zaměřující se na klasické techniky animace. Její nejoblíbenější technika je plošková a kreslená animace, kde může nejvíce uplatnit kresbu. Věnuje se i výrobě animačních loutek a výrobě dekorací pro film. Ráda též experimentuje s výtvarnými materiály a animačními přístupy. V současné době studuje doktorský program v ateliéru filmové a televizní grafiky na UMPRUM.

Lektorky workshopů animace pro dospělé:

 

Snajdarova1mPavla Šnajdarová - Absolventka Umprum, která se věnuje ilustraci, stop-motion i digitální animaci a postprodukci. Ráda spolupracuje na hezkých projektech, animačních maratonech a cestovatelských denících.

 

Vojtkova02mEliška Vojtková - Absolvent UMPRUM - ateliéru Filmové a televizní grafiky. Zabývá se především digitální animaci, natáčení klipů, reklam, promovideí a experimentům všeho druhu Pracuje hlavně v programu After Effects a učí se všechno co souvisí s postprodukcí, od greenscreenu až po digitální retušování. Zajímá se o technickou stránku věci a ráda vymýšlí zlepšováky.