Výroba animační loutky

loutky01v

Loutka má mnoho podob od klasické (drátkové či kloubkové) kostry až po loutky plastelínové. Vyrobte si vlastní originální animační loutku na zbrusu novém workshopu!

Na tříhodinovém workshopu si vyrobíte skelet loutky dle vlastního autorského návrhu z širokého výběru materiálů, který vám v rámci workshopu poskytneme. V závěru workshopu si prakticky vyzkoušíte krátký pohybový test na scéně. Výroba animační loutky volně navazuje na workshop animace, kde si vaše nově vyrobená loutka může zahrát v krátkém filmu.

Workshopy jsou určeny pro účastníky od 10 let a vedou je zkušení lektoři, profesionální animátoři ze spolku Ultrafun.

loutky02 loutky03

Karel Zeman a loutky

Karel Zeman od dětství obdivoval loutky a hrál i v loutkovém souboru, proto není divu, že se později začal věnovat loutkovému filmu. Jeho prvotinou byl krátkometrážní Vánoční sen (1945), který zrealizoval společně s Bořivojem Zemanem a přetočil po Hermíně Týrlové, když film shořel. Poté Karel Zeman během dalších deseti let vymyslel a režíroval sérii loutkových krátkých filmů, jejichž hrdinou byl človíček nazvaný pan Prokouk (např. Pan Prokouk v pokušení, Pan Prokouk ouřaduje, Pan Prokouk filmuje atd.). Ve dvaapadesétém natočil režisér svůj první loutkový celovečerní film Poklad ptačího ostrova.

loutky-zeman04


Důležité informace o workshopu:

• Kdy a kde se workshopy konají? Nejbližší workshop pro veřejnost se koná 17. 12. od od 10:00 do 13:00 v Muzeu Karla Zemana (Saská 3, Praha 1 - Ukázat na mapě).

Jak provést rezervaci? Voucher k účasti na workshopu je k dostání na našem e-shopu.

Kolik workshop stojí? Tříhodinový workshop loutky stojí 490 Kč včetně materiálu.

Podmínky konání workshopu: Workshopy otevíráme při počtu minimálně 7 přihlášených zájemců.

Storno podmínky: Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro skupinu do 7 osob při zrušení 3 - 5 dní před konáním workshopu 800 Kč, při zrušení do 2 dnů před konáním workshopu 1200 Kč. Pro skupinu nad 7 osob je výše storno poplatku dvojnásobná. 

voucher


O lektorce výroby animační loutky:

Mastnikova2m

 

   Anna Mastníková - Ilustrátorka a animátorka zaměřující se na klasické techniky animace. Její nejoblíbenější technika je plošková a      
   kreslená animace, kde může nejvíce uplatnit kresbu. Věnuje se i výrobě animačních loutek a výrobě dekorací pro film. Ráda též experimentuje s      výtvarnými materiály a animačními přístupy. V současné době studuje doktorský program v ateliéru filmové a televizní
   grafiky na UMPRUM.