Triková animace s greenscreenem

workshopy greenscreenu web 300x180

Technologie greenscreen je v současné kinematografii již všudypřítomná a nenahraditelná. Díky greenscreen neboli klíčování na zeleném pozadí lze docílit zajímavých efektů nebo neskutečných dějů, které umožní filmovému tvůrci naplno rozvinout vlastní fantazii.

Workshop Greenscreenu je založen na interakci loutky nebo herce s několika různorodými prostředími, které si účastníci sami naanimují. Herecká akce není podmínkou, lze propojit jakékoliv záběry ze všech druhů animačních technik (loutka, ploška, pixilace), popřípadě se dotknout i videomontáže. Součástí workshopu je i krátké představení programu After effects, který klíčování obstarává.

V Muzeu Karla Zemana můžete zažít západ slunce na Hawaii, trhání fialek v lednu, let do vesmíru nebo hon na medvědy! Během tříhodinového workshopu se naučíte klasickou animaci a nahlédnete do zákulisí současné filmové produkce.

 

Workshop je vhodný pro zkušené i začínající animátory, klade důraz na rozvíjení filmové řeči a práci s abstraktním spojováním kusů do jednoho celku. Workshop je přizpůsoben zkušenostem účastníků a vedou ho odborné lektorky ze spolku Ultrafun.

 

Průběh kurzu

  1. Historie animace a úvod do technologie greenscreen.
  2. Tvorba scénáře a storyboardu s důrazem na dvě různorodé techniky, které se následně paralelně seskládají v jeden celek.
  3. Výtvarná příprava.
  4. Natáčení ploškové animace v kombinaci s hereckou akcí na greenscreenu.
  5. Postprodukce.

 PRA7905
Účastníci workshopu připravují natáčecí scénu.

 PRA7936 
Lektorka Pavla vysvětluje principy klíčovacího pozadí.

Důležité informace o workshopu:

• Kdy a kde se workshopy konají? Muzeum Karla Zemana, v prostorách Saského dvora, místnost Filmohraní, Saská 3, 118 00 Praha 1, Malá Strana u Karlova mostu - Ukázat na mapě.

• Komu jsou workshopy určeny? Workshopy jsou určeny zájemcům všech pokročilostních kategorií ve věku od 7 do 100 let.

Jak provést rezervaci? Voucher k účasti na workshopu je k dostání na našem e-shopu.

Kolik workshop stojí? Tříhodinový workshop stojí 990 Kč na osobu v případě workshopu pro veřejnost (otevírá se při počtu 5 osob, maximum 7 osob). Pro skupinu 1 – 7 osob stojí individuální workshop 5.950 Kč.

Podmínky konání workshopu: Workshopy otevíráme po zaplacení voucheru na workshop a individuální domluvě s jeho účastníky.

Storno podmínky: Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro jednu skupinu do 7 osob při zrušení 1 – 7 dní před konáním workshopu 2.500 Kč, při zrušení více jak 7 dnů před konáním workshopu se storno poplatek neplatí.

voucher


O lektorce workshopů trikové animace s greenscreen klíčovacím pozadím

Pavla

 

   

      Pavla Šnajdarová – Absolventka Umprum, která se věnuje ilustraci, stop-motion i digitální animaci a postprodukci. Ráda           spolupracuje na         hezkých projektech, animačních maratonech a cestovatelských denících.