Filmy Karla Zemana

Filmový klub Karla Zemana vydá kompletní Zemanovo dílo!

Filmový Klub Karla Zemana je dlouhodobou edicí, v jejímž rámci postupně vydáváme kompletní filmografii Karla Zemana. Všechny tituly připravujeme v digitalizované podobě, zpracované s použitím původních filmových materiálů. Prvními třemi tituly, které v edici vyšly, jsou Cesta do pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil. Na sklonku roku 2013 jsme vydali snímky Ukradená vzducholoď a Čarodějův učeň a v letošním roce edici rozšiřujeme o filmy Na kometě a Pohádka o Honzíkovi a Mařence. Muzeum tak plní své předsevzetí o zachování filmového odkazu tohoto génia českého a světového filmu.

DVD jsou opatřena anglickými titulky a bohatými bonusy, ve kterých nechybí krátké dokumentární filmy speciálně připravené Muzeem Karla Zemana, archivní dobové materiály a rozhovory s tvůrci, či hudebně vizuální bonus virtuální prohlídky muzea s hudbou Clarinet Factory. Veškeré filmy jsou k dostání v obchodu Muzea Karla Zemana nebo je lze objednat přes internet.

/Film Adventurer Karel Zeman/

Dokumentární film Karel Zeman - filmový dobrodruh je životopisným filmem, který se ohlíží za životem, dílem a významem klasika světového filmu. Zároveň odhaluje inspirativní zdroje jeho tvorby, ohlas ve světě a nahlédne do kuchyně průkopníka filmových triků.

/The Tale of John and Mary/

Posledním dílem Karla Zemana z roku 1980 je originální celovečerní animovaný film, pro který napsal námět a scénář na motivy českých národních pohádek.

/On the Comet/

V roce 1970 Karel Zeman podnikl svou poslední výpravu do světa nespoutané fantazie Julesa Vernea. Snímek, inspirovaný stejnojmenným románem a jeho ilustracemi, završuje tvůrčí etapu, v níž kombinoval hranou a animovanou složku.

/The Sorcerer Apprenlice/

Zemanův celovečerní animovaný film vznikl v mezinárodní koprodukci
s tehdejší Německou spolkovou republikou v roce 1977.

/The Stolen Airship/

Tento snímek z roku 1966 byl Zemanovým okouzlujícím návratem k verneovkám a věku vynálezu páry, ale také jeho prvním širokoúhlým filmem.

/The Fabulous Baron Munchausen/

V roce 1961 natočil Karel Zeman nejlepší filmové zpracování knihy Gottfrieda Augusta Burgera. Neuvěřitelná dobrodružství chlubivého barona ožívají ve filmu oslavujícím obrazotvornost a odvahu snílků a básníků. 

/The Fabulous World of Jules Verne/

V roce 1958 snímek obletěl doslova celý svět, byl ověnčen cenami a stal se jedním z nejvýznamnějších filmů 20. století. Mimo jiných ocenění získal Velkou cenu na světové výstavě EXPO 58 v Bruselu.

/Journey to the Beginning of Time/

Populárně naučný film z roku 1955 vypráví příběh čtyř chlapců, kteří se vydají na dřevěné loďce proti proudu času.