Projekt Čistíme svět fantazie byl oceněn na Dárcovském summitu 2015

Nadace české bijáky získala za Sbírkový počin roku - Veřejná sbírka 2. místo.

Cena nám byla udělena za veřejnou sbírku k projektu Čistíme svět fantazie na letošním ročníku Dárcovského summitu, který pořádalo Fórum dárců.

V rámci tohoto projektu Nadace české bijáky úzce spolupracuje s Muzeem Karla Zemana a Českou televizí. Díky aktivnímu zapojení všech tří stran, které se na projektu podílí, se projekt dále rozvíjí a získává řadu přesahů, například v oblasti vzdělávání či propagace české filmové tvorby v zahraničí.Projekt Čistíme svět fantazie stojí na myšlence podpory digitálně zrestaurovat tři filmy Karla Zemana vybraných ze zlatého fondu české kinematografie. Film Vynález zkázy byl letos úspěšně zrestaurován, nyní je na řadě film Baron Prášil a celý projekt ukončí Cesta do pravěku.

Dárcovský summit 2015 se konal pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha, předsedy PSP ČR Jana Hamáčka, ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera a ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové. Na summitu byly představeny nejvýznamnější české nadace a fondy, tudíž jsme na ocenění velmi hrdí. Celou nadaci toto ocenění nově inspiruje a motivuje do další práce.

V následujících měsících nás čeká v rámci projektu Čistíme svět fantazie intenzivní příprava premiéry zmiňovaného filmu Baron Prášil.

dne: 1.12.2015

cfd-vs2