Pomozte nám zachránit filmy Karla Zemana a zašlete dárcovskou DMS

banner-300x180

Před více než dvěma lety byl založen projekt Čistíme svět fantazie s cílem digitálně restaurovat tři filmy Karla Zemana vybraných ze Zlatého fondu české kinematografie.

Projekt společně realizuje Nadace české bijáky, Muzeum Karla Zemana a Česká televize, ve spolupráci s Universal Production Partners. V uplynulých letech se partnerům projektu podařilo zrestaurovat dva filmové skvosty – Vynález zkázy a Barona Prášila. Ještě stále však zbývá restaurovat legendární film Cesta do pravěku, proto prosíme i vás o pomoc.

Zapojte se do projektu na digitální restaurování filmů Karla Zemana přispěním do veřejné sbírky na číslo účtu 107-5652650247/0100 případně zasláním SMS v ceně 30 Kč ve tvaru DMS BIJAKY 30 nebo DMS BIJAKY 60 nebo DMS BIJAKY 90 na číslo 87 777.

Za finanční podporu děkujeme kromě Nadace české bijáky také Ministerstvu kultury ČR a Státnímu fondu kinematografie. Záštitu nad projektem převzal ministr kultury České republiky pan Daniel Herman.

Další informace o projektu Čistíme svět fantazie najdete také na webu www.bijaky.cz.

FB DMS 30-web-MKZ

Jak mohu přispět na digitální restaurování filmů Karla Zemana?

Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:

DMSmezeraBIJAKYmezera30

nebo

DMSmezeraBIJAKYmezera60

nebo

DMSmezeraBIJAKYmezera90

na telefonní číslo 87 777

Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč.

Více na www.darcovskasms.cz.

dms-logo-color