Přispějte na restaurování své vteřiny Zemanova filmu

Partneři projektu Čistíme svět fantazie se dohodli na uspořádání veřejné sbírky, jejíž výtěžek bude určen na digitální restaurování tří filmů Karla Zemana.

 

Všichni milovníci filmů Karla Zemana mohou přispívat na digitální restaurování! Libovolný příspěvek můžete jednoduše zaslat na transparentní účet Nadace české bijáky 107-5652650247/0100 nebo formou sms ve tvaru DMS BIJAKY 30 nebo DMS BIJAKY 60 nebo DMS BIJAKY 90 na číslo 87 777. Přispívat je možné také trvale zasláním sms ve tvaru DMS TRV BIJAKY 30 nebo DMS TRV BIJAKY 60 nebo DMS TRV BIJAKY 90, a to opět na číslo 87 777.

„Všechny finanční prostředky, které na účet nadace od této chvíle přijdou, budou po dobu tří let použity na restaurování tří filmů Karla Zemana. Jen pro představu, jedna roční DMS pokryje jednu vteřinu restaurování filmu," říká předseda správní rady Nadace české bijáky Petr Šikoš. Právě Nadace české bijáky vložila do sbírky základní kámen, který organizátoři symbolicky nazývají s odkazem k filmu Baron Prášil kamenem "měsíčním", ve výši 800 tisíc korun.