Výstava o digitálním restaurování

Chcete se dozvědět více o tom, proč restaurujeme Zemanovy filmy? Kolik kilometrů materiálu jsme museli naskenovat? Z kolika okének se skládá film Vynález zkázy, který jsme "vyčistili" jako první? Co všechno se s filmem děje předtím, než si jej opět můžete vychutnat v podobě, kterou desítky let nikdo neviděl? Odpovědi naleznete u nás v muzeu!

V rozšířené expozici Muzea Karla Zemana nyní probíhá výstava s názvem Cesta filmu. Přiblíží život filmu od nasnímání obrazu až po digitální restaurování. Vysvětlí, jak film vznikal ve svých počátcích a jak probíhá natáčení dnes. Odhalí zákulisí digitálního restaurování včetně ukázek restaurovaných políček filmů. Představí i tradiční filmový materiál, který si mohou zejména malí návštěvníci vyrůstající už v době digitálních technologií osahat a seznámit se s ním.

Cílem výstavního projektu je přiblížit návštěvníkům, co se skrývá za pojmem digitální restaurování a vysvětlit jeho význam pro uchování a zpřístupnění významných děl kinematografie.

expoziceextend