Srpnové Dny s Karlem Zemanem - letní kino s doprovodným programem

Po dvou proběhlých úspěšných dnech, v nichž jsme se pokaždé věnovali jinému filmu Karla Zemana, jsme se pro velký zájem návštěvníků rozhodli v populární sérii letního kina s odpoledním doprovodným programem pokračovat! Ve druhé polovině léta se tedy všichni milovníci letního kina, aktivní rodiny s dětmi a fanoušci filmů Karla Zemana mohou těšit na jedinečnou výpravu zpět časem do pravěku a na odvážný boj mezi morálkou a technikou.

CP     VZ

           Facebooková událost – Mám zájem                                   Facebooková událost – Mám zájem

 

Program

18.00 – 20.00     tematický doprovodný program
cca 20.30           velkoplošná projekce filmu

Místo akce

Zahradní dvůr Národního domu v Karlíně, Hybešova 14/10, 186 00 Praha 8 (Ukázat na mapě)

Vstupné

Jednotné vstupné 80,- Kč za osobu. Děti do 1 metru v doprovodu dospělého zdarma.

BONUS! Při koupi lístků v předprodeji získáte navíc dárek!!! K lístkům na 5. 8. od nás dostanete 30% slevu na vstup do Muzea Karla Zemana. A k lístkům na 22. 8. obdržíte knižní verneovku v luxusní edici.

>>> CHCI KOUPIT LÍSTKY

Slevu můžete využít na nákup vstupenek pro dospělého, rodinu nebo zvýhodněný vstup do expozice Muzea Karla Zemana po předložení čísla objednávky lístku na Den s Karlem Zemanem na pokladně Muzea. Slevu nelze kombinovat s jinými akcemi nebo slevami. Slevu lze použít pouze při jednom nákupu a vztahuje se na všechny vstupy v danou chvíli. Knihu obdržíte na místě akce při vstupu do areálu.

V závislosti na kapacitě bude možné lístky zakoupit také na místě.


NEDĚLE 5. 8. CESTA DO PRAVĚKU

Oslavte s námi 63 let od české premiéry jednoho z nejlepších dětských dobrodružných filmů světové kinematografie - Cesty do pravěku!

Od 18.00 do 20.00 je připraven tematický program především pro rodiny s dětmi. Vytvoříte si vlastní filmovou scénu pomocí dokreslovaček. Dokreslovačka, neboli představený model, je filmový trik, který Karel Zeman používal nejenom ve filmu Cesta do pravěku. Svou dokreslovačku s dinosaury si můžete nejenom vyrobit, ale rovnou i vyzkoušet v praxi s vlastním fotoaparátem pod vedením zkušeného rektora. Pro kreativní ručičky všeho věku nabízíme výtvarné dílny, ve kterých si vybarví svého trilobita odlitého v sádře. Pro cestovatele tělem i duší nabízíme výrobu vlastního cestovatelského pohledu, který potisknou originálními tiskátky s motivy z filmu.

Dokreslovačky     Dílny

Od cca 20.30 v závislosti na době setmění promítáme jeden z nejlepších dětských dobrodružných filmů světové kinematografie Cesta do pravěku.

Populárně naučné dílo vypráví o čtveřici školáků, kteří se na obyčejné lodičce vypraví do dávné historie. Exkurze do tajuplné minulosti naší planety připomíná přehlednou učebnici s řadou užitečných poznatků, prezentovaných jako zábavná klukovská hra. Díky tomuto zlidovělému evergreenu se s prehistorií lidstva seznámilo už několik generací dětí i dospělých. Nápadité rukodělné triky – použité v tomto jedinečném dobrodružství – patří k abecedě tvorby filmových iluzí.

CP 1     CP 2


Během celého odpoledne se budete moci občerstvit v malém stánku, relaxovat v odpočinkové zóně na originálních sedacích vacích, vyfotografovat se na podmořském šlapacím kole z filmu Vynález zkázy, prohlédnout si část deskové výstavy o Karlu Zemanovi a Muzeu Karla Zemana, zahrát si vědomostní hru Mezi literaturou a filmem propojující knižní předlohy s filmy Karla Zemana, nakoupit si jedinečná trička, sešity, knihy a mnohé další s tématikou karlozemanských filmů.

Výstava     Hra

>>> CHCI KOUPIT LÍSTKY NA 5. 8. Pouze při koupi v předprodeji získáte navíc 30% slevu na vstup do Muzea Karla Zemana!

Čas začátku promítání je orientační v závislosti na době setmění. Změna programu vyhrazena.

 

STŘEDA 22. 8. VYNÁLEZ ZKÁZY

Oslavte s námi 60. výročí od české premiéry do teď nejúspěšnějšího českého filmu ve světě – Vynálezu zkázy! Kromě tematického programu, tak uvidíte film, který v roce 1958 obletěl doslova celý svět. Během svého uvedení v New Yorku se promítal současně v 96 kinech a získal řadu prestižních ocenění, včetně Velké ceny na EXPO 58 v Bruselu.

Od 18.00 do 20.00 je připraven tematický program především pro rodiny s dětmi. Kreativní duše si podle své fantazie vyrobí originální látkové tašky metodou proužkování, kterou Karel Zeman používal při výrobě kulis a kostýmů ve Vynálezu zkázy, nebo pomocí linorytových tiskátek s motivem ponorky SWORD z filmu Vynález zkázy. Ve workshopové dílně si pak můžete vyzkoušet dvě předanimační techniky, které vycházejí z principu optického triku – thaumatrop a flipbook.

Flipbook     Thaumatrop

Od cca 20.30 v závislosti na době setmění promítáme jeden z nejúspěšnějších československých filmů historie Vynález zkázy.

Jde o první Zemanův film na motivy prózy Julese Verna, v němž si autor vyzkoušel nový výtvarný styl, který poté dál rozvíjel. Originální kulisy, jedinečné masky, novátorská hudba Zdeňka Lišky – to vše se podílí na unikátní podobě tohoto napínavého příběhu s protiválečným podtextem. Černobílé vyprávění vychází z rytin Édouarda Rioua a Léona Benetta – prvních ilustrátorů Verneových románů.

Film Vynález zkázy byl digitálně restaurován v rámci projektu Čistíme svět fantazie, společného projektu Muzea Karla Zemana, Nadace české bijáky a České televize.

VZ 1     VZ 2

Během celého odpoledne se budete moci občerstvit v malém stánku, relaxovat v odpočinkové zóně na originálních sedacích vacích, vyfotografovat se na podmořském šlapacím kole z filmu Vynález zkázy, prohlédnout si část deskové výstavy o Karlu Zemanovi a Muzeu Karla Zemana, zahrát si vědomostní hru Mezi literaturou a filmem propojující knižní předlohy s filmy Karla Zemana, nakoupit si jedinečná trička, sešity, knihy a mnohé další s tématikou karlozemanských filmů.

Pexeso     Relax

>>> CHCI KOUPIT LÍSTKY NA 22. 8.  Pouze při koupi v předprodeji získáte navíc jako dárek knižní verneovku v luxusní edici! Akce platí pro prvních 30 nejrychlejších.

Čas začátku promítání je orientační v závislosti na době setmění. Změna programu vyhrazena.

Filmy Karla Zemana jsou restaurovány v rámci projektu Čistíme svět fantazie partnerů Nadace české bijáky, Česká televize a Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s UPP.

Novinky

 • 13 srp
  Už se to blíží! Vyndejte si diáře a zakroužkujte si sobotu 6. října, protože s námi slavíte 6. narozeniny Muzea Karla Zemana.
 • 24 čec
  Napsal(a)
  Po dvou proběhlých úspěšných dnech, v nichž jsme se pokaždé věnovali jinému filmu Karla Zemana, jsme se pro velký zájem návštěvníků rozhodli v populární sérii…
 • 5 čec
  Napsal(a)
  Pro všechny fanoušky filmu a animace od září a října 2018 otevíráme řadu možností, jak se vyřádit, poznat nové přátelé, odpočinout si od denního shonu…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz