Prožijte filmové léto s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina

Oslavte začátek léta verneovskými dobrodružstvími společně s kluky z Ukradené vzducholodi nebo vesmírným výletem na Měsíc s Baronem Prášilem a užijte si s námi Dny s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina. Pro všechny milovníky filmů Karla Zemana a pro aktivní rodiny s dětmi jsme připravili dvě červencová odpoledne nabitá jedinečným tematickým program ukončeným večerními filmovými projekcemi.

1  2

             Facebooková událost – Mám zájem                              Facebooková událost – Mám zájem


Program

16.00 – 21.00 doprovodný program
cca 21.30 velkoplošná projekce filmu

Místo akce

Zahradní dvůr Národního domu v Karlíně, Hybešova 14/10, 186 00 Praha 8 (Ukázat na mapě)

Vstupné

Jednotné vstupné 80,- Kč za osobu. Děti do 1 metru v doprovodu dospělého zdarma.

BONUS! Při koupi lístků v předprodeji získáte navíc 30% slevu na vstup do Muzea Karla Zemana.
>>> CHCI KOUPIT LÍSTKY

Slevu můžete využít na nákup vstupenek pro dospělého, rodinu nebo zvýhodněný vstup do expozice Muzea Karla Zemana po předložení čísla objednávky lístku na Den s Karlem Zemanem na pokladně Muzea. Slevu nelze kombinovat s jinými akcemi nebo slevami. Slevu lze použít pouze při jednom nákupu a vztahuje se na všechny vstupy v danou chvíli.

V závislosti na kapacitě bude možné lístky zakoupit také na místě.

Úterý 3. 7. Ukradená vzducholod

Oslavte s námi v úterý 3. 7. konec školního roku, začátek prázdnin a léta výtvarně vytříbenou adaptací románu Julesa Verna Dva roky prázdnin inspirovanou secesními reklamami a novinovými kolážemi.

Napínavý let vzducholodí pětice chlapců se prolíná s humorně pojatou špionáží, jejímž cílem je získat vynález na nehořlavý plyn. Rapidně gradující tempo příběhu dobře koresponduje se stále uspěchanějším světem konce 19. století. Kouzlo Zemanova stylu spočívá kromě věrného zobrazení dětského světa také v poetice rozmanitých vynálezů. Vzdušné koráby, neposlušné vozy, groteskní dopravní prostředky s koňskými nohami, vlídné ponorky – to vše jako by žilo svým vlastním životem. Zeman zde poprvé používá širokoúhlý formát, který mu pomáhá ještě dokonaleji zobrazit jeho vizuálně bohatý svět s mnoha ryze filmovými gagy.

Promítáme cca od 21.30 v závislosti na době setmění.

Kromě vlastního filmu jste pro vás připravili od 16.00 do 21.00 také bohatý doprovodný program!

Kreativní duše si podle své fantazie vyrobí vlastní létající vzducholoď poháněnou héliovými balónky. Techničtí nadšenci a malí konstruktéři pak vstoupí do modelu řídící jednotky vzducholodě, kde vám samotný tým konstruktérů ukáže a vysvětlí, jak vzducholoď pracuje. Uvidíte veškeré měřící zařízení a budete moci zhlédnout i řadu ukázek, videí, fotografií a fotomap pořízených vzducholodí.

Jednotka 1  Jednotka 2
                                        Pohled dovnitř do řídící jednotky vzducholodě

Od 19.30 se budete moct seznámit s výtvarnicí a dcerou Karla Zemana – Ludmilou Zemanovou – a nechat si od ní podepsat DVD s filmy Karla Zemana, knihu Karel Zeman a jeho kouzelný svět nebo její vlastní nádherně ilustrované knihy pro děti. Vše bude možné na místě zakoupit.

Od 20.30 Vám Ludmila Zemanová představí svou vlastní tvorbu, popovídá o práci se svým otcem nejenom na filmu Ukradená vzducholoď a podělí se o zákulisní příběhy o tom, jak se Karel Zeman inspiroval Julesem Vernem.

Ludmila  LZ při natáčení
                 Ludmila Zemanová se svými knihami a během natáčení Ukradené vzducholodi

Během celého odpoledne se budete moci občerstvit v malém stánku, relaxovat v odpočinkové zóně na originálních sedacích vacích, vyfotografovat se na podmořském šlapacím kole z filmu Vynález zkázy, prohlédnout si část deskové výstavy o Karlu Zemanovi a Muzeu Karla Zemana, zahrát si vědomostní hru Mezi literaturou a filmem propojující knižní předlohy s filmy Karla Zemana, nakoupit si jedinečná trička, sešity, knihy a mnohé další s tématikou karlozemanských filmů.

>>> CHCI SI KOUPIT lístky na Den s Karlem Zemanem na úterý 3. 7. – Ukradená vzducholoď.

Balonky  kolo
        Výroba vlastních létajících vzducholodí                  Podmořské šlapací kolo z Vynálezu zkázy

Neděle 22. 7. Baron Prášil

Skoro před 50 lety ke konci července v roce 1969 poprvé přistáli astronauti na Měsíci a den na to poprvé vkročila noha člověka na jeho povrch. Aspoň to je ta oficiální verze … My všichni ale moc dobře víme, a Baron Prášil nejlépe, že Neil Armstrong nebyl prvním člověkem na Měsíci! Že se Vám to nezdá? Tak přijďte sami zjistit, kdo byli podle Karla Zemana první dobyvatelé měsíční krajiny.

Neuvěřitelná dobrodružství chlubivého barona ožívají ve filmu oslavujícím obrazotvornost a odvahu snílků a básníků. V tomto filmu se Karel Zeman inspiroval rytinami knižního vydání z roku 1862, jejichž autorem je jeden z největších ilustrátorů 19. století Gustave Doré. Vizuálně podmanivého stylu dosáhl Zeman následným barevným tónováním černobíle natočeného materiálu. Prášilovo humorné vyprávění kontrastuje s romantickým příběhem moderního fantasty Toníka, jenž se stává baronovým sokem v lásce. Vedle Miloše Kopeckého v titulní roli se ve filmu objevuje tehdejší česká herecká elita.

Promítat budeme digitálně restaurovanou verzi! Začátek projekce cca od 21.30 v závislosti na době setmění.

Kromě vlastního filmu jste pro vás připravili od 16.00 do 21.00 také bohatý doprovodný program!

Pro kreativní ručičky všeho věku nabízíme výtvarné dílny, ve kterých si vybarví svého vlastního okřídleného koně z prášilovského vesmírného korábu nebo Barona Prášila letícího na dělové kouli odlitého v sádře. Pro cestovatele tělem i duší nabízíme výrobu vlastního cestovatelského pohledu, který potisknou originálními tiskátky s motivy z filmu.

Odlitky  potisky
                                      Výtvarné dílny s tématikou filmu Baron Prášil

Během celého odpoledne se budete moci občerstvit v malém stánku, relaxovat v odpočinkové zóně na originálních sedacích vacích, vyfotografovat se na podmořském šlapacím kole z filmu Vynález zkázy, prohlédnout si část deskové výstavy o Karlu Zemanovi a Muzeu Karla Zemana, zahrát si vědomostní hru Mezi literaturou a filmem propojující knižní předlohy s filmy Karla Zemana, nakoupit si jedinečná trička, sešity, knihy a mnohé další s tématikou karlozemanských filmů nebo zhlédnout rozmanité ukázky z filmů Karla Zemana.

produkty  Hra MLF
       Produkty s motivy z filmů Karla Zemana                          Hra Mezi literaturou a filmem

>>> CHCI SI KOUPIT lístky na Den s Karlem Zemanem na neděli 22. 7. – Baron Prášil.

Čas začátku promítání je orientační v závislosti na době setmění.

Změna programu vyhrazena.

 

Filmy Karla Zemana jsou restaurovány v rámci projektu Čistíme svět fantazie partnerů Nadace české bijáky, Česká televize a Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s UPP.

Novinky

 • 13 srp
  Už se to blíží! Vyndejte si diáře a zakroužkujte si sobotu 6. října, protože s námi slavíte 6. narozeniny Muzea. Všechny filmy Karla Zemana jsou bezpochyby…
 • 24 čec
  Napsal(a)
  Po dvou proběhlých úspěšných dnech, v nichž jsme se pokaždé věnovali jinému filmu Karla Zemana, jsme se pro velký zájem návštěvníků rozhodli v populární sérii…
 • 5 čec
  Napsal(a)
  Pro všechny fanoušky filmu a animace od září a října 2018 otevíráme řadu možností, jak se vyřádit, poznat nové přátelé, odpočinout si od denního shonu…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz