Aktuality

Muzeum Karla Zemana nebude ani letos chybět na veletrhu Holiday World, který se koná od čtvrtka 19. 2 až do neděle 22. 2. na pražském Výstavišti v Holešovicích. Představí se zde s novou programovou nabídkou pojmenovanou Praha filmová.

Dětské skupiny (školní třídy, kluby, oddíly i dětské domovy) a rodiny s dětmi mohou o posledním lednovém víkendu 30. – 1. 2. 2015 navštívit zdarma nebo za zvýhodněných podmínek vybraná muzea a galerie. Jako klíč jim poslouží Ledová karta vydávaná v rámci akce Ledová Praha.

Připravte se na masopustní veselí a vyrazte do karnevalového průvodu skryti pod jedinečným převlekem! Vyrobte si masku a karnevalový kostým originální metodou proužkování tak, jak ji používal Karel Zeman.

Více informací naleznete zde

Potěšte své děti za vysvědčení a přihlaste je o jarních prázdninách na příměstský tábor do světa filmových kouzel! Čeká na ně pětidenní program, během nichž zažijí spoustu zábavy a proniknou do tajů výroby animovaného filmu. Ten si společně s ostatními také natočí a tábor zakončí slavnostní projekce pro rodiče a přátele.

Více informací naleznete zde

Velké filmy na velkém plátně. Tak zní motto letošního ročníku Projektu 100, který od roku 1995 pořádá Asociace českých filmových klubů. Na velká plátna tuzemských kin letos uvede pět vybraných snímků české i světové kinematografie. A my jsme rádi, že jedním z nich bude digitálně restaurovaný Vynález zkázy Karla Zemana.

V únoru otevíráme další pravidelný kroužek animace! Mladí animátoři a animátorky se v deseti na sebe navazujících lekcích naučí základy animace a společně natočí svůj vlastní krátký film. Podrobné informace o obsahové náplni workshopu, cenu i způsob přihlášení najdete zde.

Sháníte originální ozdoby na stromeček? Chybějí vám mezi napečeným cukrovím medové perníčky? Nemáte ještě rozeslaná vánoční a novoroční přání? Chcete mít na dárkách krásné jmenovky? Nebo stále ještě přemýšlíte nad originálním dárečkem? Přijďte si vše se svými dětmi vlastnoručně vyrobit na naše vánoční výtvarné dílny! Navíc na poslední adventní víkend jsme pro vás připravili speciální nabídku – vyrobte si všechna dílka za jednu cenu!

Letos si v muzeu nadělíme krásný vánoční dárek - dva nové filmy z dílny Karla Zemana na DVD! Snímky Na kometě a Pohádku o Honzíkovi a Mařence, které vycházejí jako již v pořadí šestý a sedmý titul edice Filmový klub Karla Zemana, si můžete již nyní objednat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo v našem internetovém obchůdku, kde najdete i další inspiraci na vánoční dárky.

Přednáška Ivo Maráka, odborníka na digitalizaci ze společnosti UPP, která se systematicky zabývá digitálním restaurováním filmů. Restaurovala například takové skvosty české kinematografie jako Markétu Lazarovou, Hoří má panenko, Všechny dobré rodáky, několik filmů Jana Švankmajera, cyklus dokumentů Jana Špáty a řadu dalších. Od října letošního roku zde v rámci projektu Čistíme svět fantazie probíhá digitální restaurování prvního filmu Karla Zemana – Vynálezu zkázy.

V díle Karla Zemana sice přímou narážku na 17. listopad nenajdeme, protiválečnou tematiku však má řada režisérových filmů společnou.

Novinky

 • 21 úno
  Napsal(a)
  V sobotu 3. března budeme společně čelit svým vnitřním strachům! Při příležitosti 40. výročí české premiéry unikátního celovečerního filmu Karla Zemana – Čarodějův učeň a…
 • 2 úno
  Napsal(a)
  Chcete si se svým milovaným či milovanou užít celý den, a nejen pár hodin večer? Rádi byste zkusili něco nového a společně objevovali? Vyrazte spolu…
 • 31 led
  Napsal(a)
  Ve dnech 2.−4. února můžete v rámci akce Ledová Praha s celou rodinou navštívit desítky pražských kulturních institucí za zvýhodněné ceny. Stačí se na pokladnách…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz