Aktuality

V živém vstupu do Studia 6 na ČT 1 přímo z Muzea Karla Zemana Ludmila Zemanová a Petr Šikoš (Nadace české bijáky) představí ve středu 22. 4. projekt Čistíme svět fantazie. Paní Zemanová zavzpomíná na svého tatínka a Petr Šikoš divákům objasní proces digitálního restaurování a jeho náročnost.

Partneři projektu Čistíme svět fantazie se dohodli na uspořádání veřejné sbírky, jejíž výtěžek bude určen na digitální restaurování tří filmů Karla Zemana. Jedná se o snímky Vynález zkázy, Baron Prášil a Cesta do pravěku. Své příspěvky můžete posílat na transparentní účet Nadace české bijáky 107-5652650247/0100 nebo jednoduše pomocí dárcovské sms v hodnotě 30 Kč ve tvaru DMS BIJAKY na číslo 87 777. Přispívat je možné pravidelně po celý rok zasláním sms ve tvaru DMS ROK BIJAKY, a to opět na číslo 87 777. „Všechny finanční prostředky, které na účet nadace od této chvíle přijdou, budou po dobu tří let použity na restaurování tří filmů Karla Zemana. Jen pro představu, jedna roční DMS pokryje jednu vteřinu restaurování filmu," uvádí předseda správní rady Nadace české bijáky Petr Šikoš. Bližší informace naleznete v sekci Čistíme svět fantazie.

Srdečně vás zveme na výstavu knižní ilustrace pro děti do Villy Pellé. Výstava s názvem Městosvět probíhá od 10. 4. do 19. 6. Představí vám tvorbu šestnácti českých ilustrátorů, od začínajících po světoznámé autory a autorky. Kurátorkou výstavy, jejíž ústředním motivem je město a jeho rozmanité prostředí, je Daniela Kramerová. Výstavu doprovodí i řada zajímavých programů a nejen výtvarných soutěží.

Populární loď Elektronemo opět vyplouvá na Vltavu. Vychutnáte si tak atmosféru filmů Karla Zemana naplno a poznáte kouzelnou atmosféru nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny. Stačí jen usednout a vydat se za dobrodružstvím!

Před 26 lety nás navždy opustil jeden z nejvýjimečnějších českých režisérů. Karel Zeman zemřel dne 5. dubna 1989, revoluce se již nedočkal. 

V dubnu můžete zhlédnout filmy Karla Zemana nejen v rámci našich nedělních projekcí, ale i za branami samotného muzea! Těšit se můžete na projekci svých oblíbených filmů na velkém filmovém plátně, kde jim to sluší nejvíc, a to v pražském BIO OKO a ústeckém Hraničáři. Projekce navíc vždy doprovodí tematické tvůrčí dílny pro děti. To si nenechte ujít a vyrazte s celou rodinou do kina!

K Velikonocům neodmyslitelně patří pomlázky a malované kraslice. Jak by ale takové Velikonoce vypadaly v pravěku? To budete moci už od 1. do 6. dubna zjistit! Z vrbových proutků upleteme místo pomlázky dinosauří hnízdo, ve kterém se usídlí obří dinosauří vejce!

Vážení přátelé Muzea Karla Zemana, přinášíme vám jména 10 výherců rodinných vstupenek, kteří nás navštívili na veletrhu Holiday World.

Šťastnými účastníky soutěže jsou: Josef Růžička, Kamila Smejkalová, Zdeňka Trenčínská, Miroslava Branžovská, Karel Klíma, Nadežda Balcarová, D. Peisarová, Jaroslava Lhotáková, Petr Davídek, Peter Bačinský. 

Výhercům gratulujeme a budeme je o dalším postupu informovat e-mailem. Všem účastníkům soutěže děkujeme a srdečně zveme k návštěvě muzea!

Muzeum Karla Zemana nebude ani letos chybět na veletrhu Holiday World, který se koná od čtvrtka 19. 2 až do neděle 22. 2. na pražském Výstavišti v Holešovicích. Představí se zde s novou programovou nabídkou pojmenovanou Praha filmová.

Dětské skupiny (školní třídy, kluby, oddíly i dětské domovy) a rodiny s dětmi mohou o posledním lednovém víkendu 30. – 1. 2. 2015 navštívit zdarma nebo za zvýhodněných podmínek vybraná muzea a galerie. Jako klíč jim poslouží Ledová karta vydávaná v rámci akce Ledová Praha.

Novinky

 • 13 srp
  Už se to blíží! Vyndejte si diáře a zakroužkujte si sobotu 6. října, protože s námi slavíte 6. narozeniny Muzea Karla Zemana.
 • 24 čec
  Napsal(a)
  Po dvou proběhlých úspěšných dnech, v nichž jsme se pokaždé věnovali jinému filmu Karla Zemana, jsme se pro velký zájem návštěvníků rozhodli v populární sérii…
 • 5 čec
  Napsal(a)
  Pro všechny fanoušky filmu a animace od září a října 2018 otevíráme řadu možností, jak se vyřádit, poznat nové přátelé, odpočinout si od denního shonu…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz