Aktuality

V únoru otevíráme další pravidelný kroužek animace! Mladí animátoři a animátorky se v deseti na sebe navazujících lekcích naučí základy animace a společně natočí svůj vlastní krátký film. Podrobné informace o obsahové náplni workshopu, cenu i způsob přihlášení najdete zde.

Sháníte originální ozdoby na stromeček? Chybějí vám mezi napečeným cukrovím medové perníčky? Nemáte ještě rozeslaná vánoční a novoroční přání? Chcete mít na dárkách krásné jmenovky? Nebo stále ještě přemýšlíte nad originálním dárečkem? Přijďte si vše se svými dětmi vlastnoručně vyrobit na naše vánoční výtvarné dílny! Navíc na poslední adventní víkend jsme pro vás připravili speciální nabídku – vyrobte si všechna dílka za jednu cenu!

Letos si v muzeu nadělíme krásný vánoční dárek - dva nové filmy z dílny Karla Zemana na DVD! Snímky Na kometě a Pohádku o Honzíkovi a Mařence, které vycházejí jako již v pořadí šestý a sedmý titul edice Filmový klub Karla Zemana, si můžete již nyní objednat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo v našem internetovém obchůdku, kde najdete i další inspiraci na vánoční dárky.

Přednáška Ivo Maráka, odborníka na digitalizaci ze společnosti UPP, která se systematicky zabývá digitálním restaurováním filmů. Restaurovala například takové skvosty české kinematografie jako Markétu Lazarovou, Hoří má panenko, Všechny dobré rodáky, několik filmů Jana Švankmajera, cyklus dokumentů Jana Špáty a řadu dalších. Od října letošního roku zde v rámci projektu Čistíme svět fantazie probíhá digitální restaurování prvního filmu Karla Zemana – Vynálezu zkázy.

V díle Karla Zemana sice přímou narážku na 17. listopad nenajdeme, protiválečnou tematiku však má řada režisérových filmů společnou.

Před 104 lety se v Ostroměři narodil režisér, výtvarník a scénárista Karel Zeman. Byl čtvrtek 3. listopadu 1910.

V době podzimních prázdnin v Praze (27. 10. a 29. 10. 2014) pořádá Muzeum Karla Zemana speciální celodenní programy pro děti, jejichž rodiče musejí do práce, i pro rodiny, kterým se nepodařilo na prázdniny odjet z Prahy pryč.

V pondělí začalo historicky první digitální restaurování filmu Karla Zemana. Na započetí restaurování filmu Vynález zkázy přijela dohlídnout režisérova dcera Ludmila Zemanová i americký archivář a restaurátor James Mockoski, který se podílel na digitálním restaurování filmů Francise Forda Coppoly. Film projde obnovou díky projektu Čistíme svět fantazie, společného projektu Muzea Karla Zemana, Nadace české bijáky a České televize, v rámci kterého budou postupně restaurovány tři filmy Karla Zemana.

V sobotu ve 14:00 se téměř po padesáti letech znovu sejdou představitelé pětice chlapců z filmu Ukradená vzducholoď, aby návštěvníkům v diskuzi přiblížili režijní metodu Karla Zemana a vlastní zážitky z natáčení. Diskuze se zúčastní také paní Ludmila Zemanová, která se rovněž na natáčení jako výtvarnice a asistentka režiséra podílela.

Autorský remix Jana Buriana ml. na motivy hudby Zemanových filmů

Novinky

 • 10 lis
  Napsal(a)
  Nechte letošní Vánoce plynout na kouzelné vlně fantaskního a dobrodružného světa Barona Prášila a zažijte neobyčejnou atmosféru pohádkové cesty na Měsíc v oblíbeném rodinném Muzeu…
 • 1 lis
  Napsal(a)
  V pátek 17. 11. máme v muzeu otevřeno stejně jako každý jiný den od 10:00 do 19:00 (poslední vstup v 18:00).
 • 9 říj
  Napsal(a)
  Vyfotili jste se v sobotu 7. října v novém triku Muzea Karla Zemana? Svou fotografii si můžete najít zde.

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz