Aktuality

Před 26 lety nás navždy opustil jeden z nejvýjimečnějších českých režisérů. Karel Zeman zemřel dne 5. dubna 1989, revoluce se již nedočkal. 

V dubnu můžete zhlédnout filmy Karla Zemana nejen v rámci našich nedělních projekcí, ale i za branami samotného muzea! Těšit se můžete na projekci svých oblíbených filmů na velkém filmovém plátně, kde jim to sluší nejvíc, a to v pražském BIO OKO a ústeckém Hraničáři. Projekce navíc vždy doprovodí tematické tvůrčí dílny pro děti. To si nenechte ujít a vyrazte s celou rodinou do kina!

K Velikonocům neodmyslitelně patří pomlázky a malované kraslice. Jak by ale takové Velikonoce vypadaly v pravěku? To budete moci už od 1. do 6. dubna zjistit! Z vrbových proutků upleteme místo pomlázky dinosauří hnízdo, ve kterém se usídlí obří dinosauří vejce!

Vážení přátelé Muzea Karla Zemana, přinášíme vám jména 10 výherců rodinných vstupenek, kteří nás navštívili na veletrhu Holiday World.

Šťastnými účastníky soutěže jsou: Josef Růžička, Kamila Smejkalová, Zdeňka Trenčínská, Miroslava Branžovská, Karel Klíma, Nadežda Balcarová, D. Peisarová, Jaroslava Lhotáková, Petr Davídek, Peter Bačinský. 

Výhercům gratulujeme a budeme je o dalším postupu informovat e-mailem. Všem účastníkům soutěže děkujeme a srdečně zveme k návštěvě muzea!

Muzeum Karla Zemana nebude ani letos chybět na veletrhu Holiday World, který se koná od čtvrtka 19. 2 až do neděle 22. 2. na pražském Výstavišti v Holešovicích. Představí se zde s novou programovou nabídkou pojmenovanou Praha filmová.

Dětské skupiny (školní třídy, kluby, oddíly i dětské domovy) a rodiny s dětmi mohou o posledním lednovém víkendu 30. – 1. 2. 2015 navštívit zdarma nebo za zvýhodněných podmínek vybraná muzea a galerie. Jako klíč jim poslouží Ledová karta vydávaná v rámci akce Ledová Praha.

Připravte se na masopustní veselí a vyrazte do karnevalového průvodu skryti pod jedinečným převlekem! Vyrobte si masku a karnevalový kostým originální metodou proužkování tak, jak ji používal Karel Zeman.

Více informací naleznete zde

Potěšte své děti za vysvědčení a přihlaste je o jarních prázdninách na příměstský tábor do světa filmových kouzel! Čeká na ně pětidenní program, během nichž zažijí spoustu zábavy a proniknou do tajů výroby animovaného filmu. Ten si společně s ostatními také natočí a tábor zakončí slavnostní projekce pro rodiče a přátele.

Více informací naleznete zde

Velké filmy na velkém plátně. Tak zní motto letošního ročníku Projektu 100, který od roku 1995 pořádá Asociace českých filmových klubů. Na velká plátna tuzemských kin letos uvede pět vybraných snímků české i světové kinematografie. A my jsme rádi, že jedním z nich bude digitálně restaurovaný Vynález zkázy Karla Zemana.

V únoru otevíráme další pravidelný kroužek animace! Mladí animátoři a animátorky se v deseti na sebe navazujících lekcích naučí základy animace a společně natočí svůj vlastní krátký film. Podrobné informace o obsahové náplni workshopu, cenu i způsob přihlášení najdete zde.

Novinky

 • 14 kvě
  Napsal(a)
  Dětské úsměvy a rozzářené obličeje jsou pro rodiče tím nejhezčím dárkem na světě. V Muzeu Karla Zemana ale víme, že ještě hezčí pohled je na…
 • 9 kvě
  Napsal(a)
  Po celém světě slaví v pátek 18. května muzea a galerie svůj velký mezinárodní den. Již tradičně se do oslav zapojujeme i my a slavíme ve…
 • 25 dub
  Napsal(a)
  Nezapomeňte se v úterý 1. května zastavit u nás v muzeu a políbit se pod rozkvetlou třešní! Za polibek vašemu milému nebo milé dostanete 1+1…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz