Aktuality

S potěšením zveme všechny milovníky animovaných filmů do kina na hned dva nové české filmy, které mají
v květnu premiéry! Jsou jimi loutkový film Malá z rybárny režiséra Jana Baleje a film Malý pán režiséra Radka Berana.

Oslavte Den dětí ve filmovém duchu a vraťte se skrze poetiku Zemanových filmů i do svých mladých let! Poslední květnovou neděli (31. 5.) čekají v muzeu na děti workshopy animace i hry a soutěže o ceny.

Muzeum Karla Zemana se také v letošním roce zapojuje do unikátní akce, kdy brány pražských muzeí zůstávají i po soumraku otevřené. V rámci Pražské muzejní noci v sobotu 13. 6. nabídne muzeum prohlídku stálé expozice a láká návštěvníky zejména do její nově otevřené části s výstavou o filmu a s moderní trikovou scénou, díky které lidé mohou přímo vstoupit do filmů Karla Zemana a natočit se v nich. Muzeum připravilo také bohatý doprovodný program, který zahrnuje koncert Jana Buriana ml., workshopy animace, promítání filmu Karla Zemana či velkoplošnou projekci archivních fotografií. Jedinečný pohled na noční Prahu a kouzelnou atmosféru zažijí návštěvníci také při nočních plavbách elektroloděmi po Čertovce, které jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu. Pro všechny návštěvníky je vstup do muzea i doprovodný program zdarma. Noční prohlídky muzea budou probíhat až do jedné hodiny ráno.

Všechny děti, které v úterý 30. 6. nebo první prázdninový den 1. 7. přijdou do muzea a ukáží své vysvědčení, mají v doprovodu alespoň jednoho platícího dospělého vstup do expozice zdarma. A nemusejí mít ani samé jedničky!

Ve čtvrtek 23. dubna oslavila své 68. narozeniny paní Ludmila Zemanová.  Přejeme vše nejlepší a mnoho dalších let úspěšné tvůrčí práce.

Naše muzeum se rozrostlo o nový interaktivní prostor, který návštěvníkům nabízí moderní trikovou scénu i tematickou výstavu o filmu od jeho natočení po digitální restaurování. Rozšířenou část muzea ve středu v 17 hodin slavnostně otevřela spoluzakladatelka muzea paní Ludmila Zemanová a americký expert na digitální restaurování James Mockoski. Oba tento týden během svého pobytu v České republice pracují v rámci projektu Čistíme svět fantazie na digitálním restaurování Zemanova filmu Vynález zkázy.

V živém vstupu do Studia 6 na ČT 1 přímo z Muzea Karla Zemana Ludmila Zemanová a Petr Šikoš (Nadace české bijáky) představí ve středu 22. 4. projekt Čistíme svět fantazie. Paní Zemanová zavzpomíná na svého tatínka a Petr Šikoš divákům objasní proces digitálního restaurování a jeho náročnost.

Partneři projektu Čistíme svět fantazie se dohodli na uspořádání veřejné sbírky, jejíž výtěžek bude určen na digitální restaurování tří filmů Karla Zemana. Jedná se o snímky Vynález zkázy, Baron Prášil a Cesta do pravěku. Své příspěvky můžete posílat na transparentní účet Nadace české bijáky 107-5652650247/0100 nebo jednoduše pomocí dárcovské sms v hodnotě 30 Kč ve tvaru DMS BIJAKY na číslo 87 777. Přispívat je možné pravidelně po celý rok zasláním sms ve tvaru DMS ROK BIJAKY, a to opět na číslo 87 777. „Všechny finanční prostředky, které na účet nadace od této chvíle přijdou, budou po dobu tří let použity na restaurování tří filmů Karla Zemana. Jen pro představu, jedna roční DMS pokryje jednu vteřinu restaurování filmu," uvádí předseda správní rady Nadace české bijáky Petr Šikoš. Bližší informace naleznete v sekci Čistíme svět fantazie.

Srdečně vás zveme na výstavu knižní ilustrace pro děti do Villy Pellé. Výstava s názvem Městosvět probíhá od 10. 4. do 19. 6. Představí vám tvorbu šestnácti českých ilustrátorů, od začínajících po světoznámé autory a autorky. Kurátorkou výstavy, jejíž ústředním motivem je město a jeho rozmanité prostředí, je Daniela Kramerová. Výstavu doprovodí i řada zajímavých programů a nejen výtvarných soutěží.

Populární loď Elektronemo opět vyplouvá na Vltavu. Vychutnáte si tak atmosféru filmů Karla Zemana naplno a poznáte kouzelnou atmosféru nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny. Stačí jen usednout a vydat se za dobrodružstvím!

Novinky

 • 14 kvě
  Napsal(a)
  Dětské úsměvy a rozzářené obličeje jsou pro rodiče tím nejhezčím dárkem na světě. V Muzeu Karla Zemana ale víme, že ještě hezčí pohled je na…
 • 9 kvě
  Napsal(a)
  Po celém světě slaví v pátek 18. května muzea a galerie svůj velký mezinárodní den. Již tradičně se do oslav zapojujeme i my a slavíme ve…
 • 25 dub
  Napsal(a)
  Nezapomeňte se v úterý 1. května zastavit u nás v muzeu a políbit se pod rozkvetlou třešní! Za polibek vašemu milému nebo milé dostanete 1+1…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz