Aktuality

Nechte se unést šarmem podmanivých černobílých snímků promítaných v historických kulisách středověkého hradu Křivoklát s nezapomenutelnou atmosférou, která vám na dlouho zůstane v paměti. Noir Film Festival 20. – 23. srpna 2015

Italové zbožňují Karla Zemana. Od 18. července začíná v Itálii světové turné výstavního projektu „Filmový kouzelník: Karel Zeman". Výstavu doprovází retrospektiva nejvýznamnějších filmů slavného tvůrce. Velkolepý projekt vznikl ve spolupráci tří partnerů: Českého centra Milán, Muzea Karla Zemana v Praze a Nadace italského filmu.

Nová triková scéna sklízí úspěch mezi návštěvníky českého pavilonu na Světové výstavě EXPO 2015. Zájemci mohou nahlédnout oknem ponorky nebo přímo vstoupit do podmořského světa Karla Zemana a posadit se na kolo z Vynálezu zkázy. Trik z venkovní strany odkazuje i na další Zemanovy filmy a přibližuje jeho život a tvorbu. V Miláně bude k vidění a vyzkoušení až do konce července.

Všechny děti, které v úterý 30. 6. nebo první prázdninový den 1. 7. přijdou do muzea a ukáží své vysvědčení, mají v doprovodu alespoň jednoho platícího dospělého vstup do expozice zdarma. A nemusejí mít ani samé jedničky!

S potěšením zveme všechny milovníky animovaných filmů do kina na hned dva nové české filmy, které mají
v květnu premiéry! Jsou jimi loutkový film Malá z rybárny režiséra Jana Baleje a film Malý pán režiséra Radka Berana.

Oslavte Den dětí ve filmovém duchu a vraťte se skrze poetiku Zemanových filmů i do svých mladých let! Poslední květnovou neděli (31. 5.) čekají v muzeu na děti workshopy animace i hry a soutěže o ceny.

Muzeum Karla Zemana se také v letošním roce zapojuje do unikátní akce, kdy brány pražských muzeí zůstávají i po soumraku otevřené. V rámci Pražské muzejní noci v sobotu 13. 6. nabídne muzeum prohlídku stálé expozice a láká návštěvníky zejména do její nově otevřené části s výstavou o filmu a s moderní trikovou scénou, díky které lidé mohou přímo vstoupit do filmů Karla Zemana a natočit se v nich. Muzeum připravilo také bohatý doprovodný program, který zahrnuje koncert Jana Buriana ml., workshopy animace, promítání filmu Karla Zemana či velkoplošnou projekci archivních fotografií. Jedinečný pohled na noční Prahu a kouzelnou atmosféru zažijí návštěvníci také při nočních plavbách elektroloděmi po Čertovce, které jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu. Pro všechny návštěvníky je vstup do muzea i doprovodný program zdarma. Noční prohlídky muzea budou probíhat až do jedné hodiny ráno.

Všechny děti, které v úterý 30. 6. nebo první prázdninový den 1. 7. přijdou do muzea a ukáží své vysvědčení, mají v doprovodu alespoň jednoho platícího dospělého vstup do expozice zdarma. A nemusejí mít ani samé jedničky!

Ve čtvrtek 23. dubna oslavila své 68. narozeniny paní Ludmila Zemanová.  Přejeme vše nejlepší a mnoho dalších let úspěšné tvůrčí práce.

Naše muzeum se rozrostlo o nový interaktivní prostor, který návštěvníkům nabízí moderní trikovou scénu i tematickou výstavu o filmu od jeho natočení po digitální restaurování. Rozšířenou část muzea ve středu v 17 hodin slavnostně otevřela spoluzakladatelka muzea paní Ludmila Zemanová a americký expert na digitální restaurování James Mockoski. Oba tento týden během svého pobytu v České republice pracují v rámci projektu Čistíme svět fantazie na digitálním restaurování Zemanova filmu Vynález zkázy.

Novinky

 • 13 srp
  Už se to blíží! Vyndejte si diáře a zakroužkujte si sobotu 6. října, protože s námi slavíte 6. narozeniny Muzea Karla Zemana.
 • 24 čec
  Napsal(a)
  Po dvou proběhlých úspěšných dnech, v nichž jsme se pokaždé věnovali jinému filmu Karla Zemana, jsme se pro velký zájem návštěvníků rozhodli v populární sérii…
 • 5 čec
  Napsal(a)
  Pro všechny fanoušky filmu a animace od září a října 2018 otevíráme řadu možností, jak se vyřádit, poznat nové přátelé, odpočinout si od denního shonu…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz