Aktuality

Od února 2017 otevíráme pro milovníky filmových kouzel pravidelný kroužek animace.

Již před 57 lety režisér Karel Zeman vytvořil ve filmu Vynález zkázy tajuplný svět, který se díky spolupráci Nadace české bijáky, Muzea Karla Zemana, České televize a usilovné práci českých restaurátorů z Universal Production Partners (UPP) opět vrací na velká filmová plátna dnešních kin. Zítra 30.7.2015 ho diváci mohou zhlédnout na Letní filmové škole, po této distribuční premiéře bude film uveden v rámci Projektu 100 v kinech po celé České republice a také jej bude možné stahovat na legálních videotékách. Jak restaurování filmu probíhalo a jaké jedinečné záběry odhalilo, ukazuje nové video.

Nechte se unést šarmem podmanivých černobílých snímků promítaných v historických kulisách středověkého hradu Křivoklát s nezapomenutelnou atmosférou, která vám na dlouho zůstane v paměti. Noir Film Festival 20. – 23. srpna 2015

Italové zbožňují Karla Zemana. Od 18. července začíná v Itálii světové turné výstavního projektu „Filmový kouzelník: Karel Zeman". Výstavu doprovází retrospektiva nejvýznamnějších filmů slavného tvůrce. Velkolepý projekt vznikl ve spolupráci tří partnerů: Českého centra Milán, Muzea Karla Zemana v Praze a Nadace italského filmu.

Nová triková scéna sklízí úspěch mezi návštěvníky českého pavilonu na Světové výstavě EXPO 2015. Zájemci mohou nahlédnout oknem ponorky nebo přímo vstoupit do podmořského světa Karla Zemana a posadit se na kolo z Vynálezu zkázy. Trik z venkovní strany odkazuje i na další Zemanovy filmy a přibližuje jeho život a tvorbu. V Miláně bude k vidění a vyzkoušení až do konce července.

Všechny děti, které v úterý 30. 6. nebo první prázdninový den 1. 7. přijdou do muzea a ukáží své vysvědčení, mají v doprovodu alespoň jednoho platícího dospělého vstup do expozice zdarma. A nemusejí mít ani samé jedničky!

S potěšením zveme všechny milovníky animovaných filmů do kina na hned dva nové české filmy, které mají
v květnu premiéry! Jsou jimi loutkový film Malá z rybárny režiséra Jana Baleje a film Malý pán režiséra Radka Berana.

Oslavte Den dětí ve filmovém duchu a vraťte se skrze poetiku Zemanových filmů i do svých mladých let! Poslední květnovou neděli (31. 5.) čekají v muzeu na děti workshopy animace i hry a soutěže o ceny.

Muzeum Karla Zemana se také v letošním roce zapojuje do unikátní akce, kdy brány pražských muzeí zůstávají i po soumraku otevřené. V rámci Pražské muzejní noci v sobotu 13. 6. nabídne muzeum prohlídku stálé expozice a láká návštěvníky zejména do její nově otevřené části s výstavou o filmu a s moderní trikovou scénou, díky které lidé mohou přímo vstoupit do filmů Karla Zemana a natočit se v nich. Muzeum připravilo také bohatý doprovodný program, který zahrnuje koncert Jana Buriana ml., workshopy animace, promítání filmu Karla Zemana či velkoplošnou projekci archivních fotografií. Jedinečný pohled na noční Prahu a kouzelnou atmosféru zažijí návštěvníci také při nočních plavbách elektroloděmi po Čertovce, které jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu. Pro všechny návštěvníky je vstup do muzea i doprovodný program zdarma. Noční prohlídky muzea budou probíhat až do jedné hodiny ráno.

Všechny děti, které v úterý 30. 6. nebo první prázdninový den 1. 7. přijdou do muzea a ukáží své vysvědčení, mají v doprovodu alespoň jednoho platícího dospělého vstup do expozice zdarma. A nemusejí mít ani samé jedničky!

Novinky

 • 21 úno
  Napsal(a)
  V sobotu 3. března budeme společně čelit svým vnitřním strachům! Při příležitosti 40. výročí české premiéry unikátního celovečerního filmu Karla Zemana – Čarodějův učeň a…
 • 2 úno
  Napsal(a)
  Chcete si se svým milovaným či milovanou užít celý den, a nejen pár hodin večer? Rádi byste zkusili něco nového a společně objevovali? Vyrazte spolu…
 • 31 led
  Napsal(a)
  Ve dnech 2.−4. února můžete v rámci akce Ledová Praha s celou rodinou navštívit desítky pražských kulturních institucí za zvýhodněné ceny. Stačí se na pokladnách…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz