Aktuality

Zaposlouchali jste se při prohlídce naší expozice do doprovodné, naprosto podmanivé hudby z dílny Clarinet Factory? Oblíbili jste si ji a chcete si poslechnout jejich další skladby? Pak přijměte v neděli 24. ledna ve 21:45 na ČT art naše pozvání ke sledování záznamu koncertu Ozvěny z kamene z Nečínského lomu, kde toto už 15 let pořádají právě zakladatelé Muzea Karla Zemana Ondřej Beránek a Jakub Fabel.

Všechny filmové příznivce, co stále ještě dávají přednost sbírce fyzických médií jistě potěší zpráva, že digitálně restaurovaná verze Vynálezu zkázy je, po úspěšné cestě mnoha kinosály v ČR, k dispozici na Blu-ray. Samozřejmě v HD kvalitě obrazu i zvuku a s bohatou bonusovou výbavou. Disk seženete například v našem e-shopu za cenu 399 Kč.

Pokud se do Muzea Karla Zemana chystáte během nadcházejjících vánočních svátků, věnujte, prosím, pozornost pozměněné otevírací době v tomto období.

Nabité výtvarné dílny a workshopy animace doplní v sobotu 19. 12. 2015 od 13:00 jedinečný sklářský workshop od výtvarnice Kamily Parsi, autorky kopie sošky tanečnice z filmu Karla Zemana, Inspirace.

Vánoce jsou svátky kouzel - ta filmová si můžete vyzkoušet v prosinci v Muzeu Karla Zemana. Každý adventní víkend pro vás totiž máme připravený bohatý program!

S prvním sněhem přichází i první vánoční radosti. Přijďte 1. prosince v 17:00 nasát kouzelnou atmosféru Vánoc na slavnostní rozsvícení vánočního stromečku spojeného s křtem knihy Karel Zeman a jeho kouzelný svět. Křtu se osobně zúčastní i jedna z autorek Ludmila Zemanová.

Dnes si připomínáme 105. půlkulaté výročí narozenin kouzelníka filmového plátna Karla Zemana, který se narodil 3. 11. 1910 v Ostroměři u Nové Paky. Režisér úspěšných snímků jako jsou Vynález zkázy, Baron Prášil, Cesta do Pravěku nebo Čarodějův učeň byl výjimečný nejen díky své originalitě, ale i nadčasovosti jeho filmových snímků.

Ve dnech 8. - 10. října 2015 oslavíme už 3. narozeniny Muzea Karla Zemana. Pro pozemšťany i měsíčňany jsme připravili bohatý program v duchu Prahy filmové. Vyzkoušíte si jízdu na Segwayi, budete se plavit lodí po Čertovce a Vltavě, projdete se po filmových lokalitách Malé Strany nebo zhlédnete ukázky práce kostymérek, maskérek a vlásenkářek z Barrandov Studio. Nejen pro děti jsme připravili hry v expozici, výtvarné dílny nebo workshopy animace a trikové tvorby.

Od února 2017 otevíráme pro milovníky filmových kouzel pravidelný kroužek animace.

Již před 57 lety režisér Karel Zeman vytvořil ve filmu Vynález zkázy tajuplný svět, který se díky spolupráci Nadace české bijáky, Muzea Karla Zemana, České televize a usilovné práci českých restaurátorů z Universal Production Partners (UPP) opět vrací na velká filmová plátna dnešních kin. Zítra 30.7.2015 ho diváci mohou zhlédnout na Letní filmové škole, po této distribuční premiéře bude film uveden v rámci Projektu 100 v kinech po celé České republice a také jej bude možné stahovat na legálních videotékách. Jak restaurování filmu probíhalo a jaké jedinečné záběry odhalilo, ukazuje nové video.

Novinky

 • 13 srp
  Už se to blíží! Vyndejte si diáře a zakroužkujte si sobotu 6. října, protože s námi slavíte 6. narozeniny Muzea Karla Zemana.
 • 24 čec
  Napsal(a)
  Po dvou proběhlých úspěšných dnech, v nichž jsme se pokaždé věnovali jinému filmu Karla Zemana, jsme se pro velký zájem návštěvníků rozhodli v populární sérii…
 • 5 čec
  Napsal(a)
  Pro všechny fanoušky filmu a animace od září a října 2018 otevíráme řadu možností, jak se vyřádit, poznat nové přátelé, odpočinout si od denního shonu…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz