Aktuality

Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s Nadací Antonika Simony Krainové připravili na celý červen akci, senioři v doprovodu dospělé platící osoby mají vstup do muzea zcela zdarma.

 

V sobotu 11. června 2016 proběhne 13. ročník Pražské muzejní noci, které se tradičně zúčastní i Muzeum Karla Zemana. Přijďte na speciální noční prohlídku expozice, a to zcela zdarma!

 

Muzeum pro vás bude otevřeno od 19:00 do 01:00 a kromě prohlídky stálé expozice je pro vás připraveno promítání digitálně restaurovaných filmů Karla Zemana – Vynález zkázy a Baron Prášil, který měl nedávno premiéru na ZLÍN FILM FESTIVAL.

 

Kompletní program Pražské muzejní noci naleznete zde: www.prazskamuzejninoc.cz/2016/

Vážení přátelé Muzea Karla Zemana, přinášíme vám jména výherců rodinných vstupenek, kteří nás navštívili na Zlínském filmovém festivalu 2016 a na Ratolest Festu 2016.

 

Šťastnými účastníky zlínské soutěže jsou: Eliška Kostková, Petra Šintálová, Petra Kozáková a Lucie Pavlíková. V Praze na Ratolest Ferstu uspěli: Ilona Nováková, Markéta Cacáková, Věra Strašilová, Alena Cikánková a Tomáš Mašek.  

 

Výhercům gratulujeme a budeme je o dalším postupu informovat e-mailem. Všem účastníkům soutěže děkujeme a srdečně zveme k návštěvě muzea!

Oslavte den dětí ve filmovém duchu a vraťte se skrze poetiku Zemanových filmů i do svých mladých let! 
V sobotu 4. června 2016 jsme pro vás i vaše děti připravili bohatý program

 

Přijďte si užít den plný zážitků pro malé i velké na náplavku Prahy 2 a Prahy 5, kde se v sobotu 28. května uskuteční Ratolest Fest za účasti Muzea Karla Zemana. Akce bude probíhat v sobotu celý den od 9:00 do 19:00 hodin, a přímo na náplavce pro vás bude připraveno mnoho stanovišť, pro děti i dospělé. Jedním z nich bude na Rašínově nábřeží i stanoviště Muzea Karla Zemana!

V březnu jsme uspořádali Velkou velikonoční soutěž pro šikovné ruce. Konkurence byla opravdu veliká, sešly se nám ponorky i vzducholodě z celé České republiky. Od 28. do 31. března 2016 proběhla výstava všech soutěžních kraslic v expozici Muzea Karla Zemana a návštěvníci je mohli bodově ohodnotit. Ve velmi těsném výsledku zvítězila ukradená vzducholoď zdobená korálky a motorkem ze skořice od Šimona Lukáše.

Hody, hody doprovody, dejte ponorky malovaný!

Vypravte se na Velikonoce do Muzea Karla Zemana! Přijďte si vyrobit netradiční velikonoční ozdoby z filmových pásů nebo nabarvit obří dinosauří vejce, každý den od 25. – 28. března 2016.

I letos jsme pro vás připravili širokou nabídku workshopů animace a trikové tvorby pro děti i dospělé od 6 do 100 let. Staňte se scénáristy, režiséry i mistry speciálních efektů a odneste si vlastní animovaný film!

Studium bývá často náročné, i proto je nutné děti pozitivně motivovat. Pro žáky základních a středních škol jsme připravili odměnu za pololetní vysvědčení – volný nebo zvýhodněný vstup do muzea o víkendu 29. – 31. ledna 2016. A nemusí mít ani samé jedničky!

 

Novinky

 • 13 srp
  Už se to blíží! Vyndejte si diáře a zakroužkujte si sobotu 6. října, protože s námi slavíte 6. narozeniny Muzea Karla Zemana.
 • 24 čec
  Napsal(a)
  Po dvou proběhlých úspěšných dnech, v nichž jsme se pokaždé věnovali jinému filmu Karla Zemana, jsme se pro velký zájem návštěvníků rozhodli v populární sérii…
 • 5 čec
  Napsal(a)
  Pro všechny fanoušky filmu a animace od září a října 2018 otevíráme řadu možností, jak se vyřádit, poznat nové přátelé, odpočinout si od denního shonu…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz