Aktuality

I letos jsme pro vás připravili širokou nabídku workshopů animace a trikové tvorby pro děti i dospělé od 6 do 100 let. Staňte se scénáristy, režiséry i mistry speciálních efektů a odneste si vlastní animovaný film!

Studium bývá často náročné, i proto je nutné děti pozitivně motivovat. Pro žáky základních a středních škol jsme připravili odměnu za pololetní vysvědčení – volný nebo zvýhodněný vstup do muzea o víkendu 29. – 31. ledna 2016. A nemusí mít ani samé jedničky!

 

Zaposlouchali jste se při prohlídce naší expozice do doprovodné, naprosto podmanivé hudby z dílny Clarinet Factory? Oblíbili jste si ji a chcete si poslechnout jejich další skladby? Pak přijměte v neděli 24. ledna ve 21:45 na ČT art naše pozvání ke sledování záznamu koncertu Ozvěny z kamene z Nečínského lomu, kde toto už 15 let pořádají právě zakladatelé Muzea Karla Zemana Ondřej Beránek a Jakub Fabel.

Všechny filmové příznivce, co stále ještě dávají přednost sbírce fyzických médií jistě potěší zpráva, že digitálně restaurovaná verze Vynálezu zkázy je, po úspěšné cestě mnoha kinosály v ČR, k dispozici na Blu-ray. Samozřejmě v HD kvalitě obrazu i zvuku a s bohatou bonusovou výbavou. Disk seženete například v našem e-shopu za cenu 399 Kč.

Pokud se do Muzea Karla Zemana chystáte během nadcházejjících vánočních svátků, věnujte, prosím, pozornost pozměněné otevírací době v tomto období.

Nabité výtvarné dílny a workshopy animace doplní v sobotu 19. 12. 2015 od 13:00 jedinečný sklářský workshop od výtvarnice Kamily Parsi, autorky kopie sošky tanečnice z filmu Karla Zemana, Inspirace.

Vánoce jsou svátky kouzel - ta filmová si můžete vyzkoušet v prosinci v Muzeu Karla Zemana. Každý adventní víkend pro vás totiž máme připravený bohatý program!

S prvním sněhem přichází i první vánoční radosti. Přijďte 1. prosince v 17:00 nasát kouzelnou atmosféru Vánoc na slavnostní rozsvícení vánočního stromečku spojeného s křtem knihy Karel Zeman a jeho kouzelný svět. Křtu se osobně zúčastní i jedna z autorek Ludmila Zemanová.

Dnes si připomínáme 105. půlkulaté výročí narozenin kouzelníka filmového plátna Karla Zemana, který se narodil 3. 11. 1910 v Ostroměři u Nové Paky. Režisér úspěšných snímků jako jsou Vynález zkázy, Baron Prášil, Cesta do Pravěku nebo Čarodějův učeň byl výjimečný nejen díky své originalitě, ale i nadčasovosti jeho filmových snímků.

Ve dnech 8. - 10. října 2015 oslavíme už 3. narozeniny Muzea Karla Zemana. Pro pozemšťany i měsíčňany jsme připravili bohatý program v duchu Prahy filmové. Vyzkoušíte si jízdu na Segwayi, budete se plavit lodí po Čertovce a Vltavě, projdete se po filmových lokalitách Malé Strany nebo zhlédnete ukázky práce kostymérek, maskérek a vlásenkářek z Barrandov Studio. Nejen pro děti jsme připravili hry v expozici, výtvarné dílny nebo workshopy animace a trikové tvorby.

Novinky

 • 21 úno
  Napsal(a)
  V sobotu 3. března budeme společně čelit svým vnitřním strachům! Při příležitosti 40. výročí české premiéry unikátního celovečerního filmu Karla Zemana – Čarodějův učeň a…
 • 2 úno
  Napsal(a)
  Chcete si se svým milovaným či milovanou užít celý den, a nejen pár hodin večer? Rádi byste zkusili něco nového a společně objevovali? Vyrazte spolu…
 • 31 led
  Napsal(a)
  Ve dnech 2.−4. února můžete v rámci akce Ledová Praha s celou rodinou navštívit desítky pražských kulturních institucí za zvýhodněné ceny. Stačí se na pokladnách…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz