Aktuality

Nabité výtvarné dílny a workshopy animace doplní v sobotu 19. 12. 2015 od 13:00 jedinečný sklářský workshop od výtvarnice Kamily Parsi, autorky kopie sošky tanečnice z filmu Karla Zemana, Inspirace.

Vánoce jsou svátky kouzel - ta filmová si můžete vyzkoušet v prosinci v Muzeu Karla Zemana. Každý adventní víkend pro vás totiž máme připravený bohatý program!

S prvním sněhem přichází i první vánoční radosti. Přijďte 1. prosince v 17:00 nasát kouzelnou atmosféru Vánoc na slavnostní rozsvícení vánočního stromečku spojeného s křtem knihy Karel Zeman a jeho kouzelný svět. Křtu se osobně zúčastní i jedna z autorek Ludmila Zemanová.

Dnes si připomínáme 105. půlkulaté výročí narozenin kouzelníka filmového plátna Karla Zemana, který se narodil 3. 11. 1910 v Ostroměři u Nové Paky. Režisér úspěšných snímků jako jsou Vynález zkázy, Baron Prášil, Cesta do Pravěku nebo Čarodějův učeň byl výjimečný nejen díky své originalitě, ale i nadčasovosti jeho filmových snímků.

Ve dnech 8. - 10. října 2015 oslavíme už 3. narozeniny Muzea Karla Zemana. Pro pozemšťany i měsíčňany jsme připravili bohatý program v duchu Prahy filmové. Vyzkoušíte si jízdu na Segwayi, budete se plavit lodí po Čertovce a Vltavě, projdete se po filmových lokalitách Malé Strany nebo zhlédnete ukázky práce kostymérek, maskérek a vlásenkářek z Barrandov Studio. Nejen pro děti jsme připravili hry v expozici, výtvarné dílny nebo workshopy animace a trikové tvorby.

Od února 2017 otevíráme pro milovníky filmových kouzel pravidelný kroužek animace.

Již před 57 lety režisér Karel Zeman vytvořil ve filmu Vynález zkázy tajuplný svět, který se díky spolupráci Nadace české bijáky, Muzea Karla Zemana, České televize a usilovné práci českých restaurátorů z Universal Production Partners (UPP) opět vrací na velká filmová plátna dnešních kin. Zítra 30.7.2015 ho diváci mohou zhlédnout na Letní filmové škole, po této distribuční premiéře bude film uveden v rámci Projektu 100 v kinech po celé České republice a také jej bude možné stahovat na legálních videotékách. Jak restaurování filmu probíhalo a jaké jedinečné záběry odhalilo, ukazuje nové video.

Nechte se unést šarmem podmanivých černobílých snímků promítaných v historických kulisách středověkého hradu Křivoklát s nezapomenutelnou atmosférou, která vám na dlouho zůstane v paměti. Noir Film Festival 20. – 23. srpna 2015

Italové zbožňují Karla Zemana. Od 18. července začíná v Itálii světové turné výstavního projektu „Filmový kouzelník: Karel Zeman". Výstavu doprovází retrospektiva nejvýznamnějších filmů slavného tvůrce. Velkolepý projekt vznikl ve spolupráci tří partnerů: Českého centra Milán, Muzea Karla Zemana v Praze a Nadace italského filmu.

Nová triková scéna sklízí úspěch mezi návštěvníky českého pavilonu na Světové výstavě EXPO 2015. Zájemci mohou nahlédnout oknem ponorky nebo přímo vstoupit do podmořského světa Karla Zemana a posadit se na kolo z Vynálezu zkázy. Trik z venkovní strany odkazuje i na další Zemanovy filmy a přibližuje jeho život a tvorbu. V Miláně bude k vidění a vyzkoušení až do konce července.

Novinky

 • 10 lis
  Napsal(a)
  Nechte letošní Vánoce plynout na kouzelné vlně fantaskního a dobrodružného světa Barona Prášila a zažijte neobyčejnou atmosféru pohádkové cesty na Měsíc v oblíbeném rodinném Muzeu…
 • 1 lis
  Napsal(a)
  V pátek 17. 11. máme v muzeu otevřeno stejně jako každý jiný den od 10:00 do 19:00 (poslední vstup v 18:00).
 • 9 říj
  Napsal(a)
  Vyfotili jste se v sobotu 7. října v novém triku Muzea Karla Zemana? Svou fotografii si můžete najít zde.

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz