Aktuality

Oslavte den dětí ve filmovém duchu a vraťte se skrze poetiku Zemanových filmů i do svých mladých let! 
V sobotu 4. června 2016 jsme pro vás i vaše děti připravili bohatý program

 

Přijďte si užít den plný zážitků pro malé i velké na náplavku Prahy 2 a Prahy 5, kde se v sobotu 28. května uskuteční Ratolest Fest za účasti Muzea Karla Zemana. Akce bude probíhat v sobotu celý den od 9:00 do 19:00 hodin, a přímo na náplavce pro vás bude připraveno mnoho stanovišť, pro děti i dospělé. Jedním z nich bude na Rašínově nábřeží i stanoviště Muzea Karla Zemana!

V březnu jsme uspořádali Velkou velikonoční soutěž pro šikovné ruce. Konkurence byla opravdu veliká, sešly se nám ponorky i vzducholodě z celé České republiky. Od 28. do 31. března 2016 proběhla výstava všech soutěžních kraslic v expozici Muzea Karla Zemana a návštěvníci je mohli bodově ohodnotit. Ve velmi těsném výsledku zvítězila ukradená vzducholoď zdobená korálky a motorkem ze skořice od Šimona Lukáše.

Hody, hody doprovody, dejte ponorky malovaný!

Vypravte se na Velikonoce do Muzea Karla Zemana! Přijďte si vyrobit netradiční velikonoční ozdoby z filmových pásů nebo nabarvit obří dinosauří vejce, každý den od 25. – 28. března 2016.

I letos jsme pro vás připravili širokou nabídku workshopů animace a trikové tvorby pro děti i dospělé od 6 do 100 let. Staňte se scénáristy, režiséry i mistry speciálních efektů a odneste si vlastní animovaný film!

Studium bývá často náročné, i proto je nutné děti pozitivně motivovat. Pro žáky základních a středních škol jsme připravili odměnu za pololetní vysvědčení – volný nebo zvýhodněný vstup do muzea o víkendu 29. – 31. ledna 2016. A nemusí mít ani samé jedničky!

 

Zaposlouchali jste se při prohlídce naší expozice do doprovodné, naprosto podmanivé hudby z dílny Clarinet Factory? Oblíbili jste si ji a chcete si poslechnout jejich další skladby? Pak přijměte v neděli 24. ledna ve 21:45 na ČT art naše pozvání ke sledování záznamu koncertu Ozvěny z kamene z Nečínského lomu, kde toto už 15 let pořádají právě zakladatelé Muzea Karla Zemana Ondřej Beránek a Jakub Fabel.

Všechny filmové příznivce, co stále ještě dávají přednost sbírce fyzických médií jistě potěší zpráva, že digitálně restaurovaná verze Vynálezu zkázy je, po úspěšné cestě mnoha kinosály v ČR, k dispozici na Blu-ray. Samozřejmě v HD kvalitě obrazu i zvuku a s bohatou bonusovou výbavou. Disk seženete například v našem e-shopu za cenu 399 Kč.

Pokud se do Muzea Karla Zemana chystáte během nadcházejjících vánočních svátků, věnujte, prosím, pozornost pozměněné otevírací době v tomto období.

Novinky

 • 10 lis
  Napsal(a)
  Nechte letošní Vánoce plynout na kouzelné vlně fantaskního a dobrodružného světa Barona Prášila a zažijte neobyčejnou atmosféru pohádkové cesty na Měsíc v oblíbeném rodinném Muzeu…
 • 1 lis
  Napsal(a)
  V pátek 17. 11. máme v muzeu otevřeno stejně jako každý jiný den od 10:00 do 19:00 (poslední vstup v 18:00).
 • 9 říj
  Napsal(a)
  Vyfotili jste se v sobotu 7. října v novém triku Muzea Karla Zemana? Svou fotografii si můžete najít zde.

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz