Aktuality

Praha, 22. května 2017

Ve středu v podvečer proběhlo vyhlášení soutěže o nejlepší plakát Muzea Karla Zemana v rozšířené expozici Muzea, kde jsou všechny soutěžní práce vystaveny. Výstavy se osobně zúčastnila i Ludmila Zemanová, výtvarnice, ilustrátorka a dcera Karla Zemana, která předala výhercům ocenění.

Praha, 21. května 2017

Zahrajte si s dětmi hry vašeho mládí 3. června 2017 v Muzeu Karla Zemana a oslavte dětský den jako vystřižený z dob nedávno minulých. Těšit se můžete na cvrnkání kuliček, házení žabek do Čertovky, skákání gumy, workshop předanimačních technik nebo přehlídku retro hraček.

Muzea a galerie na celém světě oslaví svůj den ve čtvrtek 18. května 2017, nebude chybět ani Muzeum Karla Zemana na Malé Straně. Na návštěvníky čeká prodloužená otevírací doba do 21:00, večerní komentované prohlídky zdarma, a navíc sleva na vstupné po předložení vstupenky z jakéhokoliv 
muzea nebo galerie v České republice!

Praha, 3. května 2017

Potěšte svou maminku originálním dárkem z filmových pásů ke Dni matek! V našich kreativních výtvarných dílnách můžete pro maminku vytvořit čelenku, sponku nebo brož z filmových pásů.

Praha, 1. května 2017

Po prvomájové procházce po Petříně, nejvyhledávanějším kopci všech zamilovaných v Praze, se nezapomeňte zastavit do Muzea Karla Zemana na Malé Straně, kde bude prvomájový den věnován přehlídce filmů Karla Zemana. A nejen těch zamilovaných.

Praha, 28. dubna 2017

Tento víkend oslavíme v Muzeu Karla Zemana už 50 let od premiéry barevného fantaskního filmu Ukradená vzducholoď režiséra Karla Zemana, která se uskutečnila 28. dubna 1967. Můžete se těšit
na prohlídku expozice, plavbu lodí po Čertovce a Vltavě nebo kreativní výtvarné dílny, kde si vyro-
bíte vlastní „ukradenou“ vzducholoď. Vyfotit se pak můžete přímo v kulisách filmu!

17. dubna 2017

V pondělí 17. dubna 2017 vás na Malé Straně v blízkosti Muzea Karla Zemana čeká dobrodružná
výprava za dinosauřími vejci!

13. – 17. dubna 2017

Jednou v roce na Velikonoce se v Muzeu Karla Zemana dějí zvláštní věci. Místo kuřat líhnou se dinosauři, místo pomlázky pleteme dinosauří hnízdo. Oslavte svátky jara se svými blízkými
netradičně, v kulisách filmu Cesta do pravěku, který co nevidět oslaví své 62. narozeniny!

Nově můžete v Muzeu Karla Zemana platit za vstupenky těmito čtyřmi druhy poukázek Le Chèque Déjeuner - Unišek, Unišek+, Unišek+ FKSP a Cadhoc. Hotovost z těchto poukázek zpět nevracíme.

K masopustu každoročně patří veselí, spousta jídla, a hlavně průvody v maskách. Masopust je tradiční oslava před dlouhým postním obdobím, kterou byste rozhodně neměli minout. Vyrobte si originální škrabošku z filmových pásů v Muzeu Karla Zemana a vrhněte se do víru oslav a maškarních plesů!

Novinky

 • 10 lis
  Napsal(a)
  Nechte letošní Vánoce plynout na kouzelné vlně fantaskního a dobrodružného světa Barona Prášila a zažijte neobyčejnou atmosféru pohádkové cesty na Měsíc v oblíbeném rodinném Muzeu…
 • 1 lis
  Napsal(a)
  V pátek 17. 11. máme v muzeu otevřeno stejně jako každý jiný den od 10:00 do 19:00 (poslední vstup v 18:00).
 • 9 říj
  Napsal(a)
  Vyfotili jste se v sobotu 7. října v novém triku Muzea Karla Zemana? Svou fotografii si můžete najít zde.

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz