Aktuality

Ani o nejdůležitějších jarních svátcích Muzeum Karla Zemana nezahálí. Pokud se chytáte během velikonočních prázdnin do centra Prahy, určitě se u nás zastavte!

V průběhu Velikonočních svátků jsme pro návštěvníky připravili workshopy animace na velikonoční téma: 30. 3. 2013 od 10,00, 12,30 a 15,00. V hlavní roli – jak jinak - vejce!

A to není všechno! Vyhlašujeme velkou velikonoční soutěž!

Vejce jako ponorka!

Vyrobte z vajíčka vlastní ponorku, třeba některou z těch, které znáte ze Zemanova filmu Vynález zkázy. Přineste nám ji do 1. 4. 2013 do Muzea a užijte si návštěvu expozice zdarma!
Každý dětský návštěvník, který svůj výrobek přinese do Muzea mezi 29. 3. a 1. 4., má v doprovodu alespoň jedné dospělé osoby vstup zdarma!

Všechny výrobky budou po dobu Velikonoc vystaveny v Muzeu Karla Zemana a poté na stránkách www.muzeumkarlazemana.cz, kde mohou návštěvníci stránek hlasovat o nejhezčí ponorku. Autoři 3 nejhezčích ponorek budou odměněni zajímavými cenami!

Muzeum je během velikonočních svátků otevřeno každý den. Jste srdečně zváni!

V Muzeu Karla Zemana se před 14 dny natáčel pořad pro Český rozhlas - Radiodárek. Celý je věnován Karlu Zemanovi.

Poslouchat jej můžete spolu s námi v neděli, hned po 11 hodině, na vlnách Českého rozhlasu Dvojky.

Není tedy divu, že jako hlavní hosté na přání se v muzeu setkáme zejména s představiteli hlavních rolí jeho legendárních filmů.

“Cestu do pravěku“ zastupují Zdeněk Husták a Josef Lukáš, „Barona Prášila“ Rudolf Jelínek a filmy „Ukradená Vzducholoď“ a „Na Kometě„ reprezentuje Hanuš Bor.

V pořadu nechybí ani vyznání trikového specialisty Borise Masníka a dcery Karla Zemana Ludmily Zemanové.
Zábavnou hodinkou, plnou poetických skladeb hudební skupiny Clarinet Factory, fundovaně provází Dalibor Gondík, ve kterém jsme oběvili velkého milovníka Zemanova díla.

Muzeum Karla Zemana obdrželo Cenu ARAS. Toto ocenění uděluje Asociace režisérů a kameramanů za výrazné tvůrčí, organizační nebo producentské činy v oblasti audiovize. Děkujeme!

Slavnostní vyhlášení ocenění a předání sošky, která je s cenou spojená, proběhlo v rámci zahájení filmového Festivalu FEBIO FEST v pražském kině Cinestar Anděl. Zástupci Muzea Kala Zemana ocenění přijali z rukou předsedy poroty Ceny ARAS 2013, režiséra a scénáristy Petra Kaňky a spisovatele a scénáristy Miroslava Adamce. 

Autorkou nového artefaktu, který je s Cenou ARAS spojen letos poprvé, je akademická sochařka Šárka Radová. Malá figurální plastika je ztělesněním „Múzy filmařů“. Toto dílo je tvořeno z biskvitu, bílého porcelánu bez glazury. Na soklu sošky je nyní uvedeno – „Cena ARAS“ a na sousedící straně podstavce rok udělení „2013“. Nápis na soklu je v cihlové červeni zatřené do vyrytého písma.

 

 

 

Přednáška odkrývající zákulisí filmového triku v Čechách i ve světě.

Boris Masník vás během 2 hodinové přednášky, plné poutavých ukázek, provede vývojem trikové tvorby od dob klasických technologií druhé poloviny 20. století, ve kterých kraloval vizionář Karel Zeman, až po současnost. Seznámí vás s jednotlivými klasickými technikami, přelomovými filmy i aktuálními trendy počítačových triků v éře 3D filmů a digitálních technologií.

Pozor omezená kapacita! Rezervujte si své místo včas. 

20.4.2013 • Začátek 15:00. • Cena 90.- Kč / osobu, při současném zakoupení vstupenky do Muzea 60.- Kč • Rezervace.

Vážení přátelé Muzea Karla Zemana, přinášíme vám jména 10 výherců rodinných vstupenek, kteří nás navštívili na veletrhu Holiday World.

Šťastnými účastníky soutěže jsou: Petra Hatriková, Sára Janatová, Silvie Jirátová, Jiří Klaban, Pavla Fabianová, Tomáš Kohout, Jiří Včeliš, Tomáš Zíka, František Sochor a Jan Šenkýř.

Výhercům gratulujeme a budeme je o dalším postupu informovat emailem. Všem účastníkům soutěže děkujeme a srdečně zveme k návštěvě muzea!

Zveme Vás na Veletrh HOLIDAY WORLD. Představíme zde poprvé interaktivní expozici "Cesta do pravěku", nový trik s téměř čtyř metrovým mamutem, který vám umožní podniknout nevšení cestu do dávných časů v atmosféře oblíbených filmů Karla Zemana.

Muzeum Karla Zemana ve spolupráci se společností Incheba Praha připravilo pro návštěvníky veletrhu od 7. do 10. února na pražském výstavišti v Holešovicích opravdovou lahůdku. Svými rozměry předčí expozice i některé triky v samotném Muzeu. Mimo interaktivní expozici Muzeum Karla Zemana připravilo autogramiádu herců z tohoto filmu a ukázky kreativních výtvarných dílen a workshopů animace pro malé návštěvníky veletrhu.

V edici Filmový klub Karla Zemna vychází 9. ledna již třetí titul! Je jím jeden z nejoceňovanějších Zemanových filmů - Baron Prášil. 

Workshopy animace a trikové tvorby.

Muzeum Karla Zemana vydává první tři filmy Karla Zemana.

Poprvé v digitalizované podobě, s bonusovým materiálem i anglickými titulky – tak vyjdou již za pár dnů první tři filmy z edice „Filmový klub Karla Zemana“.

Novinky

 • 14 čen
  Napsal(a)
  Oslavte začátek léta verneovskými dobrodružstvími společně s kluky z Ukradené vzducholodi nebo vesmírným výletem na Měsíc s Baronem Prášilem a užijte si s námi Dny…
 • 14 kvě
  Napsal(a)
  Dětské úsměvy a rozzářené obličeje jsou pro rodiče tím nejhezčím dárkem na světě. V Muzeu Karla Zemana ale víme, že ještě hezčí pohled je na…
 • 9 kvě
  Napsal(a)
  Po celém světě slaví v pátek 18. května muzea a galerie svůj velký mezinárodní den. Již tradičně se do oslav zapojujeme i my a slavíme ve…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz