Aktuality

Pět let uběhlo jako na koni a Muzeum Karla Zemana slaví první (polo)kulaté narozeniny! Oslavte je
s námi - přijďte na celodenní festival, který bude přehlídkou díla a tvorby Karla Zemana. Festival se koná
v sobotu 7. října 2017 od 10 - 19h v běžně nepřístupném legendárním Kině 64 U Hradeb v Mostecké ulici
na Malé Straně, a samozřejmě také přímo v Muzeu Karla Zemana, kde se návštěvníkům expozice poprvé představí nová triková scéna z filmu Baron Prášil.

Nejen děti, ale i dospělí mohou od září v Muzeu Karla Zemana proniknout do tajů animovaného filmu v kroužcích a kurzech animace.

Prázdniny pomalu končí a Muzeum Karla Zemana pro vás připravilo i na poslední prázdninový víkend doprovodný program.

Nabízíme možnost stát se členem týmu Muzea Karla Zemana. 

Praha / Jeruzalém, Izrael, 11. srpna 2017

Mezinárodní festival loutkového divadla v izraelském Jeruzalémě – jeden z nejvýznamnějších loutkových festivalů na světě – připravil v úzké spolupráci s Muzeem Karla Zemana a Českým Centrem v Izraeli svým návštěvníkům atraktivní filmový program, a také unikátní trikovou instalaci!

Pojďte s námi příští víkend zažít pravěk na hrad Orlík nad Humpolcem. 

V úterý 22. srpna 2017 uplyne 59. let od české premiéry jednoho z nejznámějších filmů Karla Zemana
Vynález zkázy, který se promítal v 96 kinech v New Yorku současně a získal mimo jiné Velkou cenu
na Světové výstavě EXPO 58 v Bruselu.

Muzeum Karla Zemana se stalo partnery věrnostního programu Sphere. Držitelé karty Sphere získají po předložení karty na pokladně muzea 15% slevu na vstupné do expozice. Nevztahuje se na skupinové návštěvy. 

Praha, 1. srpna 2017

Máte rádi film Cesta do pravěku? A věděli jste, že 5. srpna uplyne 62 let od její premiéry v roce 1955? Přijďte si tuto sobotu 5. srpna užít vlastní cestu do pravěku.

Praha, 31. července 2017

Muzeum Karla Zemana nedávno navštívil jeden ze dvou režisérů animovaného snímku Kung Fu Panda, který vypustilo do světa studio DreamWorks v roce 2008. Tento nadčasový snímek o nešikovném pandím mladíkovi Po sklidil úspěch i díky nadčasovosti a nezbytnému výchovnému poselství. Režisér John Stevenson během návštěvy české metropole navštívil i Muzeum Karla Zemana a uvedl, že je celoživotním obdivovatelem Karla Zemana a jeho díla.

Novinky

 • 21 úno
  Napsal(a)
  V sobotu 3. března budeme společně čelit svým vnitřním strachům! Při příležitosti 40. výročí české premiéry unikátního celovečerního filmu Karla Zemana – Čarodějův učeň a…
 • 2 úno
  Napsal(a)
  Chcete si se svým milovaným či milovanou užít celý den, a nejen pár hodin večer? Rádi byste zkusili něco nového a společně objevovali? Vyrazte spolu…
 • 31 led
  Napsal(a)
  Ve dnech 2.−4. února můžete v rámci akce Ledová Praha s celou rodinou navštívit desítky pražských kulturních institucí za zvýhodněné ceny. Stačí se na pokladnách…

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz