Aktuality

V březnu jsme uspořádali Velkou velikonoční soutěž pro šikovné ruce. Konkurence byla opravdu veliká, sešly se nám ponorky i vzducholodě z celé České republiky. Od 28. do 31. března 2016 proběhla výstava všech soutěžních kraslic v expozici Muzea Karla Zemana a návštěvníci je mohli bodově ohodnotit. Ve velmi těsném výsledku zvítězila ukradená vzducholoď zdobená korálky a motorkem ze skořice od Šimona Lukáše.

Hody, hody doprovody, dejte ponorky malovaný!

Vypravte se na Velikonoce do Muzea Karla Zemana! Přijďte si vyrobit netradiční velikonoční ozdoby z filmových pásů nebo nabarvit obří dinosauří vejce, každý den od 25. – 28. března 2016.

I letos jsme pro vás připravili širokou nabídku workshopů animace a trikové tvorby pro děti i dospělé od 6 do 100 let. Staňte se scénáristy, režiséry i mistry speciálních efektů a odneste si vlastní animovaný film!

Studium bývá často náročné, i proto je nutné děti pozitivně motivovat. Pro žáky základních a středních škol jsme připravili odměnu za pololetní vysvědčení – volný nebo zvýhodněný vstup do muzea o víkendu 29. – 31. ledna 2016. A nemusí mít ani samé jedničky!

 

Zaposlouchali jste se při prohlídce naší expozice do doprovodné, naprosto podmanivé hudby z dílny Clarinet Factory? Oblíbili jste si ji a chcete si poslechnout jejich další skladby? Pak přijměte v neděli 24. ledna ve 21:45 na ČT art naše pozvání ke sledování záznamu koncertu Ozvěny z kamene z Nečínského lomu, kde toto už 15 let pořádají právě zakladatelé Muzea Karla Zemana Ondřej Beránek a Jakub Fabel.


Zájemci o filmy, filmové triky a dílo Karla Zemana, čtěte!
Nabízíme možnost stát se členem týmu Muzea Karla Zemana.

Všechny filmové příznivce, co stále ještě dávají přednost sbírce fyzických médií jistě potěší zpráva, že digitálně restaurovaná verze Vynálezu zkázy je, po úspěšné cestě mnoha kinosály v ČR, k dispozici na Blu-ray. Samozřejmě v HD kvalitě obrazu i zvuku a s bohatou bonusovou výbavou. Disk seženete například v našem e-shopu za cenu 399 Kč.

Pokud se do Muzea Karla Zemana chystáte během nadcházejjících vánočních svátků, věnujte, prosím, pozornost pozměněné otevírací době v tomto období.

Nabité výtvarné dílny a workshopy animace doplní v sobotu 19. 12. 2015 od 13:00 jedinečný sklářský workshop od výtvarnice Kamily Parsi, autorky kopie sošky tanečnice z filmu Karla Zemana, Inspirace.

Strana 1 z 15

Novinky do e-mailu

*  E-mail:
    Jméno:
    Příjmení:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Novinky

 • 13 dub
  Napsal(a)
  V březnu jsme uspořádali Velkou velikonoční soutěž pro šikovné ruce. Konkurence byla opravdu veliká, sešly se nám ponorky i vzducholodě z celé České republiky. Od…
 • 9 bře
  Napsal(a)
  Hody, hody doprovody, dejte ponorky malovaný!
 • 9 bře
  Napsal(a)
  Vypravte se na Velikonoce do Muzea Karla Zemana! Přijďte si vyrobit netradiční velikonoční ozdoby z filmových pásů nebo nabarvit obří dinosauří vejce, každý den od…